Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kantár ápolása?

Kantár ápolása?

Figyelt kérdés
Szoktátok a kantárt valamilyen bőrápolóval kenni?? Mennyid időnként kell?? Milyen ápolószert ajánlotok??

2012. máj. 14. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyan boltokban ahol van lovas részleg pl (Decathlon) vagy rendes lovaz üzletekben kapni mindenfélét.

Edzőm minden lovaglás után áttisztítja velem bőrápoló szappannal... de van bőrolaj is, ezek általában tisztítanak és ápolnak is.

Ha nem is minden használat után de heti 1x szerintem átlehet törölgetni.

2012. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. máj. 14. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Én havonta kenem át bőrolajjal vagy olcsóbb a vazelin (gyógyszertárban 250 volt múltkor egy tégely). 2 havonta meg átmosom nyeregszappannal, majd átkenem olajjal.
2012. máj. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a kantár és a nyereg ápolás nagyon fontos, ha azt szeretnéd, h sokáig szépek legyenek :)


először le kell tisztítani, majd ápolni pl ilyennel: [link]

2012. máj. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk horror összegeket el tudnak kérni a bőrápolószerekért. Liter bőrolaj még a legolcsóbb is 2000 Ft körül van. Én igyekszem minél olcsóbban megúszni.
2012. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vazelinnel kenjem csak át??
2012. máj. 15. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Jajj..ezek a válaszok.

Na szóval.Minden lovaglás után átkenheted nyereg szappannal a bőr cuccaidat,viszont ez nem fontos.

Havi 1x viszont le kell kenni bőr balzsammal,de előtte azonnal nyereg szappannal,hogy leszedd róla a port/lószört.


Szerintem ezeken nem érdemes spórolni,mert fontos hogy sokáig bírják a cuccok.Szóval ne kend vazelinnel..

2014. júl. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!