Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy taníthatom meg a kutyámna...

Hogy taníthatom meg a kutyámnak, ha eldom a játékot (bot, labda frizbi. ) visszahozza?

Figyelt kérdés
8 hónapos labrador !
2012. máj. 5. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:

először tanítsd meg neki hogy a neve hallatára menjen hozzád aztán a labdát ha szólítod odaviszi vagy megtanítod arra hogy ha azt mondod neki,hogy hozd vigye oda neked,megjutalmazod .

egyénként szerintem könnyen megfogja tanulni,igazi apportozó,benne van a vérében a dolgok visszahozása .

2012. máj. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ha szólok neki visszajön hozzám, csak ha túl érdekesnek találja pl. a frizbit akkor eldobom érte fut felveszi lefekszik és elkezdi rágni. :D de pl. ha botot dobálok neki akkor azt általában visszahozza!
2012. máj. 5. 19:10
 3/5 Hovarju ***** válasza:
100%

Én úgy tanítottam meg, hogy két labdát vittem magammal. Eldobtam az egyiket és amikor visszafordult a szájában a labdával, megmutattam neki a kezemben levő labdát. Mivel mindig az kellett neki ami nálam volt, visszajött elengedte a szájából a labdát és elszaladt a másikért.

Később, amikor már győzködés nélkül visszajött és ledobta elém a labdát, akkor felvettem és azt dobtam el. Később meg már csak akkor dobtam el neki a labdát, ha a kezembe adta.

Sok sikert, kitartást és jó játékot kívánok.

(nekem is labradorom van)

2012. máj. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) tudnál egy képet mutatni a kutyusodról?
2012. máj. 5. 19:49
 5/5 anonim ***** válasza:

2 másik ötlet, hátha tetszik valakinek, nekünk bevált mindkettő!

1. Vegyél zsinóros labdát, de ne a teniszt hanem gumilabdát zsinóron, ezt kevesebb helyen lehet kapni de lehet. Fuss vele, ha a kutya ráharapott, fuss vele és fogd zsinór végét. FUss mellette és mondogasd neki hogy HOZD! Igy megtanulja a szó értelmét, és amikor visszahozatod vele, eldobás után, könnyebb lesz neki tudni mit vársz el tőle. Ezt lehet sokat gyakorlni, tuti használ. A zsinóros labda erre nagyon jó. Néha engedd el, ha jól fogja, de fuss tovább, és mondogasd hogy HOZD. Utánad fog futni labdával a szájában, illetve ezt kell erősitened nap mint nap.


2. AMi nekünk még zsinóros labda előtt bevált: már néha visszahozta, vagy a közelünkben lerakta - nos egyszer mikor elfutott utána, felkapta, hozta vissza, (és mivel sokszor elengedte útközben, nem ért vele oda hozzám) ezért elbújtam garázsajtó mögé - ő elkezdett keresni de labdával a szájában! mikor megtalált, még szájában volt a laszti és nagyon megdicsértem. Dicséret nagyon fontos. Én sokszor adtam neki jutalomfalatot mikor visszahozta, de ismerek olyan személyt aki szerint nem kell jutalmazni hanem az a jutalma h megint eldobom és játszhat velem. ÁRtani nekünk nem ártott a jutalomfalat, egy idő után mikor már jól hozta, elhagytuk. Igaz kicsit kereste :) de már hozza simán.


Frizbit visszahozni: guritod vagy dobod neki... Nekünk azt mondták, 12 hó alatt ne ugráltassuk levegőbe izületek miatt. Igy mi még guritjuk mert nincs ennyi idős még. Fontos, h mozgás közben kapja el, igy guritáskor kapja el. Azért fontos h mozgás közben kapja el, mert ha már rendesenn dobod neki, akkor se várhatja meg mig leesik!

Sok sikert, vagy ha már megy, akkor talán vki másnak jó lesz az info.

2012. júl. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!