Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy taníthatom meg az 5...

Hogy taníthatom meg az 5 hónapos borderemet labdázni? El fut a labda után néha, de inkább tereli és vissza nem is indul vele.

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Jutalomfalattal érdemes megpróbálni, kicsiket guríts neki először, majd mutasd neki a jutifalit, csak akkor add oda neki, ha legalább elindult vele. Esetleg klikkered van? Vagy ha a jutifalat nem érdekli annyira, akkor másik labdával próbáld meg. Szép lassan rá fog jönni, hogy az a jó, ha odaviszi, türelem kérdése.
2012. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el vele terelni??? ilyen korba már lassan mehet egy ösztönpróbára. ha beválik, akkor inkább járj el vele, mindketten nagyon fogjátok élvezni. és a border ráadásul erre lett kitalálva:)
2012. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akarok majd vele, de kell valami más elfoglaltság mert nem tudok minden héten 600 km utazni :/
2012. máj. 10. 21:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem két borderem van, egyik sem szereti visszahozni a labdát. :) Visszahozzák, de kifejezetten unják a dobálást... Nem nekik való 2-3 rohanás után úgy vannak vele, hogy fut a fene a labdáért. Szeretnek megmozgatni engem is, figyelnek a súlyomra. :D

Az egyik fogócskázni szeret. Azt élvezi, ha eldobom a labdát, megfogja és kergetem. Úgy ugrál mint a bakkecske, ha nem tudom elvenni, fülig ér a szája. :) Van, hogy leteszi hogy elvegyem, akkor megint eldobom és kezdődik az egész előröl. Ő ezt élvezi. :)

A másik focizni szeret eszméletlenül. Neki addig érdekes a labda, amíg gurul. Szerencsére a párom nagyon szeret focizni, így elcselezget meg rohangál vele, ha nincs itthon, akkor igyekszem én, de én ebben meglehetősen béna vagyok. :)


Egyébként az enyémek simán rájöttek maguktól, hogy mit jelent az, hogy "hozd vissza". Eldobtam és mondogattam, beszéltem hozzájuk, mint valami idióta nagy lelkesen, hogy "na hol van a labda? hozzad vissza! nem találod?". Odamentem megfogtam, megint eldobtam... megint beszélgettem velük kicsit. (képzelem most hogy fogják a nagy kutyások a fejüket) Amikor ráéreztek hogy mit is szeretnék és egyszer-egyszer véletlenül visszahozták, akkor nagy boldogság, birkózás, jól megdicsértem aztán így rögzült a hozzad/hozd vissza parancs.

2012. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!