Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas terapeuta. Tudnátok...

Lovas terapeuta. Tudnátok segíteni a szakmában?

Figyelt kérdés
Nagy célom, hogyha elvégzem a középsulit, ez legyen a munkám. Nézegettem utána, de nem sok mindent találtam. Van olyan, aki ebben tapasztalt? Hol lehetne ilyet "tanulni"? Mit kell elvégezni hozzá?

2012. máj. 11. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először gyógytornász leszel az egyetemen, vagy gyógypedagógus, utána lehetsz terapeuta.
2012. máj. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyógytornász szakon kell diplomát szerezni, utána pedig szakosodni lovas terapeutának. Aztán kell hozzá egy nagyon jól felkészített saját ló, és el is kell tudni helyezkedni egy lovardában.


Egyébként relatíve jól lehet vele keresni, ismerősöméknél a terapeutának nem ég le a bőr az arcáról 6000et elkérni egy 20 perc-fél óráért.. :D

2012. máj. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lovasterápia.hu

ott mindent megtalálsz, egy időben én is az akartam lenni. Ott fenn vannak azok akik ezzel foglalkoznak. Szerintem látogass el a legközelebbibe.

Amúgy három úton lehetsz lovasterapeuta:

először lediplomázol az adott szakból majd egy olyan helyen ahol ezt oktatják jelentkezel(Balogunyom, Győr, Budapest)

Remélem tudtam segíteni:)

2012. máj. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én is lovasterapeuta szeretnék lenni. Én az ELTE Bárczi Gusztáv szakán néztem a gyógypedagógia szakot. Tudtommal először azt kell elvégezni, utána pedig ha minden igaz 2 éves a lovasterapeuta képzés, ami azt hiszem Fóton zajlik.
2012. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!