Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lovat napi hányszor lehet...

Egy lovat napi hányszor lehet (ajánlott) lovagolni?

Figyelt kérdés
Kicsit furcsa kérdés, így kiegészíteném: most fogok venni egy lovat díjugratásra, még nem voltam versenyen (sajnos ő sem, de fel van rá készítve) és szeretnék minél többet gyakorolni. Úgy tervezem hogy napi legalább egyszer lovagolnám őt és heti kb. 2 alkalommal egy másik lovat is. Viszont szerintem még ez sem elég ahhoz hogy nagyon jó lovas legyek ( :D ), szóval arra gondoltam hogy esetleg néha napi 2-szer is ráülnék a lovamra, ez nem baj? Tudom hogy hülyén hangzik, de sajnos egyelőre nem tehetem meg hogy 2 lovat tartsak. Másik kérdés: ha másodszor is lovagolom egy napon belül akkor legyen az pl. terep, vagy lehet az is idomítás?
2012. máj. 2. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha versenyezni akarsz gondolom van edződ is. Heti 2 ugróedzés elég, a terepekkel meg nem szabad fukarkodni, minden más meg idomítás legyen. Mondjuk felnyergeled, bemelegíted aztán egy jó óra idomítómunka, aztán ugrómunka. Akkor másnap mondjuk bemelegítéssel idomítasz egy 1,5 órát, aztán mész még vele egy laza terepet. Na meg legyen pihenő napja is. Esetleg lovaglás helyett csinálj vele kapcsolat építő gyakorlatokat, akár parellit is, mint pihenés.

Ha én a lovamat naponta 2x felnyergelném igen csak "megutálna", mert tudja, hogy a nyereg= meló. Ezért jó vele időnként játszani, mert akkor nem fog összekötni az állandó munkával.


Inkább napi egyszer lovagolj, de akkor hosszan, ezért is mondtam, hogy idomító után terep vagy más jellegű munkát csinálj vele. Ne egy-egy órában gondolkozz, hanem hosszabb időintervallumokban. Nálam egy igazi tereplovaglás min 2-3 óra. Ez alatt a ló is kellőképpen elfárad. Idomító munka az kicsit más, mert ott inkább agyilag fárad a ló, mint fizikailag. Én napi egy nyergelésre rendezném le a munkát, így akár 3-4 órát is nyeregben tölthetsz + itt a jó idő lehet lovat mosni, legeltetni stb így is sok időt tölthetsz a lóval.


Azért írtam heti 2 ugró edzést, mert azért ez fokozottabb igénybevétel a lónak és azért vigyázni kell ne terheld túl.

Konzultálj az edződdel, állíts össze mindig egy heti tervet az aktuális feladatokkal, célokkal, pihenőkkel, terepekkel, így mindig naprakész leszel a lovadból, tudni fogod mikre kell jobban rákoncentrálni.

Mindemellett fontos a megfelelő mennyiségű takarmány is, ha ilyen sokat akarod dolgoztatni a lovad.

2012. máj. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nos, a helyzetem elég bonyolult: volt edzőm, akivel az alapokat elsajátítottam, legutóbbi edzésnél mondta hogy most már ő kevés nekem, a férje (aki országos szinten ismert military-edző) átveszi az oktatásomat. Mondtam hogy veszek egy saját lovat és azzal szeretnék majd versenyre menni. Viszont nagyon sok a munkája ennek az embernek és jelenleg 1-2 hónapig lehet hogy nem is lesz hely náluk bértartásra, így a saját lovammal nem tudok ott edzeni. Marad az a megoldás hogy heti 2-3 alkalommal elmegyek oda még a régi edzőmhöz tanulni, azaz szinten tartani az eddigi tudásomat és egy közelebbi lovardában lovagolgatom a lovamat, egyelőre ugrómunka nélkül (azt csak edzővel vállalom be). Csak kíváncsi lettem volna hogy baj-e az, ha néhanapján 2-szer is felkerül rá a kantár :D Tudom, hogy nem egy állatkínzás, de nem szeretném nagyon leterhelni pl. mentálisan...
2012. máj. 2. 23:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Az amit az első írt, hogy benti munka után egy terep, tényleg többet ér, mind 2x egy óra lovaglás.

Mondjuk a lónak nem lesz baja attól sem, ha többször nyergeled fel egy nap (lásd iskolalovak, azok szerinted hány órát mennek?) de neki is jobb, ha letudja egyszerre a melót :) Meg neked sem kell kétszer bemelegíteni.

Viszont erőteljesen ajánlott egy edző, főleg az elején, nehogy elrontsd a lovat!

pihenőnap meg mindenképpen kell heti minimum 1!

2012. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, a pihenőnap mindenképp meglesz, heti 1-2 biztosan. Edző nem tud velem lenni az első 1-2 hónapban, de csak olyanokat fogok vele gyakorolni amiben már biztos vagyok és amit eddig is "hiba nélkül" hajtottam végre.
2012. máj. 3. 19:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem többre mész, ha egy nap egy idomítás van és egy terep :) Nyugodtan felnyergelheted többször is, csak mindig jó élmény legyen számára is a lovaglás, és akkor nem úgy fog rá tekinteni, mint valami szükséges rosszra. Lásd az iskolalovakat, akiken karámban ülnek napi 5-6 órát bizony eléggé befásultak tudnak lenni, nem 1 ló van, akit kiver a víz, ha nyereggel közelítesz hozzá, ami elég szomorú.. Viszont ahol én dolgoztam, ott is mentek főszezonban az oktatólovak napi 5 órát, de terepen, élvezték a munkát, sosem ellenkeztek, nagyon jól voltak tartva és gyönyörű egészségesek voltak. Tehát mentalitás kérdése.
2012. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
napi 2-szeres lovagolás még nem árt neki..egyszer délelőtt aztán délután..és lehet ugy h délelőtt terep délután idomitás, vagy forditva..
2012. máj. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!