Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanithatom meg a friz...

Hogy tanithatom meg a friz lovamnak hogy agaskodjon?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnem megtanitani h vezenyszora vagy mozdulatokra ,jelzesekre agaskodjon amikor rajta ulok.nem akarom hogy nagyon felagaskodjon es netan hatraessen vagy vallami.csakk igy kicsiket?
2012. máj. 15. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan úgy mint más lovat. Bár az állandó ágaskodás és ezt jobb ha tudod, hogy minél nagyobb a ló és testesebb annál jobban tönkre teszi az ízületeit. Ugyan is gondolj bele. Amint ágaskodik a ló és a súlya a földre csattan akkorra erővel, nem kis megterhelésben van része a mellső lábainak, gondolj bele. Pláne ha ez egy Fríz vagy egy nagyobb ló. Nálunk van egy cirkuszi ló lenyugdíjazva. (Richter Flórián lova volt anno, egy cirkuszi ló akit mindenki csodált, de senki nem vette észre a sok ágaskodás és trükk következményét) A mellső lábai O alakban görbültek és előre törnek. Pedig gyönyörű lóról van szó. Egy arab telivérről ami úgy néz ki akár egy andalúz ló. De ennyi. A sok ágaskodás megtette a hatását. Ezért kell egy nagy tömegű lóval még jobban vigyázni.
2012. máj. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jo de hogy kell megtanitani?milyen jelzeseket adjak neki?
2012. máj. 15. 09:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Most írták le neked, hogy ezzel teljesen tönkre is teheted a lovad lábát! Nem fogod föl?! Miért akarod hazavágni szerencsétlen párát? Neked nem is való ló, komolyan...

Van egy Fríz lovad, amivel most persze villogsz, hiszen minden kérdésedbe beleírod. Jól van. Cirkuszi majmot akarsz belőle csinálni, mert valószínűleg ahhoz, hogy azt csináld vele, amit egy lóval szokta (segítek: lovagolják őket!), nyilván nem vagy elég értelmes. De ettől még kéne ennyire figyelmen kívül hagyni a lovad egészségét!!!


Egy lovasnak első a lova!!! Most írták le neked, hogy ezzel árthatsz a lábának és az izületeinek, te pedig ennyire magasról teszel rá?! Normális vagy, ember?! Neked nem élő ló kell, hanem egy plüss. Felelőtlen vagy és ostoba! Erről ennyi a véleményem.


Uff, én beszéltem, aki 12 éve vagyok a gazdája egy ínszalagszakadásos, az emberi hülyeség áldozata miatt sérült lábú, idős pacinak, és aki 12 éve próbálja rendbe hozni azt, amit mások elb@sztak azon a szegény lovon.

2012. máj. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

tényleg ennyire nem érdekel a lovad?! ha egyszer tönkre mennek a lábai abból már sohasem lesz ló!minek tönkre tenni egy egészséges lovat?"eladom": ki venne meg a elbaszott(bocsánat a kifejezésért) lábú lovat? nagyvalószínűséggel senki! a másik "menhelyre adom" van ott elég ló, nem kell még1 akivel szenvednek!

Igaz a te lovad,azt csinálsz vele amit akarsz, de ha egyszer ennyire meg akarod tanytani neki,akkor tanítsd,de akkor viseld a következményeit is és gyógyítgasd a lábát!!Gondolkozz el egy kicsit!!!

2012. máj. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Felelőtlen vagy, szánalmas vagy, és ostoba vagy!

Neked NEM VALÓ LÓ! Egyáltalán, semmilyen élő állat sem való neked! Még egy szobanövényt se bíznék rád!


Ha nem érdekel a lovad egészsége, minek neked egyáltalán ló? Hogy felvághass vele? Hogy villoghass vele? Te tipikusan az a magamutogató, felvágós hülyegyerek vagy, akinek sok pénze van, és divatból Fríz lovat vetet a szülőkkel, és ágaskodni akarja tanítani, mert most az a "menő"... Szánalmas!

2012. máj. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet ágaskodni tanítani egy lovat.

Én mondjuk épp leszoktatom róla. Ha megtanítod neki, hogy csinálja, elég ha párszor leesel, rájön, hogy ez jó dolog, és soha az életben ki nem neveled belőle többet.

Felesleges azért megtanítani neki, mert jól néz ki. Veszélyes, vigyázni kell vele.

2012. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
a fent leírt ellenérveken kívül nagyon nehéz (szinte lehetetlen) leszoktatni róla, nem csak akkor fog ágaskodni, amikor te szeretnéd, hanem folyton, és nem csak kicsit, hanem akkorákat, hogy örülhetsz, ha nem esik rád. inkább díjlovagolj vele, az is szép, és legalább értelmes is. csak egy edző kell hozzá.
2012. máj. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Jaaa, szóval hogy kitörlöd azt hozzászólásodat, "kedves" Kérdező, amiben azt ecseteled, hogy te nem vagy kíváncsi a "hülyeségeinkre", és amiben azt írtad, hogy téged egyáltalán nem érdekel, ha a lovadnak vagy a lábának bármi baja lesz, mert akkor majd eladod, vagy menhelyre küldöd, és veszel egy újat helyette...

Gyáva, szánalmas kis... izé vagy. Mert embernek nem tudlak nevezni, bocsi.

Aki ilyet ír a lováról, az nem lovas, és annak még egy marék föld sem való, nem hogy élő állat!!

2012. máj. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahamm.. Szóval neked a lovad, aki ráadásul fríz, azt gondolod, hogy kis plüsspaci, aminek tönkreteszed a lábát, és utána veszel 100 forintért egy másikat.. Az szép.. Miért nem érted meg, hogy tõnkre tennéd a lovad? Oké. Csapj alá ostorral, aztán felágaskodik. sok sikert a lovad tönkre tevéséhez..
2012. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem hittem, hogy léteznek ilyen emberek, van egy lovad, aki egy érző, csodás lény, ráadásul fríz lovad van ( bár gyakorlatilag semmivel sem több, mint akár egy félvér, csak pénzben mérve), t meg képes lennél arra, hogy nyomorékká tedd és miért, mert ágaskodni menő, vagy én nem értem. A fríz lovak egyébként is lenyűgözőek, nem kell velük ágaskodni, így is villoghatsz vele, inkább tényleg taníts neki valami díjlovas feladatot, vagy ültesd le, vagy bánom is én.... Ha tovább is maradsz az ágaskodás ponton, akkor csak remélem egyszer úgy leb*sz a földre, hogy nem kelsz fel többet.... Szóval tényleg nem értem, gondolj már bele, te is nyomorékká válnál valaki más hülyesége miatt, az milyen lenne? Érezd már át, a lónak is vannak fájdalmai és vágyai ( nem is olyan mint az emberenk, de például a mozgás mindenük, még a leglustább ló is szeret mozogni legfeljebb nem annyit, mint mások és nem nyereg alatt)
2012. máj. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!