Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a legolcsóbb ló? többi...

Melyik a legolcsóbb ló? többi lent.

Figyelt kérdés

Olyan lovat keresek, ami olcsó, lehet szeretni, hobbi ló, de lovagolnék rajta, és aki a legjobb barátom lehet :)

Milyen fajtát ajánlotok?

( csak kíváncsiságból )

14/L


2012. máj. 4. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a legolcsóbb ló az, akire az árának a sokszorosát ráköltheted egy fél év alatt, állatorvosi kezelésekre XD

Vagy nem lovagolható...

És az ára sem a fajtájától függ, bár egy félvér többnyire eléthetőbb árú mondjuk a fríznél

2012. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A jó lónak ára van. Ha olcsó lovat akarsz venni, akkor ne vegyél lovat, mert a lovaknak nem a vételáruk a drága, hanem a tartásuk. Akkor inkább járj el egy loviba lovagolni, hobbizgatásra az megfelelőbb, ha nincs elég pénzed és már a lóvételnél húzod a szádat az árakra. Sajnálom, de az olcsó lovak általában már betegek, vagy képzetlenek, problémásak.
2012. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Lassan 3 hónapja lovagolok lovardában. Nagyon szeretnék egyet ami csak az ENYÉM ! Olyan jóó lenne.

Azért nem gondoltam olyan olcsóra, mert gondoltam hogy az olyan is, mint az ára.

Azért szép tartása legyen a lónak, szép legyen.

2012. máj. 4. 23:03
 4/12 anonim ***** válasza:
Várj még pár évet, hogy elég tapasztalatod legyen. Addig szeretgesd az iskolalovakat, hiszen nekik is szükségük van szeretetre!
2012. máj. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Most fogok ballagni.

És úú de nagyon örülnék egy lónak..váá :D

addigra már kb. 7 hónapja fogok lovagolni. Az nem elég?:)))

köszi a választ.

2012. máj. 4. 23:26
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát, nem igazán :(

Én már jóval több mint 10 éve lovagoltam, mire vettem magamnak egyet.

Azért az anyagiakba is gondolja bele, tényleg nem olcsó!

2012. máj. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sziaa! :) Sajnos még nem lesz elég tapasztalatod :((( Várj még 2-3-4 évet! :) Milyen szinten lovagolsz? Vágta futószár nélkül? És mit tudsz a lovakról? Ha elmondanád, mi kell a ló tartásához, ( patakaparó stb. ) akkor megállapíthatnám! :D Meg hogy napi hány órát kell mozgatni, stb.. Meg tudsz lovat ápolni? Fel-le szerelni? Mondd el mit tudsz! :D
2012. máj. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy :)

200 000 ért már találhatsz kupecnál egész jó lovakat, de ha nem értesz hozzá úgy rád sóznak valami hibás kolbász szökevényt, hogy tényleg minden pénzetek az állatorvosra megy.

Na meg egy lovat el is kell tartani, ha bértartásba viszed nem úszod meg havi 30-40 ezer alatt, és akkor még nem költöttél kovácsra, oltásokra.

Aztán ha nincs hozzá semmid és lovagolni akarod, akkor felszerelésre is elmegy 100 ezer.

Várj még ezzel, gondolom a szüleid sem engedhetik meg anyagilag, hogy havi 40 ezer a hobbidra .

2012. máj. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 x) ***** válasza:

Egy tökéletes lovat is el tudsz rontani ha nincs elég tapasztalatod. Várj még vele pár évet. 3 hónap lovaglás után még kizárt dolog hogy eldöntötted hogy életed csaknem egész hátralévő részét lovazással fogod tölteni. Merthogy egy ló erről szól. Persze, mindenki így érzi mikor lovagolni kezd, de ha később mégis rájössz hogy ez nem a te műfajod és nem akarsz többé lovazni, akkor mégis mit kezdesz a lóval? Ez így sem neked, sem a lónak nem lesz jó.

Egyébként is, most mész középiskolába. Nem hiszem hogy túl sok időd lesz egész nap a lovaddal foglalkozni (mert hogy egy lóra nem 10 percet kell szánni). Ezt csak tapasztalatból mondom.

Szóval ha majd 3-4 éve lovagolsz már, és egészen biztos vagy benne hogy lovagolni akarsz, akkor keress lovat. Mert egy ló 20-25 évig is élhet, addig pedig neked kell gondját viselned.

2012. máj. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm.

Járok ugye lovagolni, és ott megtanították a tisztítást meg a felszerelést, ezeket már egyedül csinálom.

Vágta, futószárral. Itt járok.

Igen azt tudom hogy nagyon sokba kerülne.

Van pár lovas cuccom.( nadrág,csizma,lábszárvédő )

Igen, nem tudok eleget a lovakról.

Köszönöm a válaszokat :)

Meg ha kapnék is lovat, akkor itthon tartanám. Mert pont ezért akarok, hogy legyen saját, akivel bármikor lehetnék, amikor csak akarok. De ez csak álom marad.

2012. máj. 5. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!