Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most kezdtem el lovagolni...

Most kezdtem el lovagolni tanulni úgy egy hete és, hogy a vágtát hanyadik órán fogjuk tanulni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 08:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az csak tőled függ, ha van egy normális edződ , akkor amint úgy véli , hogy ügetésben biztos az ülésed akkor elfogja kezdeni tanítani a vágtát. Attól függ milyen gyorsan tanulsz.
2012. ápr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Ez leginkább tőled függ. Na meg persze az oktatódtól. Én kb. 7-8. edzésen vágtáztam először futószáron de nem lovagolok rendszeresen és nem is sokáig. Viszont az ügetésemmel nincs gond ezért úgy gondoltuk, hogy elkezdjük. Ha gyorsan tanulsz és az oktatód is úgy gondolja, hogy készen állsz rá akkor nem kell sokat várnod. :)
2012. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valószínű még odébb lesz az, legalábbis általában nem pár edzés után szokták elkezdeni a vágtát. Ahogy fentebb is írták, előbb ügetésben kell biztosan ülni - ezt többnyire hosszabb ideig tart elsajátítani, mint pár hét. De ez csak a te érdekedet szolgálja: annál könnyebb dolgod lesz a későbbiekben, minél szilárdabbak az alapok.
2012. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
0%
Melyik lovagolást mert nem mindeggy.Hi-Hi_Hi
2012. ápr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2012. ápr. 15. 15:28
 6/12 anonim válasza:
ha jó helyen kezdted el, és van egy kis érzéked, 5-7. alkalommal már mindenképpen
2012. ápr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nekem speciel a 3. alkalom végén mondták, hogy: "Na akkor, próbáljuk meg a vágtát". Elkerekedtek rendesen a szemeim. De csak pár kör futószáron. Tök jó volt!
2012. ápr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

"Lassan járj, tovább érsz"... ezt remélhetőleg az oktatód is tudja. A lovaglásban nem az ügetést, vágtát nehéz megtanulni (főleg nem futószáron), hanem a ló irányítását! Egyedül (nem osztályban, felvezető lovassal). Én lassan 28 éve lovagolok... ez nem azt jelenti, hogy tudok is (Te akkor nem esel le a lóról, ha az nem akarja!) de annyi negatív tapasztalatom volt lovasiskolákkal, hogy soha nem lovagolnék mostmár ott. Az egész család lovagol, vettünk 3 lovat (egyébként ha sokan lovagoltok a családban sokkal jobban megéri) és a lányomat is már én tanítottam meg... nagyon lassan haladtunk, de nekem sokkal fontosabb volt a stabil tudás és a biztos ülés, mint, hogy ereszd el a hajam vágtázzon. Rohanni minden hülye tud... szép lassan lassú vágtát (rövid vágta) hajlítások na az a lovas tudás eleje!

Sok sikert!

2012. ápr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
58%

Az előttem szólóval egyetértek. Nem érdemes túl hamar vágtázni. Minek?! Én hetente 2x jártam, és úgy 2 hónap után mondták, hogy menjünk ki terepre és próbáljuk meg a vágtát. Szerintem ha épeszű a trénered, akkor először az irányítást, ügetést gyakoroltatja be veled rendesen. Ha az stabilan megy, akkor ok. Nem érdemes elsietni a tanulást, mert lehet gyorsan tanulod a dolgokat, viszont feleannyira se lesz tartós az eredmény.


Kitartás, mindenkinek meg kell járni a szamárlétrát. :)

2012. ápr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva szerintem ez a kérdés elég hülyeség. Nem szeretnék ítélkezni, de ez alapján olyannak tűnsz, aki ezerrel szeretne belecsapni a lecsóba. Én 3 hónapig lovagoltam 2 éve, akkor úgy egy 1-1,5 hónap után kezdtem a vágtát futószáron. Most megint lovagolok, és osztályban megyek vágta néllkül. Nagyon is jó így is az edzés.
2012. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!