Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 hónapos bolognese...

Van egy 5 hónapos bolognese kan kiskutyám most kaptam 2 napja és nem tudom, hogy hogyan kell gondozni?

Figyelt kérdés
kertes házban lakom azért kaptam hogy felelősséget tanuljak mert a szüleim azt mondták hogy nincs felelősség érzetem de nem tudom ,hogy kell gondozni meg semmi 2 szintes házban lakom így a kutyának lépcsőznie kell gondolom ez nem baj van egy nagy tesóm de őt egy hónapba egyszer látom mert akkor jön haza meg van egy kicsi 3 éves apa meg anya azt mondták a mindent megvesznek ami kell

2012. febr. 20. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok a szüleidnek, miért nem rögtön a három éves kistesódat adták oda, hogy rajta gyakorolj? Sajnálom, szerintem erről nem te tehetsz, de igen nagy felelőtlenség volt részükről megfelelő ismeretek hiányában kutyust vállalni. Szerintem kezdd azzal, hogy megfelelően táplálod, mindig legyen előtte friss víz, és legyen saját fekhelye, ahol nyugodtan pihenhet, mert ő még "babakutya", és sok alvásra van szüksége, jó messze, elzárva a kistesódtól. Kérd meg a szüleidet, vegyenek neked olyan könyveket, amiből megtanulhatod, hogyan kell nevelni, tanítani a kutyust. Keressetek egy állatorvost, aki megvizsgálja és beadja az oltásokat, valamint féreghajtót. Esetleg segít, és levágja a kutyus körmét, mert ilyet is kell. Ha még nem tetted volna, meg kellene fürdetned, kimondottan kutyák számára készült samponnal, majd megszárítani, és kutyakefével alaposan kikefélni a szőrét. Szeresd, neveld és tanítsd, remélem jó gazdi leszel. Én szorítok neked!
2012. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

elég hosszú lenne leírni mi is kell pontosan egy ilyen kutya gondozásához, vegyél kutyás könyveket minél hamarabb..


ami fontos

két kutyatál

minőségi kölyök táp (acana,pro plan stb)

póráz

kutyakefe

2012. febr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
már nagyon szeretem :D megvettünk mindent ami kell csak nem akar a plédjén aludni hanem mindig mászik az ágyamba . Már megfürdettem
2012. febr. 21. 17:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha egyszer beengeded az ágyadba, akkor nagyon nehéz lesz a saját helyére szoktatnod. Kezd úgy, hogy a fekhelyét húzd az ágyad mellé, és lógasd le neki a kezed, hogy érezze, ott vagy. Ha fel akar mászni hozzád határozottan tedd vissza a helyére, és mond neki erélyesen, hogy nem szabad. Nem kell kiabálni, vagy veszekedni, nehogy megijedjen, csak szépen, de határozottan mondani. Aztán minden nap vidd egy kicsit arrébb, míg egyszer csak elértek a végleges helyére. Így megtanulja, hogy te ott vagy, ha nem is "érez", akkor is, biztonságban érzi magát.
2012. febr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi megpróbálom
2012. febr. 21. 19:10
 6/8 A kérdező kommentje:
De vannak olyan napok mikor 5-8-ig edzésen vagyok akkor bezárhatom a szobámba ?
2012. febr. 21. 19:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt elmész edzésre jól fáraszd le testileg, szellemileg, és ha szerencséd van átalussza azt a három órát :D de azért a féltett dolgaidat pakold addig olyan helyre, ahol nem érheti el, mert könnyen az áldozatává eshetnek :)
2012. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
De jó neked!!! neked van kutyád!!!!
2012. febr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!