Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kerüljek közelebb a...

Hogyan kerüljek közelebb a kedvenc lovamhoz (bőv. Lent)?

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet, hogy van egy kedvenc lovam, egy kisbéri félvér mén, asszem 12 éves. Nagyon szeretem, ő a kedvenc lovam! Sokszor lovagoltam már rajta (oktatóló). Saját lovat is szeretnék, de csakis őt! Vagy ha már nem is vehetem meg, legalább más ne lovagolhasson rajta (mikor már jól megy majd a lovaglás), csak én. Hozzám tartozik az a ló!! Mit tegyek? Help!
2012. máj. 2. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod megvenni akkor sehogy. az oktatód ilyenbe biztos nem menne bele, mert származik belőle semmi haszna, mert úgy se fizethetsz ki annyit mint amennyit összesen azon keres hogy ezen a lovon is lovagolnak, akkor már olcsóbb megvenni. szomorú de ez csak egy álom marad.
2012. máj. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy elég önző viselkedés mikor a ló nem is a tied és nem is egy tulajdonosé hanem az oktatóé. Nem hozzád tartozik a ló. Mindenkinek van kedvenc lova. Nekem is. Csak őt senki nem szereti és nem oktatóló ezért mázlim van, mert csak én lovagolom. De mindegy. Nem kell, hogy a tied legyen ahhoz, hogy téged szeressen a legjobban. Sok kislány abba a hibába esik, hogy mikor kimegy körülbelül egy kiló répával várja a lovat. Ezután ha a ló meglátja odamegy hozzá, de nem azért mert szereti, hanem mert falánk módjára a kaját várja és ha nem kap csipkedni kezd vagy sunyítani. Esetenként arrébb áll. Ne kajával csald magadhoz. Ne is Parellivel mert tudom, hogy ezt fogják sokan ajánlani, de nem ez egy kapcsolatteremtés alapja. Sokat foglalkozz vele. Mosd le lovaglás után (persze hasát és hátát kihagyva), vidd ki legelni, ápold le mindig, mosd meg a sörényét és a farkát, ritkán vigyél neki egy-két szál répát, és legyél vele határozott, erélyes, következetes. Mert minden kapcsolat alapja a tisztelet és a kölcsönös bizalom. ha csak simikét meg becézgetést kap tőled, akkor soha az életben nem fog benned bízni és nem fog majd tisztelni. Nem is tudom, hogy mondjam. Én semmit különöset nem csináltam, egyszerűen csak határozott voltam vele, és követeltem tőle. A hatása megvan. Répát vagy almát meg ilyen kis nyammogós dolgokat nem igazán kap tőlem. Nem akarom, hogy ez legyen az alapja a dolgoknak.
2012. máj. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

hát ha a családi kassza megengedi akkor béreld ki a lovat,de csak akkor ha rendszeresen tudsz hozzá járni lovagolni stb..vagy akár ha van olyan ismerősöd aki tud lovagolni akk álljatok össze ketten és béreljétek ki közösen. úgY már a költségek és feleződnek és megbeszélhetitek h ki mikor tud menni a lóhoz lelovagolni és nem veszi el minden idődet.

Amúgy meg ha nem tudjátok kibérelni vagy megvenni nem hiszem h sok mindent tudnál tenni azért h csak te lovagolhasd..:/

2012. máj. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Hát ez az álom a sutba dőlt, mert már most irigy vagy ahelyett, hogy szeretnéd a lovad. Képzeld, nálunk a ló kifordítja a lovast ha engem meglát, addig követ amég el nem tűnök. Mégis nem az enyém a ló. Ahogy előttem is mondták, nem a pénz dönt hanem a belefektetett energia és az, hogy következetesen bánsz a lóval.



És még egy. NEM HOZZÁD TARTOZIK LÓ!!! És ez nem így megy, elég önző vagy már bocsánat. Szégyen, hogy ilyen irigy vagy, holott nem is a tied a ló és csak lovagolgatod.

2012. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem pénz nélkül sehogy!

Lovat veszel, és ha ott tartod a lovardába akkor más is fogja lovagolni.

Mondjuk az én feles bértartásos lovamat azért csak én lovagolhatom mert megkérte a lovasoktatóm (a régi)

2012. máj. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha teheted vedd meg, de ez nagyon kellemetlen lehet a ló tulajdonosának. Képzeld csak el, hogy ezt elolvassa. Mit gondolna?? Velem olyan történt, hogy el mentem nyaralni és egy barátnőmre bíztam a lovam, aki szintén ott tartja a lovát ahol én. Neki erre a hétre pont jött az unokatesója és mire hazajöttem a kislány már meg akarta venni a lovamat... Merthogy én nem is törődöm vele és ő hozzá tartozik. Nagyon pipa lettem.
2012. máj. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De az a ló is szeret engem! Tudom, biztosra, és nem vagyok önző, bár annak látszok, de nem
2012. máj. 2. 18:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod hogy szeret téged? Nem kötözködésből, csak kíváncsi vagyok.

Az a baj, hogy mivel iskolaló, sok ember lovagolja, ezért már megszokta, megtanulta, hogy nem nagyon szabad senki megszeretnie, mert úgyis elmegy, vagy ritkán jár ki. Hidd el, saját tapasztalat...

2012. máj. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy az oktatódat ez meghatná, ez esélytelen de ha megkérdezed a szüleidet hogy működik ez ugyan azt fogják mondani mint mi itt, lovat nem adnak ajándékba azért mert szereted, így nekem is lenne lovam, sőt bárkinek.
2012. máj. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom neked kérdező, hogy kb minden második lovardába járó lovas így van ezzel. Elkerülhetetlen, de mindig lesz egy kedvenc. Viszont ez egy oktató ló, rengeteg emberrel találkozik életében és kellőképpen toleráns, amit te szeretetnek hiszel.

Csak akkor lehet a tied, ha megveszed. Ennyi, ezen nincs mit változtatni. Ha nincs pénzed, akkor meg osztoznod kell a többiekkel. Na meg valamit kisajátítani, ami "közös" az meg önzőség, lehet az egy játék, egy tárgy vagy épp állat.

Ha szerencséd van, akkor kinövöd. Ez mondom, szinte mindenkivel megesik, főleg 18 éves kor alatt :D

Aranyos, hogy így szereted azt a lovat, de esélyed sincs arra, hogy csak a tied legyen, ha nem tudod megvenni. Ezt el kell fogadnod.

2012. máj. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!