Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti melyiket választanátok?...

Ti melyiket választanátok? Melyiket vennétek meg inkább?

Figyelt kérdés
Van egy angol telivér mén 2 éves, 180.000 Ft-ért kiképzés alatt , vagy 220.000 Ft-ért egy 6 éves mént szintén ami belovagolt.
2012. máj. 16. 15:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
kedves előző, lvass utána a szakirodalmban, méltán híres lovasok állítják 3éver kr ELŐTT még futószárazni sem kezdjük a lovat...!!!!(kivéve az az angol teli, akit galoppra szánnak)
2012. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én a 6éveset választanám, de előbb azért kipróbálnám mennyire és hogyan van belovagolva. Sok lóra azt mondják, hogy belovagolt, csak aztán abban a balovagoltsága ki is merül, hogy megtűri a lovast, beejtett háttal közlekedik, vagy épp szár mögé bujkálva.

Na meg küllemre, egészségre is figyelni kell, szóval így látatlanba nehéz megmondani.


Én a 2 éves telivért hagynám, az még 2 év mire ráülhetsz.

2012. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha van melletted edző/szakember mindenképpen a fiatalabbikat, mert azt te formálod,alakítod és tele van lehetőséggel. Ez viszont attól is függ,hogy pontosan milyen célra szeretnéd.

A 43%-osnak annyit,hogy te sem sok szakirodalmat olvashattál, mert az angol telivért pontosan erre tenyésztették ki,hogy versenyezzen és bírja a magasfokú terhelést (gyors legyen). AT-em volt, acélos 2 évesen volt belovagolva,galoppról jött le és soha semmi baja nem volt.

Az utolsónak meg annyit,hogy remélem viccelsz,hogy azt nézze a kérdező szár mögé bujkál-e a 180.000 Ft-os ló?! Esetleg piaffozni is tudjon ennyi pénzért??

2012. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, piaffozni nem kell tudnia, de azért nem mindegy, milyen a ló.


2 éves ló eléggé "zsákbamacska" nekem, nem tudhatod, hogy később milyen lesz, lehet egyáltalán nem fog tetszeni, szóval eléggé kockázatos. Előttem sokan írták, hogy "tovább fog élni", meg ilyenek, épp ezért sokáig veled lesz úgyhogy nem mindegy, hogy milyen.

2012. máj. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

küldd el a származásukat, kiváncsi lennék rá :)

én nem kor alapján döntenék, mert mindkettőnek van jó ill. kevésbé jó oldala, de ehhez nincs köze a fajtának.

nagy rajongója vagyok az ATV-nek, szerintem nagyon intelligens!


kis helyesbítés:

ezt a fajta lovat KÉT évesen már versenyben futtatják, így lett tenyésztve, szelektálva.

a fajtára jellemző izomzatot az által éri el, hogy időben munkára van fogva.

láttam olyan telivért, amit nem lovagoltak be, csak 5 éves korában, hát...


szóval nem ár és nem kor alapján döntenék a helyedben.

persze az sem utolsó, hogy hány kiló vagy, mert ha mondjuk 65-70 kg felett, akkor inkább az idősebbet javasolnám.

2012. máj. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!