Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meddig kellett volna jutnom?

Meddig kellett volna jutnom?

Figyelt kérdés

1 éve lovagolok egy héten 1x 1 órát. (tudom ez nem túl sok)

Meddig kellett volna eljutnom?

Ügetés közben néha lötyög a lábam és a kengyelből is kiugrál. Miért?

Vágta közben nem tudom újból megrúgni a lovat. Miért?


2012. máj. 6. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Feltehetőleg nem nyomod le a sarkad.


Vágta közben nem is kell rúgdosni a lovat, mitöbb azt semikor nem kell.


Az, hogy meddig jutsz el sokmindentől függ, nincs általános érvényű ütemterv.

2012. máj. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Heti egy órával 1 és alatt addig jutottál, hogy nem tudsz rendesen ülni. Jön a nyár, nyári lovastábor helyett inkább vegyél egy 20 alkalmas bérletet egy jobb loviban (kb egy árban van a kettő), és kezdjétek el munkát futószáron ülésjavítással, kengyel nélküli lovaglással lépés-ügetés-vágta. Ha ezek mennek, akkor mehetsz szabadon. Ez kb 2-3 hét alatt le is lovagolhatod, úgy, hogy napi szinten jársz. Hidd el ebben a 2 hétben többet fogsz fejlődni, mint 1 év alatt. Ráadásul azért futószár, mert ülésjavításra ez kell, meg az oktató, akkor csak rád figyel (jobb helyeken), így kijavításra kerülnek a hibáid.

Ha azt is megmondod merre laksz, biztos tudunk neked majd jó lovardát is ajánlani a közelben.

2012. máj. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nagyon sok múlik a helyen is...Én évekig eltötymörögtem futószáron, nem igazán fejlődtem, mondjuk nem is volt mitől, mert az "oktató" még nem is ült soha lovon, szóval nem tudott mit átadni.

Aztán azóta még voltam pár szar helyen, jó sok ideig, 2-3 éve találtam egy jót, és itt hirtelen elkezdtem fejlődni :)

2012. máj. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Cegléden lakom.

Ez nem lovastábor, hanem lovas tanya.

Az is a rossz ülés miatt van, hogy kidörzsölődik ott lent?

2012. máj. 7. 08:33
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, azért van.

Tudom, hogy nem lovastábor, bár a korodat nem írtad, de gondolom a fiatalabbik korosztály lehetsz, aki mondjuk nyáron szívesen megy lovastáborba nyaralni.

Azért írtam, hogy jobban jársz egy jobb loviban egy 20 órás bérlettel, mint egy egyhetes lovastáborral, ahol sokszor csak ellötyög az ember egy hétig, de fejlődni nem fejlődik semmit.

2012. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem lovastáborban is rengeteget lehet, már csak azért is, mert minden egyes nap lovagolsz, több alkalommal. Én azt figyelem meg, hogy egy hét lovastábor sokkal többet ér, mint ugyan annyi idő lovaglás.

No meg más hibáiból is sokat lehet tanulni :)

pontosan hol lovagolsz? Egyébként lehet h a környékéne tudok is jó tábort ajánlani :)

2012. máj. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani azt,hogy egy adott idő alatt meddig lehet eljutni. Ez függ a képességeidtől, életkorodtól, oktatás színvonalától, szóval egy csomó mindentől.


Az oktatás valószínűleg nem az igazi, mert a lovat nem kell rugdosni, sőt.


A kengyelproblémáidon segíthet, ha visszaülsz pár alkalomra futószárra, és ülésjavítást gyakorolsz.


Elsősorban olyan lovardára lenne szükséged, ahol rendesen elmagyarázzák a dolgokat, és ahol időnként visszaülhetsz futószárra. Mert a leírásod alapján van egy olyan érzésem, hogy ahová te jársz, ott is "futószalagon gyártják" a lovasokat.

2012. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem volt rossz tapasztalatom táborral, de csak szakmai téren. Az jó volt hogy napi 2x lovagoltunk ezzel semmi gond. De a lovaglás abból állt, hogy bedobtak 6 lovast a karámba aztán zötyögtünk körbe körbe. Se egy patanyom figura, se hibajavítás semmi. Ennyi lovasra nem is lehet figyelni, hogy javuljanak, sőt láttam olyat is, hogy oktató futószáron "dolgozik" egy emberrel, közben meg még ott van a karámban 5-6 lovas, akik köröznek, néha kinézett, hogy fenn vannak-e még.

Sok "hétvégi" lovas el se tudja hinni, hogy egy jó oktatónál mennyit lehet fejlődni rövid idő alatt egyéni képességektől függően. Kb csoda, hogy a kérdező fenn marad a lovon. Ha tör, 2 okból lehet, nem megfelelő fehérnemű, illetve rossz egyensúly. Már az alapok sincsenek meg, nincs biztos ülésed, ezért csúszkál ki a lábad a kengyelből, ezért nem tudsz segítséget adni a lónak. Keress egy jó oktatót a közeledben, akinél előröl kezdheted az egészet.

2012. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez durva :( Azt hittem, hogy legalább a táboroknál figyelnek erre.

Én nem nagyon táborozgattam, 2-ben voltam, az egyikben alig lovagoltunk, de akkor legalább figyeltek ránk rendesen, és minden lovászmunkát mi csináltunk, szóval ez annyira nem volt jó...

A másik nekem nagyon tetszett, sokat fejlődtem, ott napi 2x lovagoltunk, egyszerre ketten :)

Most meg segítgetni szoktam táborokban, de az mindkettő nagyon jó szokott lenni :)

2012. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

16 vagyok és Cegléden lakom.

Az egyensúlyommal nincs baj és eddig 3 lovon is lovagoltan az 1 év alatt és voltak már beugrások vágtába stb és sosem estem le.

Milyen fehérneműt válasszak?

És ha megjön akkor én betétet szoktam használni. Az lehet a baj?

1X voltam lovastáborba, de a társaság elég rossz volt és niem is szeretem a táborokat.

Az amúgy nagyon jó hely volt és a legtöbb oktató nagyon rendes és értette a dolgát, de az nagyon messze van ész drágább is.

Egyébként az baj, ha volt olyan ló amit csak pálcával tudtam rendesen vágtára ösztönözni, vagy az is a helytelen lábtartásom eredménye? (az oktató azt mondta, hogy azt a lovat fel kell ébreszteni)

2012. máj. 7. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!