Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet egy lónak kockacukrot adni?

Lehet egy lónak kockacukrot adni?

Figyelt kérdés
Azaz sima kristálycukrot.
2012. máj. 12. 17:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%
A ló vizelete nem mutathat cukrot sokak szerint. De én is szoktam neki adni, hetente 1-2 szemet, és így a fogai sem romlanak el. Ha kedveskedni akarsz neki, inkább vigyél neki mézzel és zabbaé mártogatott répát, vagy csak almát. Ha kockacukrot akarsz neki adni, először kérdezd meg az edzpdet, szabad-e neki, mert lehet hogy aznap már egy csomót kapott.
2012. máj. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Lehet neki adni, de ritkán, és 1-2 szemnél soha nem többet.
2012. máj. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne keverjük a dolgokat :D Az, hogy a vizeletben nem lehet cukor, az embernél is igaz, de nem azt jelenti, hogy nem ehet cukrot.. A vesében visszaszívódik a vérbe a glükóz, ezért nincs a vizeletben cukor (egészséges esetben).


Egyébként lehet adni a lónak cukrot, de minek? Drága, és a lovak ugyanúgy örülnek a répának, almának is és sokkal egészségesebb. Én sosem adtam még a lovamnak cukrot, nem is ismeri szerintem. Inkább zöldségek!

2012. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak almát, répát, nagyon ritkán száraz kenyeret szoktam adni. Ezek egészségesek és természetesek, cukrot, kekszet még akkor sem adok, ha kis mennyiségben nem ártalmas. Száraz kenyeret is csak akkor adok, ha véletlenül megmarad otthon egy kis kenyér, azt nem dobjuk ki, hanem kiszárítjuk és odaadjuk a lónak. De ez elég ritka.


Szóval a direkt válasz a kérdésedre: lehetni lehet, csak nem érdemes, fölösleges. Inkább ne adj neki.

2012. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Egyébként csak azért kérdeztem , mert nem volt itthon semmi gyümi vagy zöldség, de viszont cukor volt itthon. Szóval köszönöm a válaszokat :) (Tegnap voltam lovagolni, s nem vittem nekik cukrot.)
2012. máj. 14. 13:55
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem esetleg nagyon-nagyon ritkán de nemajánlom,mert követelőző lesz,és elötte mindenképpen kérdezd meg az edződet.

szerintem inkább:alma,répa,én dinnyehéjat is szoktam,szárazkenyér,...

2012. máj. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!