Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaskocsi használatához...

Lovaskocsi használatához milyen jogsi kell?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék "normális" jogosítványt, viszont arra gondoltam, hogy néha kimennék a faluban (nagyon "nyugodt", nem forgalmas helyen) lovaskocsikázni.


Ehhez milyen jogsira lenne szükségem? Kell hozzá egyáltalán jogosítvány?



2012. máj. 6. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kell, minimum M kategóriás. (segédmotoros kerékpár, állati erővel vont jármű)

De az A1, B, vagy akármelyik magasabb jó.

2012. máj. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 x) ***** válasza:
74%
Igazából minimum egy kreszvizsga jó lenne de engem még sose igazoltattak lovaskocsival... főleg akkor nem ha faluban lovazol. De inkább legyen meg mert sose lehet tudni és egyébként sem árt ha van némi ismereted a közlekedésről.
2012. máj. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. :)
2012. máj. 6. 17:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Kreszvizsga mindenképp kötelező. Utána valami M kategóriás jogosítvány kellene. Én majdnem mindennap járok lovaskocsival, /munkaeszközöm/ és bizony volt már hogy kicsit engedetlen ló miatt megállítottak. ellenőrizték a szerszámokat, fel van e szerelve, és viszonlátásra. Másodszor meg azért szóltak, hogy egy fejőstehenet kötöttem a kocsi hátuljába, és egy kicsit rángatta a fogatot.
2012. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!