Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet egy lónak kockacukrot adni?

Lehet egy lónak kockacukrot adni?

Figyelt kérdés
Azaz sima kristálycukrot.
2012. máj. 12. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
igen lehet de csak keveset.
2012. máj. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nagyon szeretik, de én csak néha-néha adok nekik, mert nem feltétlen egészséges, olyan nekik ez, mint nekünk a csoki: soha nem szabad túl sokat enni! :)
2012. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Lehet, én adtam már párszor.

De répát vagy füvet is adhatsz neki :D

Kockacukorból 5-6 szem nyugodtan mehet.

Én egyszer fűvel szórakoztam vele.

Odatartottam a szájához aztán amikor be akarta kapni mindig elhúztam :D Véletlenül elkapta a középső ujjamat. Fuhh van harapása. Olyan volt mintha befogtam volna harapó fogóval. Fekete lett a körmöm, meg hetekig fájt :D

Szóval nehogy ilyesmit csinálj vele :D

2012. máj. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért tettem fel ezt a kérdést mert sok érvet, és sok ellenérvet hallottam ezzel a témával kapcsolatban. Holnap megyek lovagolni, és arra gondoltam kedveskedem a lónak egy kis finomsággal, de viszont nincs itthon alma, vagy répa, ezért gondoltam, hogy 1-2 szem kockacukrot viszek neki.:)
2012. máj. 12. 17:21
 5/16 anonim ***** válasza:

Tőlem sima háztartási kekszet kap jutalomfalatnak, azt nagyon szereti!

Nem valami jó a cukor a fogainak!

2012. máj. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
Az almát és a répát kötelezően fel kell aprítani mert vannak lovak akik nem rágják össze és az akár az életükbe is kerülhet.
2012. máj. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, a répát és az almát én mindig felszeletelem.:)
2012. máj. 12. 17:29
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, nem túl jó ötlet, mert iszonyú követelőzővé, harapdálóssá teszi őket, jobb a feldarabolt zöldség.
2012. máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem. A cukor rendkívül egészségelen a lónak, mind a fogának, mind a szénhidrát háztartásának. ráadásul fölöslegesen drága, annyi bénzból jóval nagyobb mennyiségű répát kapsz. Amúgy a legtöbb ló helyből kiköpi a cukrot, mert túl édes, mitöbb, mg az embernek is túl édes, nem is nagyon szoktuk magában enni.


Egyébként azzal a zöldségdarabolással is vigyázz, mert a lónak viszonylag keskeny nyalőcsöveve van, ha túl kicsire aprítod akkor pont abba fullad bele. Legjobb, ha vele haraptatod le, akkor biztosan megrágja.

2012. máj. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet adni neki, de csak ritkán és egy két kockát, mert árt a fogainak, meg nem természetes tápláléka. A miénk nem is szereti. Inkább száraz kenyeret adj neki vagy répát, cukorrépát, almát, körtét, szilvát is szereti, illetve a meggyet és a cseresznyét is. Van amelyik szétharapja a magot, de van amelyik kiköpi :)
2012. máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!