Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam a hátsó lábára rúg...

A lovam a hátsó lábára rúg mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mit kell csinálnom hogy leszokjon a rugdosásról??

/lipicai.kanca.4éves/


2012. ápr. 29. 20:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

utolsó köszönöm..

igen szerintem is oda csaphattak neki néhányat.://

2012. ápr. 30. 10:52
 12/16 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

A mi lovunk is ugyan ezt csinálta. Amikor kirúgott, akkor párom a lábfejének a felső részével alárúgott. Nem nagyot, inkább csattanósat.

Lehet, hogy le leszek pontozva, de mikor rúg a ló, nem szabad hagynod. Inkább rúgj alá háromszor, és utána úgy adja a lábát, mint a pinty. Nálunk így volt.

2012. ápr. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
66%
Előző válaszolóval egyet értek, ha nekem a saját lovam rámrúgna hát bizony én is alárúgnék.. Hangsúlyoznám, hogy erre még sosem volt példa az én lovammal, mert csikó korától nálam van, nem rúg, nem sunyít se emberre, se lóra, sőt még sosem láttam sunyítani! Lehet ,,suttogni", babusgatni a lovat, meg répával tömni, ha éppen engedi, hogy felvedd 5 mp-re a lábát, de majd ha felrúg egy kisgyereket már késő lesz siránkozni.. Ez nem vészmadárság, csak felelősek vagyunk az állatért, hogy ne legyen közveszélyes..
2012. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
63%
Miért van mindenki lepontozva, aki az igazat mondja? Ez nem állatkínzás, de "a nagyok" is így csinálják... Nem bántod vele a lovad, csak ugyanazt a reakciót adod neki, amit egy másik lótól kapna, rúgásra rúgást... De neki ez közel sem fáj annyira, sőt valszeg inkább csak kellemetlen, mint neked ha kirepít Kenyába...
2012. máj. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%
Így igaz, utolsó.. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy agyba-főbe kell verni a lovat, erről szó sincs.. Tapasztalatlan lovasnak nem is ajánlom, de addig ne tartson lovat valaki, amég nem tudja következetesen nevelni és nem érti a reakcióit. Hozzátenném még, hogy egyik ló sem úgy születik, hogy rúg, harap, ha bármi mozgást lát, a ló nem vadállat és mi sem azt írtuk, hogy úgy kéne bánni vele, de azért nem kell azt képzelni, hogy cukorból van..
2012. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Következetesen kell bánni vele, és semmit nem szabad ráhagyni, mert aztán a fejedre nő, és nem tudsz majd vele mit kezdeni, ha a hatszáz kilójával nekedmegy...
2012. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!