Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok direkt...

A pszichológusok direkt tesznek minket függővé önmaguktól?

Figyelt kérdés

Mennyire "szándékos" ez? Mondjuk a fizetős, magánpszichológusoknál...(minden gonoszkodás nélkül).

Vagy természetes velejárója a terápiás folyamatnak?

Hogyan lehet kezelni?

Most nem arra gondolok, hogy minden apró problémával hozzá rohannék vagy nem tudom én megoldani...mert nem teszem, nem hivogatom soha, nem írok neki, csak az érzelmi függőségre gondolok.

Már lassan egy éve nem tudom túltenni magam a terapeuta elvesztésén, ez az érzelmi függőség már több problémát okoz nekem, mint az alapbetegségeim. Miatta nem tudok aludni...

Járok azóta újhoz, és inkább nem eszem (komolyan, 16 kg-t fogytam!!), hogy legyen pénzem eljárni hozzá és ne veszítsem el őt is.

Rosszabb, mint a drog...

(Nem, nem vagyok szerelmes, nő vagyok én is.)


2011. nov. 18. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ők tesznek függővé. Gondolom, úgy érzed ők az egyetlenek, akikre számíthatsz. Teljesen normális, ha ilyen esetben félsz elveszíteni őket. Én három évig jártam pszichológushoz, mégsem váltam függővé tőle. Volt más, akitől függhettem. XD Pont emiatt fordultam pszichológushoz.
2011. nov. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Érzelmi csápokat növeszteni és ráakaszkodni valakire. Igen. Szokás. Rossz szokás. A boldogtalanok így csinálják. Gyere, és tégy engem boldoggá. Szerető? Pszichológus? Egyremegy. Csak szabadíts meg a magányomtól, a félelmeimtől, a gyávaságomtól. Végül pedig szabadíts meg a rabságomtól, mert hozzád csapódtam, pedig nem kellett volna. Hát...
2011. nov. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát igen...csömörből vederbe szinte. :-(
2011. nov. 18. 10:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez természetes velejárója a terápiának, és nem a "te hibád". Hiszen meg kell az illetőben bíznod, az meg elég nehéz, hogy emellett ő közömbös marad.

Egyébként hogy veszítetted el a terapeutádat, ha most újhoz jársz? Vége lett a terápiának, vagy hirtelen megszakadt?

Ha az utóbbi, akkor nem csodálom, hogy így érzel. Ha sokáig jársz valakihez, azt a terápiát fokozatosan le kell vezetni, nem lehet hip-hop megszakítani.

2011. nov. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hirtelen...elköltözött az ország másik végébe. Még egy hetem sem volt felkészülni rá.
2011. nov. 18. 10:57
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondod?:-o És akkor ennyi volt, hogy ha van pénzed utazgass, más különben "viszont látásra"? Hát ez sem egy lelkiismeretes szakember.. Akkor egyáltalán nincs mit csodálkozni, hogy így érzel.

Ha ő is magán volt én még be is pereltem volna, hogy nem csinálja végig a terápiát és egy csomó pénzem ráment.

2011. nov. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!