Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek nem megy el a kedvetek?

Nektek nem megy el a kedvetek?

Figyelt kérdés
Lovagolok már nagyon hosszú ideje, és a lovaktól nem ment el soha a kedvem, de a lovasoktól igen. Mást sem csinálnak, csak egymást szidják, néha jogosan, néha jogtalanul. Mást sem lehet hallani, hogy te rosszul lovagolsz, te lókínzó vagy, te téped a száját, de elrontod a lovat, bla bla bla.. A lovardában, de még a fórumokban, lovas csoportokban is csak ezt lehet olvasni. Komolyan mondom visszataszítóak. Ti hogyan toleráljátok őket, és hogyan viszonyultok a mindennapos veszekedésekhez, összekapásokhoz, meg az ilyesmikhez. Rossz már őket hallgatni!

2012. máj. 29. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Én szerettem volna lovagolni de már előtte elment tőle a kedvem. Az a baj, hogy nem csak a lovasokat szídják. Én például elsősorban kutyás vagyok, és azt tapasztaltam, hogy a lovasok magasabbrendűnek tartják magukat a kutyásokkal szemben. Mert hogy a ló nagyobb meg erősebb (jobb indokot még egyik sem mondott). Na kösz, erre nem vagyok kiváncsi.
2012. máj. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Ha emlékezetem nem csal, mindig remek baráti társaságban lovagoltam, jó hangulatban, és remekül éreztük magunkat. Úgy látszik, én nem lovasokkal lovagoltam.
2012. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nekem is meggyűlt a bajom. Végül egy csendes kis lovardába vonultam félre hobbilovasként, ahol ugyanúgy szidják egymást az emberek csak én ezt mind nem hallom, mivel nem egyszerre vagyunk ott. Kimegyek egy órára terepre, ellátom a lovat, és húzom a csíkot. Ja! És nem foglalok állást ilyen vitákban ha egyszer mégis ilyesminek lennék fültanúja.
2012. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%
??? Elős válaszoló!! Azért nem lovagoltál, mert valami lovas nem szerete a kutyákat???? Mi köze ennek ehhez? Buszon se utazol, ha az utasok nem kutyaimádók?
2012. máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A másik dolog meg az, amit az első válaszoló írt. Én még anno 12 évesen vitáztam arról a barátnőmmel, hogy melyik jobb, a kutya vagy a macska. 12 évesen! Aztán hamar rájöttem, hogy a francot érdekel melyik jobb, mert én szeretem mindkettőt, és nem vagyok hajlandó a kettő közül választani. Így van kutyám is, és macskám is, na meg lovam is. Na de felnőtt emberek is ezen vitatkoznak, hogy kutya vagy ló. Hallottam már ilyet én is! Hát nem igaz, hogy rendesek az emberek. Egy aprócska indok kell, és kitör a veszekedés. Mást se hallani már a tv-ben sem, hogy a lovasoknál így kicsapták a biztosítékot, hogy a lovasok így meg úgy fel vannak háborodva, stb. Tisztelet a kivételnek, de legtöbbször a bolhából csinálnak elefántot.
2012. máj. 29. 18:13
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

hát, sajnos igazad van. én egy nagyon jó hírű, híres és drága lovardába jártam hetente kétszer. eleinte olyan kedvesek voltak velem, hogy rábeszéltem apáékat a heti három alkalomra. 8 éves voltam.

aztán az oktatóm felmondott, és én egy hárpiához kerültem akitől féltem. ez 8,5 évesen volt kb. mindig szidott, és megmondta, hogyha nem nyergelek fel rendesen (!) akkor kengyel nélkül kell könnyűügetnem. ez nagyon rosszul esett, mert nem tudtam felnyergelni, és kengyel nélkül nehéz... aztán kiengedett futószár nélkül a lovaglópályára lépkedni. folyton szidott, hogy a ló mindjárt elalszik.. visszatett futószárra. elkezdtük a vágtát, én meg úgy kapaszkodtam a nyeregbe, hogy éppen nem repültem le. ott szidott, hogy a 4 éves kislánya jobban vágtázik ezen a lovon. akkor mondtam anyáéknak, hogy már nem merek menni. átmentünk egy másik helyre (kb. 10 évesen), ott sokat tanultam, nagyon szerettem, de sosem mehetettem terepre, és ez elvette a kedvem. pedig azt a helyet imádtam :) most 16 vagyok, és kb. 2 éve nem ültem lovon. de annyi rossz emlékem van, hogy nem is szeretnék..

2012. máj. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Első vagyok: nem mondtam, hogy soha nem fogok lovagolni, de most inkább nem. És nem egy lovas mondta, hanem gyakorlatilag mindenki. Meg lehet nézni itt a gyakorin is hogy mocskolódnak. Egyszer például minden szemétnek elmondtak amikor azt mertem kérdezni, hogy miért tartanak furának, ha elmondom, hogy kutyázok, és jó példának a lovaglást hoztam fel mint másik sportot amit állattal űznek, hogy azt is elfogadják. Meg hogy én mit merek képzelni, hogy a kutyázást is sportnak nevezem és ezzel egy szintre helyezem a lovaglással, amikor az nem is sport hivatalosan, ássam el magam...
2012. máj. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy ismerősöm, aki nagyon lelkes kutyás, vesenyzik is, meg tényleg imédja a kutyáit, és lovagolni is nagyon szeret.

Nálunk szerencsére elég jó a társaság, az egy pluszpont, egyébként is lovaznék, de így még jobb :)

Az előző helyről egy idióta kiscsaj miatt jöttünk el, mert nem hagyott minket élni...

2012. máj. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 x) ***** válasza:
100%

Igen hát van a lovasoknak sajnos kb 3 csoportja is...

1. Akiket érdekel a ló, és nem számít ki mit mond akkor is kitartanak mellettük, és sokszor hülyének nézik őket hogy csak a lovak érdeklik őket.

2. A divatlovasok, akik azért járnak lovagolni hogy dicsekedhessenek hogy "nekik mennyivel jobb lovuk van" és ócsárolhassák azt akin mondjuk nem mindig puccos lovaglócucc van.

És a harmadik aki csak azt hiszi hogy tud lovagolni, talán ő is tudja hogy ez nem így van, de ez nem gátolja meg abban hogy véleményezze a többieket (akár pozitívan akár nem)

És sajnos e-között a 3 csoport között örök ellentétek állnak fönt.

Persze ezeken belül vannak western lovasok, angolban lovaglók, szabadidomítással foglalkozók. És ezeket azért soroljuk külön csoportokba, mert nyilván a legtöbben azért lovagolnak például westernben mert nem teljesen értenek egyet az angol stílusú lovaglás bizonyos elemeivel, vagy nem tetszik nekik.

Akik az "igazi lovas" kategóriába tartoznak, mindegy milyen stílusban lovagolnak, előbb-utóbb rájönnek majd arra, hogy a ló a lényeg, nem az hogy most éppen milyen nyereg van rajta. Akik meg nem ebbe a kategóriába tartoznak azokkal nem kell foglalkozni. De persze, legtöbbször engem is bánt hogy vannak ilyen buta emberek.

2012. máj. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran én is érzem ezt, ezért járok külön lovagolni, nem a többiekkel. Azokat sem szeretem, akik csak lovaoglni szeretnek, abból is bemelegíteni nem mert unalmas, majd vágtára felülök, csutakolni nem fogom a lovat, lenyergelni se majd valaki más, amúgy sz*rok bele a lóba nem érdekel mi van vele, na az ilyeneket nagyon tudom szeretni...(Y)
2012. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!