Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amíg nem tudtam futószáron...

Amíg nem tudtam futószáron vágtázni, addig nem kellett volna elengednie futószárról az oktatónak?

Figyelt kérdés
Soha nem vágtáztam, de már kb. 8 hónapja elengedett futószárról az oktató , de nem tudok vágtázni... 2-3 Éve járok lovagolni, most júniusban kezdtem újra lovagolni.
2012. ápr. 23. 14:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsi egy kicsit értelmetlen a kérdés! :D
2012. ápr. 23. 14:07
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Futószáron megtanulunk először lépésben, ügetésben és vágtában is biztonságosan lovagolni, ami azt jelenti, hogy akár nyeregben, akár nyereg nélkül is stabilan tudsz a lovon maradni lépésben, ügetésben és vágtában. Valamit különböző feladatokat hajtasz végre, amik fejlesztik az ülésedet és az egyensúlyodat.. Ameddig ez nem történik meg, addig nem szabad a futószárazást abbahagyni. Utána ha ezek már mennek, akkor lehet osztályba kerülni, ahol már önállóan fogod a lovat irányítani a pályán.
2012. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Ilyen gyakorlatokra gondoltam: http://www.youtube.com/watch?v=EYThblo74hg&feature=related a videó eleje
2012. ápr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy függ össze a leírás a kérdéssel, de ha csak a kérdésre válaszolók akkor: Nem nem kell mert ha megijed a ló és beugrik vágtába akkor mi az istent csinálsz?

Ha a leírást nézem akkor meg mi a francot csináltatok 2-3 évig?? Ilyen szerencsétlen oktatód van, vagy én értem félre, hogy 2-3 és alatt még nem sikerült vágtázni?

2012. ápr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem volt kihagyás és most újrakezdte. Legalábbis én így értem. Egyébként ahova én járok ott elengedik a lovasokat elég hamar, van aki még bele-bele kapaszkodik a nyeregbe. Ők általában egy jobb lovas után mennek. A lovak tényleg teljesen megbízhatóak. Ezen is múlik a dolog. Szinte mind versenyló volt most olyan 20-22 évesek azok amelyiken a nagyon kezdők mennek, úgyhogy ők már nem azok a megijedős és elrohanós lovak, főleg nem kezdők alatt.
2012. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Egyedül lovagolok ( futószár nélkül ) , de nen vágtáztam meg , csak egyszer. Bocsi, holnap folytatom, most nem tudok itt lenni. :)
2012. ápr. 23. 20:50
 7/8 A kérdező kommentje:
Szóval kb. 1 hónapja vágtáztam elõször futószáron..
2012. máj. 1. 08:46
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb fél éve lovagolok, vágtázni még nem tudok. 1x megijedt a ló alattam, beugrott vágtába, na akkor sikerült egy szépet esnem. Nemrég (új helyen voltam, első alkalom) a ló úgy gondolta, hogy nem akarja azt, amit én akarok, és elkezdett hisztini, utána vágta. Nehezen sikerült megállítanom, de végülis emgállt. Hát, szerencsére nem estem le, de a kengyelt elhagytam, stb. Eléggé beparáztam.

Remélem hamarosan meg fogok én is tanulni vágtázni, hogy hasonló esetekben kicsit nagyobb biztonságban érezzem magam.

2012. máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!