Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy lovam, és most kaptam...

Van egy lovam, és most kaptam még egyet. Félek, hogy nem tudom rendesen gondozni. Mennyire időigényesebb 2 ló mint 1?

Figyelt kérdés

Van egy pinto kancám, 6 éves koromban kaptam, rajta tanultam meg lovagolni. Viszont idén ballagtam és érettségiztem, és megtudtam hogy a szüleim vettek nekem egy furioso csődört, és ez olyan váratlanul ért. Még nincs nálunk de szüleim már megvették 700ezerért, ezért szó nincs róla hogy nem tartjuk meg. Örülök neki tényleg, képen láttam már, nagyon szép ló. De mégis, nem érzem hogy tudnék gondozni két lovat, főleg ha fősulira megyek, egy olyan városba ami másfél órára van innen. Az is lehet hogy kollégista leszek. Mennyire kell több energia 2 lóra mint egyre? A pinto lovamat még tudom gondozni, bár így is sokszor úgy érzem inkább teher, de most ezzel még jobban bepánikoltam.

18/L



2012. máj. 26. 16:43
1 2
 1/12 x) ***** válasza:

Ha kétségeid vannak akkor már eldőlt az egész. Szerintem sem túl jó ötlet ez így, nem lesz rájuk elég időd ha majd fősulira mész. Nem is az etetés meg stb a nagyobb gond, hanem a dolgoztatás, lovaglás, meg az hogy a két ló örülten féltékeny lehet majd egymásra, és nagyon nehéz lesz kontrollálni őket. Én még az 1 lovammal se mindig boldogultam mikor egyetemre mentem. Sokszor volt hogy anyuékra maradt minden.

Sajnos ezt már így nemigazán lehet visszacsinálni, de szerintem sok lesz neked a 2 ló. Inkább koncentrálj a tanulásra. Nem tudom mit tudnál kezdeni a másik lóval, de mindenképpen beszéld meg anyudékkal hogy sok lesz neked, mert így lesz a legjobb a lovaknak.

2012. máj. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
én megbíznék vele valakit. ha van olyan akiben megbízol, az pl. lovagolhatja és ezért gondozza mindkettőt. (ha 700, akkor az be van lovagolva)
2012. máj. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Kb kétszer annyira:P Egyébként ha van pénz arra, hogy 700 kilóért lovat vegyetek, akkor arra is, hogy bértartásba vigyétek, ahol ellátják míg te tanulsz.
2012. máj. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Örülj neki, nagy ajándék! :)

Ha lovardában tartod, kérd, hogy gondozzák. Ha nem lovardában tartjátok, akkor fontold meg, hogy odaviszed. Sok terhet levenne a válladról.

2012. máj. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
ja,és ha csődör, akkor heréltetni kéne...kancád van
2012. máj. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
lehet, hogy csak én látom így, de szerintem hihetetlen felelőtlenség volt a szüleid részéről, hogy a tudomásod nélkül a nyakadba szakajtottak egy lovat. mégis miért nem kérdeztek meg róla téged is? elvégre te vagy az, akinek foglalkoznia kell vele, aki a szabad idejét áldozza rá, nem ők. két lovat gondozni, lovagolni nem kis munka, és a szüleid nem dönthettek volna erről. de mindegy, erről már késő beszélni... a helyedben megpróbálnám visszavinni arra a helyre, ahonnan jött, amennyiben ez lehetséges.az alapján, amit írsz, te sem érzed magad képesnek arra, hogy mindkét lovat ellásd, ergo nincs értelme sok mindenről beszélni... vagy talán kereshetnétek rá egy megbízható feles tartót, aki lelovagolja, mikor nem érsz rá. de ha eleve úgy indulsz neki, hogy biztosan nem lesz kapacitásod arra, hogy mindkettejükkel foglalkozz, akkor szerintem el kéne adnotok, bármilyen rosszul is hangzik. ja igen, és ha mégis megtartanátok, akkor első dolog az legyen, hogy kiherélitek, megelőzendő a "baleseteket".
2012. máj. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csődör nem egy túl jó választás a kancád mellé. Az jó, hogy meg akartak lepni (bár engem lepnének meg így a szüleim), de jó lett volna ezt megbeszélni. Én elvinném mindkét lovat bértartásba a fősulid városába, ott heti szinten ha tudsz 3-4 délutánt kinn töltesz a loviban, ápolod őket lovagolsz mindkettőn, bár ilyenkor kicsit kijjebb szorulsz a fősulis életből.

Vagy az egyik lótól megválsz, és meg mondod a szüleidnek, hogy nagyon rendesek, de neked 2 lóra már nincs időd.

2012. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8%

Nem kell félni, meg pánikolni. Lovat tartasz, nem kell azt egész nap pátyolgatni.


2 hibát lehet elkövetni, amit itt tanácsoltak is, az egyik, hogy kiherélteted, a másik, hogy lovardába viszed.


Drága, felesleges, értelmetlen és csak megszivatod magad is és lovakat is.


Ha otthon lehet őket tartani, akkor otthon is kell, legfeljebb nem közös karámban.


Egyébként másfél óra nem a világ és a főiskola sem egészen olyan húzós. Év elején és vizsgaidőszak előtt 1 hónappal, meg vizsgaidőszakban igen, de egyébként nem biztos. Úgy szokták csinálni, hogy 3 szabadnap legyen és vannak szünetek is. Egy bértartott lovat sem lát gyakrabban a gazdája.


Biztos találsz valakit, aki megbízható és segít neked. Annyi kérdés van, hogy ingyen lovakkal foglalkoznék lovaglásért cserébe, hogy majdnem biztos találsz valakit.

2012. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerezz valakit, aki gondozza, ehhez csak pénz kell, az meg úgy tűnik, van dögivel. Elég nagy felelőtlenség volt szüleidtől még egy lovat venni neked, de hát ők tudják. 2 lóra durván 2x annyi energia kell, mint egyre. Ha egy ló is néha teher a számodra, adjátok el a másikat, mert ez az egész helyzet már most nem néz ki valami jól.
2012. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

aki azt mondta tartsa otthon őket: azért napi 3 óra ingázás nem kevés, persze lehet vonaton, buszon tanulni, pihenni, de azért az mégse olyan. Télen amikor hamar sötétedik, akkor mit csinál a kérdező? Én tudom milyen az, amikor az ember napi több órát ingázik az iskola és az otthona közt és nagyon sok mindenből kimaradtam pont az utazás miatt.

Van egy ismerősöm, aki 3 óra buszozásra jár suliba az otthonától. Természetesen kollégista, de nem tud minden héten hazajönni, a lova meg otthon várja. 1 évig bírta így, következő félévtől megy vele a lova is oda bértartásba. Így nem marad ki semmiből ami a sulihoz tartozik és a lovával is tud foglalkozni.

Szóval ha magaddal viszed a lovaid, akkor több időd lesz rájuk.

A herélés két kérdést is felvet: tudsz-e a csődivel bánni, illetve hogy jön ki a más lovakkal?

Pl Volt nálunk jófej csődi is, de volt olyan is, amikor mondtuk a gazdának, hogy vagy kiherélteti vagy elviszi, mert úgy rongyolt át a karámon a kancák felé, hogy a saját és a másik lovak testi épségét is fenyegette.

2012. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!