Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek melyik a legfinoma...

Szerintetek melyik a legfinomabb zabla?

Figyelt kérdés
Nagyon érzékeny szája a van a lovamnak és milyen zablát ajánlotok ?

2012. ápr. 24. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
minél vastagabb, kétszer tört, gumis csikózabla
2012. ápr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
duplán tört olive.
2012. ápr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem tudom még nem kóstoltam:P na jó viccet félre téve vannak azok a gumis zablák elvileg azok a legfinomabbak..
2012. ápr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából egy jó kéz mellett egy egyszer vagy kétszer tört zablánál finomabbat nem nagyon kell keresni, esetleg a gumis valamivel finomabb. Kétszer tört gumisat amúgy én még nem is láttam.

De a baj az, hogy nincs az a zabla, ami a kemény kezet kompenzálni tudja, míg puha kézben a feszítő se okoz fájdalmat. Ha annyira kemény a kezed, akkor inkább a zabla nélkül lovaglás irányában kéne továbbképezni magad.

2012. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik lónak jó a gumis zabla, pl ismerősé sorra elrágja őket. Én egy 2x tört zablára szavazok, nálunk bevált. A lényeg, hogy legyen vastag, bár lehet egy zabla nélküli kantár is jó lehet, pl a dr Cook félével fogatozni is lehet.
2012. ápr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legFINOMabbak az alma ízesítésű plastic zablák :)


Szerintem próbálj meg egy kétszer tört plasticot. Találtam neked ilyet almásban csak elég drága... [link]


De dicsérik a duplán tört üreges csikózablát is, és vannak ilyen extra könnyű, kék zablák, amik azt hiszem amellett hogy üregesek, sokkal könnyebb anyagból is készülnek.

Mondják, hogy a lovak jobban szeretik a réz-zbalákat az ízük miatt, de a réz nehezebb, így erősebb is.

2012. ápr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Duplán tört csikózabla. Az még fontos, hogy a betétje ne egy lap legyen, szóval ne ilyen:

[link]

Hanem ilyen:

[link]

2012. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!