Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Telibőrös nadrág tisztítása?

Telibőrös nadrág tisztítása?

Figyelt kérdés
Hogy kell a telibőrös lovaglónadrágot takarítani? Simán berakom a mosógépbe, és úgy, ahogy minden mást, kimosom? Már használt, turiból vettem, szóval nem első mosása lesz, de mégis hogy kell tisztán tartani? Egyébként 30 °C-on mosunk, az jó neki? Vagy kézzel kéne?
2012. máj. 21. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én a lovaglógatyáimat,függetlenül az anyaguktól mindenképpen csak kézzel mosom,annyi hőfokon ami nem égeti a kezem xD
2012. máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi berakjuk a mosógépbe. Szerintem a ti gépeteken is ha újabb akkor van kézimosás funkció.
2012. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első, hát az enyémek olyan iszonyatosan koszosak, hogy tuti nem mosnám kézzel:D Egyébként sima gatyáim vannak csak, ilyen decathlonos pamutféle valami, a legolcsóbb, ő az első telibőrös jövevény, bár olcsón vettem, nagyon olcsón, azért szeretnék vigyázni rá:)
2012. máj. 21. 20:52
 4/11 anonim ***** válasza:
Simán lehet gépben mosni, a nadrágon belül egy címkén jelezve kell, hogy legyen, hány fokon mosható.
2012. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tényleg:D 40 °C. De egyébként azon sem lennék meglepve, ha nem lenne benne, mert turkálós naci:)
2012. máj. 21. 21:32
 6/11 anonim ***** válasza:

Rendes bőrből van a folt? Én a hasított bőr lábszárvédőmet mostam ki gépben, olyan kemény lett, mint a kő. Azt se tudom mivel kéne megpuhítani, mert ugye olajjal nem kéne kezelni, bőrszappannal meg ugyanolyan kemény lett.

Ha rendes bőr, akkor lehet olajozni, puhítani, de a hasítottra nincs ötletem. Esetleg valakinek?

2012. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én lábszárvédőmnek nem lett semmi baja meg a telibőrös gatyámnak se. Nem tudom mi lehet a gond.
2012. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az a matt, kicsit bársonyos bőr. Én a lábszárvédőm vizes kefével szoktam takarítani, attól még nem vilt baja
2012. máj. 22. 13:01
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem is egyből a lábszárvédőm jutott eszembe,mivel az is hasított bőr,én azt vizes körömkefével tisztítom,mondjuk néhol már rendesen megkeményedett,de ez szerintem a használattól van.amúgy vannak külön lovaglógatyára kifejlesztett tisztítószerek.
2012. máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én mindig mosógépben mosom a telibőrös nacimat. Mondjuk sötét színű, és télen használom, szóval azért nem hetente mosom XD. de eddig semmi baja sem lett tőle.
2012. máj. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!