Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanügetés bock nyeregben?...

AM33 kérdése:

Tanügetés bock nyeregben? Nektek hogy megy?

Figyelt kérdés

A problémám kettős, megpróbálom röviden leírni. Oktatóim mondják, hogy szépen ki tudom ülni azokon a lovakon a tanügetést, melyeknek hintázó a mozgásuk. Van azonban egy paci (mellesleg egyik kedvenc lovam), aki rövideket, apróbbakat lép. Hiába próbálok ellazulni, pattogok. A könnyű ügetés és a könnyített viszont remekül megy rajta.

Azért használunk bock nyerget, mert állítólag ez kevésbé töri fel a lovak hátát. Nekem még szokatlan, futószáron vagyok, tehát most az alapokat tanulom. Ha a lovak napi fárasztó munkáját megkönnyíti ez a nyereg, alkalmazkodok a körülményekhez. Létezik azonban, hogy ez a nyereg kicsit kihívás a kezdőknek?



#tanügetés #rövid lléptek
2012. máj. 26. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Bármiféle nyerget arra terveztek, hogy megkönnyítse mind a ló, mind a lovas dolgát, ezért kihívást nem fog jelenteni, legfeljebb akkor okozhat nehézséget, ha nem kényelmes, nem jó a mérete, de az alapvetően nem a nyereg hibája. A te gondod pedig nyilván a ló mozgásában rejlik, nem a nyeregben, ahogy te is írtad.
2012. máj. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem se ment. Pedig én is mindent megpróbáltam. Ellenben egy sima angol nyeregbe simán ki tudom ülni... Szóval inkább nem idegesítettem tovább a lovat ezzel a próbálkozásommal.
2012. máj. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A bocknyereg magasabb, távolabb vagy a lótól, máshogy ültet, tényleg nehezebb benne tanügetni. Plusz általában nagyok, mivel katonai nyergek, szóval lányoknak nem annyira valók.
2012. máj. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én angol nyeregben, kengyel nélkül remekül ki tudom ülni az tanügetést azokon a lovakon, amelyeknek az ügetése kicsi hosszabb. De van egy ló, amelyik ügetése nagyon rövid, azon nem tudok sehogy sem tanügetni mert irtóra pattogok.:S
2012. máj. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás... Én már több mint egy éve lovagoltam, mikor jött egy ló, akire először felültem. Kényelmes, sodrott, mégis ahogy először elkezdett ügetni, ahogy leültem, visszadobott a nyereg, a tanügetésem pedig egyenesen förtelmes volt rajta. Aztán megpróbáltam mégegyszer, aztán mégegyszer, és újra, és újra, és mostmár egyszerűen tökéletesen érzem minden mozdulatát, nem pattogok tanügetésben, sem vágtában, és nagyon megszerettem. Gyakorolnod kell, most azt hiszed, hogy a nyereg miatt nem megy, de valójában most mindent beképzelsz magadnak. Gyakorolj, majd megszokod, és egyre jobb lesz:)
2012. máj. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy a gyakorlás és a kitartás a kulcsa mindennek, ezzel nem is lesz baj!
2012. máj. 27. 09:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Megkérdezném még, mégis hogyan kell az ilyen rövid, apró lépésű ügetést kiülni? A bock nyeregben időnként előrecsúszik a lábam, az angolban kevésbé. Addig próbálkozom, míg siker nem koronázza a gyakorlást!
2012. máj. 28. 09:11
 8/8 anonim válasza:

Én bock nyeregben kezdtem el a lovaglást. Én úgy gondolom, hogy a bock nyeregben csak azt lehet megtanulni, hogy ne csináld a dolgokat... Évekbe telt mire a rossz szokásokat el tudtam hagyni.

Nem tudom te milyenben ülsz. Amiben én ültem valami iszonyat kemény volt mint a vas, volt vagy 15 kg ha nem több. Nagy volt, nehéz volt, rosszul ültetett. Az enyémben semmiféle térd vagy combtámasz nem volt nagyon eltolta a nyeregszárny a lábamat a ló oldalától.

2-3 évig ilyen nyeregben ültem, fogalmam nem volt arról,hogy mi az a térdtámasz vagy mi az a combtámasz, konkrétan olyan csúszós kemény anyagból volt az egész borítása a nyeregnek, hogy semmiféle támaszt nem találtam a nyergen. Arról ne is beszéljünk, hogy olyan fals ülést ért el. Nomeg hogy plusz hány kiló nehezedett a ló hátára, no igen persze hosszabban fekszik fel, jobban eloszlatja a súlyt, node akkor miért nem lehet ezt sima angol nyereggel megoldani????

NODE az volt a kérdésed, hogyan üld ki... hát neked lényegesebben könnyebb lenne egy angol nyeregben, ami szorosabb kapcsolatot eredményez a ló hátával. Alapjáraton azon van a hangsúly hogy az ülőcsontoddal próbáld kiülni, és ne más egyéb részeddel. Benne van a pakliban hogy lazaság, de az ülőcsontodra kell ülnöd és úgy kell lazának lenned, és nem máshogy. A másik az, hogy le kell nyomnod a sarkad és át kell ölelned a ló oldalát. Akkor van jól a sarkad ha érzed a hátsó ínszalagjaidat, hogy végignyúlnak a lábadban, majdnem egészen a fenekedig. Ez az ülésedben azt eredményezi, hogy szinte "rátapadsz" a ló hátára. Mellette nem elég csak tötyögni a ló tetején, hanem végig ugyanúgy derékkel kell hajtani, mint amikor könnyű ügetsz, csak itt épp nyeregben kell maradnod.

Talán annyi előnye van a bock nyeregnek, hogy bizonyos szinten jó helyen tartja a válladat meg szép egyenes ülésre tanít, de ezen kívül én nem láttam hasznát annak a nyeregnek. Én 7 éve lovaglok, ebből a 2 első év volt a bock -korszak... nem kívánom senkinek Dx.

Egyébként a tanügetés egy elég nehéz dolog, évek telnek el mire tökéletessé tudod fejleszteni.

(19/L)

2012. szept. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!