Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hogyan tanítottátok meg a...

Ti hogyan tanítottátok meg a lovatokat a hátraléptetésre?

Figyelt kérdés
Rengeteg különböző módszert hallottam már de eddig egyikkel sem sikerült. Földről ujjintegetésre 2 méterről elindul addig hátra amég integetek az ujjammal de nyeregből akkor sem indul el ha én adom a segítséget és valaki a szügyét tolja mert már ezt is olvastam egy könyvben, hogy így lehet tanítani a lovat.

2012. máj. 2. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg neki a zurück parancsot(vissza, németül), és akkor úgy nyereg alatt mint fogatban hátra fog lépni. Nekem nincs salyát lovam, de nállunkfelé így tanították meg a lovaknak, és müködött is. Vagy még hatásos volt az is, hogy kötöfékre volt téve vezetöszár, és azt húzta óvatosan hátrafelé, és akkor is hátralépett, vagy ha a fejét nagyon óvatosan és fájdalommentesen vissza ''hajlították'' a szügyébe, de ezt persze földröl, de szerintem nyeregböl is meg lehet húzni annyira, de csak nagyon lassan, hogy ne fájjon neki.Ha találok, vagy netán készíttek erröl videót mindenképp belinkelem. Szerintem a zurück parancs a legjobb, mert így még véletlenül sem okozhatsz neki fájdalmat, és könnyü is.A ló addig megy hátrafele, amíg meg nem állíttod, vagy azt nem mondod, hogy hó.Vagy bent az istállóban csak addig lépdelnek ki az állásból, amíg a lánc engedi, úgy hogy laza maradjon, és férreállnak,hogy a gazda tudjon bemenni melléjük. sok sikert kivánok !
2012. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én western lovon tanultam meg.

Óvatosan hárafelé húzva, álló helyzetből. Ha a ló megtette a hátralépést gyorsan engedsz a szárból (dícséret gyanánt, mert a lónak a legnagyobb dícséret ha békénhagyják) és tovább húzva további lépéseket.

Lehet nem fog beválni. :(

De írj privátba nyugodtan! xD

2012. máj. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek, amit te mondasz az nem a "röviden hátra arc"?

Én nem western lovas vagyok, de lovagoltam western lovon és ott előbbre kellett tolni a lábakat csak és addig ment hátra amég nem lovagoltam előre.

A másodiknak: A szárhúzás egy nagyon rossz módszer, mert nem arról szól, hogy beletépjek a ló szájába, hanem ennek funkciója van, mert nem szabad, hogy kilépjen oldalra, meg semmi.

Az én lovam azonnal felkapja a fejét amint megérzi, hogy hátra léptetés jönne, és így úgy néz ki, mintha tépném a száját, holott nem.

2012. máj. 2. 19:55
 4/11 anonim ***** válasza:
elso vagyok, a lo egyik esetben sem fordult meg, hanem lassan lepett hatrafele
2012. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csípővel hajtod..csak hátra közben a vissza/hátra (amit használsz) parancsot hangoztatod amit az előtt földről be gyakoroltál vele..
2012. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Akkor nem tudom mi az a zurück feladat. Nem tudnál videót linkelni??
2012. máj. 3. 11:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Igazából az is jó ha valakit megkérsz , hogy tolja a szügyét. Egyébként helyesen végrehajtani a következő képen kell: Megállítod a lovat (nem íven) ,egyenesre állítod 4 lábra támaszkodás fenntartása mellett.Rázárod mind a 2 csizmát és felvevő szársegítséget hajtasz végre felváltva mind a 2 szárral. Azért kell a felvevő sz: segítség , mert ha csak a csizmát zárnád oda értelemszerűen előre fele indulna. Ezt kell vele sokat gyakorolni, először csak 1-2 lépést lépjen hátra, ha megcsinálja dicsérd meg(!) , ha viszont belefeszülni vagy kisodródna oldalra akkor inkább fordítsd el körre , állítsd újra vissza kiinduló helyzetbe és kezd az egészet újra addig amíg meg nem csinálja. Egyszer majd csak ráérez.
2012. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Már próbáltam, ha nem ülök rajta simán megy hátra ujjbiccentésre úgy, hogy hozzá sem érek. Valami Parelli gyakorlat vagy mi ez. Valamelyik lovastól lestem el.

De ha rajta ülök, és adom a segítséget, a felvevő segítséget az egyik szárral és ugyan azzal a lábbal oda is zárok valaki meg tolja hátra akkor nem megy hátra. És ez az érdekes, hogy akkor miért nem megy hátra ha valaki még a szügyét is tolja. Na mindegy, még gyakoroljuk majd, csak általában támaszkodásból is felkapja a fejét, pedig nem rántok bele és nem is húzom. :S

2012. máj. 3. 16:36
 9/11 anonim ***** válasza:
berakod afejét és húzod hátra a szárat elkezd tolatni.:)
2012. máj. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Enyhe előrehajtó segítség a lábaddal és egyidőben apránként felveszed a szárral.
2012. máj. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!