Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti melyiket választanátok?...

Ti melyiket választanátok? Melyiket vennétek meg inkább?

Figyelt kérdés
Van egy angol telivér mén 2 éves, 180.000 Ft-ért kiképzés alatt , vagy 220.000 Ft-ért egy 6 éves mént szintén ami belovagolt.
2012. máj. 16. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
az öregebbet.
2012. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy neked mire kéne... Ha versenyszerű lovaglásra, akkor természetesen az öregebbiket. De ha csak úgy hobbiból mert szereted a lovakat, akkor érdemesebb lenne a fiatalabbikat megvenned, hiszen tovább is fog élni, és olcsóbb is. Bár én minden esetben a fiatalabbhoz ragaszkodnék.
2012. máj. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy az a kiképzés alatt az mit is jelent. Csak futószáron vagy már ültek rajta ilyen fiatalon...

Mondjuk kíváncsi lennék a lovakra, ennyiért nem igen találni egészséges, jó lovat. Vagy a 6 éves galoppról lehozott?

2012. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Látni kellene a lovakat hozzá, meg nem csak látni, hanem közelebbről, mozgás közben megfigyelni, megsimogatni.

Egyébként ahogy a #2-es írta, attól is függ mire szeretnéd használni.

Én vagy azonnal beleszeretnék az egyikbe, és akkor azt választanám, de ha nem, akkor egyiket sem, megnéznék egy harmadikat is.

2012. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
a 6 éves nem versenyzett soha galoppon, családi lóként tartották, de időhiány miatt akarják eladni
2012. máj. 16. 15:29
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha hobbira veszed, és a 2 éves lovon már ültek, akkor szerintem felejtős... jómagam úgy tartom, hogy 3 éves kor után, de ha lehet, csak 4 évesen ülök fel először a lóra. Ha viszont még nincs nyereg alatt, akkor megvan-e a tudásod és tapasztalatod az elindításához? (az, hogy csődör, nem könnyíti meg a helyzetet) Ezt nehéz látatlanban eldönteni, én vettem 130ért nyers 4éves csikót, és rettentő elégedett vagyok vele, de nagyon mellé lehet nyúlni.
2012. máj. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
szerintem a 2 éves lovat mert 1) nagyon megfogod szeretni, és mint a legtöbb állat esetében túl fogod élni.jobb ha minél később érkezik el az a pillanat amikor el kell hogy búcsúzz tőle 2) ahány lovas annyi lovagló technika.hozzád fog igazodni, könnyebb lesz vele összhangba keveredni
2012. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha a második ment már galoppon, akkor mindenképpen az elsőt. Soha az életben nem lehet teljesen leszoktatni a rohanásról, ha ment már versenyen, vért izzadnál vele. Biztos, hogy az elsőt venném.
2012. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mindenképp az idősebb lovat.
2012. máj. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Először is, hülyeség hogy "tuti h vmi bajuk van mert ennyibe kerülnek". Könyörgöm, csak nálunk megszokott ár ez?? Én kis sem adnék 400-500 ezreket egy sima hobbylóért...annak már tudnia kell valamit hogy annyi legyen. A 220.000 az méltányos, jó ár egy hobbylóért. Másodszor, nem hiszem hogy 4 éves korban kell CSAK ráülni egy lóra, 2 éves korában már igen is próbálgathatják, nem lesz semmi baja, nem ferdül el a gerince,(amennyiben nem 150 kilós az illető) és nem fog maradandó lelki sérülést sem szenvedni ne aggódjatok.

Harmadszor, attól függ hogy mire akarod használni, és hogy mennyire vagy tapasztalt. Ha annyira nem és csak hobbyra akkor az idősebbet, ha pedig hosszú távú terveid vannak vele és elég tapasztalt vagy hogy belovagolj egy csődörcsikót akkor sok sikert a 2 éveshez.:)

2012. máj. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!