Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek nem megy el a kedvetek?

Nektek nem megy el a kedvetek?

Figyelt kérdés
Lovagolok már nagyon hosszú ideje, és a lovaktól nem ment el soha a kedvem, de a lovasoktól igen. Mást sem csinálnak, csak egymást szidják, néha jogosan, néha jogtalanul. Mást sem lehet hallani, hogy te rosszul lovagolsz, te lókínzó vagy, te téped a száját, de elrontod a lovat, bla bla bla.. A lovardában, de még a fórumokban, lovas csoportokban is csak ezt lehet olvasni. Komolyan mondom visszataszítóak. Ti hogyan toleráljátok őket, és hogyan viszonyultok a mindennapos veszekedésekhez, összekapásokhoz, meg az ilyesmikhez. Rossz már őket hallgatni!

2012. máj. 29. 18:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sehogy sem tolerálom. Lelépek és sokkal jobb így. Az első lovardában ahol voltam is ez ment, nem velem, mert engem érthetetlen módon nagyon bírtak. Ez tőlem függetlenül egyik percről a másikra megváltozott. Utána még felhívtam őket udvariasságból, persze ment a szokásos kamuzás, de nem is akartam már oda menni, viszont ezzel én mindent megtettem és mehettem máshova. Ahol sokkal jobb.

Én nem maradnék egy lovardában egy percet sem, ahol rosszul érzem magam. Szerencsére ezt már az elején megtanultam.

2012. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Amióta létezik a lovarda, azóta ott vagyok. Az előnye, hogy nagyon szép, rendezett hely, és tőlem csak 10-15 perc kerékpárral. Az egyetemi évek alatt ez nagyon hasznosnak bizonyult, mert így is minden nap kitudtam menni a lovamhoz. Nem viszem el onnan, mert a másik lovarda majdnem 100 km-re van tőlem, és a közlekedés sem megoldható.
2012. máj. 30. 03:39
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha van 1-2 ember, akivel jól megérted magad, akkor már jó, én is úgy voltam, amíg bértartásban tartottam a lovakat. Senkivel nem voltam rosszban, csak kerültem pár ember társaságát. Akivel meg egy hullámhosszon voltunk, remek terepeket lovagoltunk, vagy épp segítettünk egymásnak a pályán. A rosszindulatúakat le lehet ejteni, vagy elküldeni őket valahova. Ha meg nincs akivel megértitek egymást, akkor el kell menni onnan.
2012. máj. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Engem nem bántanak, nem is mernek, de a légkör az elviselhetetlen már. Már csak az, hogy ezt hallom minden áldott nap. Komolyan mondom itt nem is a ló a lényeg, hanem, hogy vitázhassanak. Néha már odaszólok, hogy akkor ti most azért jöttök ide, hogy vitázzatok, vagy pedig azért, hogy a lovatokkal legyetek. 5 percig nyugton vannak, aztán kezdődik minden elölről, de mindig valami apróságon. Sok az okoskodás, de kevés az okos.
2012. máj. 30. 15:57
 15/17 anonim ***** válasza:

Nagyon ismerős az érzés. Elkeserítő azt látni, hogy felnőtt, intelligens (?) emberek kiscsoportos óvodások módjára marják egymást, mert a másiknak kevésbé márkás cuccai vannak, mást gondol, régibb az autója (az egyik "kedvenc" okom a másik utálására!), nem tetszik a frizurája, másféle zenét hallgat, "szar" a lova (?!), más stílusban lovagol, máshogy csinál valamit, stb.

A tapasztalatom az, hogy ha elvagy magadban, békén hagynak. Az, hogy a hátam mögött mit mondanak rólam, nem érdekel. Én elvagyok a lovammal és azzal a pár emberrel, akikkel jól kijövök, csak arra kell vigyázni, hogy olyankor járjak ki, amikor kevesen vannak kint.

Ha te senkivel sem jössz ki jól a lovardádban, csak azt tudom tanácsolni, hogy olyankor járj ki, amikor kevesen vagy lehetőleg senki más nincs kint. (Kis lovarda esetén talán megoldható, hogy csak a lovásszal találkozz, más bértartókkal ne.) Ez sajnos egy kellemetlen velejárója ennek a sportnak, nem csak téged zavar, elhiheted.

2012. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 marcipanfelho ***** válasza:

én lovas és kutyás ember is vagyok egyszerre.

szerintem létezik ilyen. már 9 éve van kutyám és 6 éve

lovagolok (lovam nincs) és nem választanék a kettő között

h az egyik jobb a másiknál :\ a kettő nem zárja ki a másikat

és fölösleges azon vitázni h melyik sport és melyik miért jobb.. ez embere válogatja, ha valaki a lovakat szereti akkor szeresse, ha pedig a kutyákat, akkor meg szeresse azt.

az emberek minden sz*rba belekötnek csak h végre legyen valamin vitatkozni és csámcsogni... élvezik h kioktathatják a másikat (pedig lehet tudják h nincs is igazuk)

szeretnek okoskodni meg hencegni...


én 2 lovardát is ott hagytam, bár nem olyan súlyos okokból.

az első helyet azért hagytam ott mert ott főleg bértartók lovagoltak és mindig nagyon zavartak a jelenlétükkel :S nem tudom miért de rosszul éreztem magam közöttük.

nem mondtak semmit sem de mégis úgy éreztem mintha kicsit beképzeltek lennének..

a második helyen volt egy olyan lány aki teljesen el volt szállva a saját lovától és különbnek tartotta magát emiatt (nem ezért jöttem el..)


most a legközelebbi helyre járok baráti körbe :) ismerős tart lovakat és itt tudok a barátnőmmel lovagolni aki nem kritizál meg ilyenek, csak segít.

vannak itt más bértartók is de nem is beszélgetünk, köszönünk azt jól van. lehet h jófejek vagy valami de különösebben nem közeledünk egymáshoz...

nekem nincs is sok kedvem más lovasokkal (főleg olyanokkal akiknek van lovuk) leállni mert mindenhol azt tapasztalom h el vannak szállva. inkább elvagyok magamba azt ha valaki akar barátkozni odajön...


a legrosszabb típus szerintem az aki csak lovagolni jár, de kb havonta 1x és még a lovát is alá rakják mert nem pucolja le. az ilyeneknek csak azért van lovuk h elmondhassák h van lovuk... egy ilyen emberre rá se néznék, nem h beszéljek vele

2012. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 marcipanfelho ***** válasza:

ja és a borzasztó oktatókhoz...


a leges-legelső helyen ahol életemben először vettem órát (és egyben utoljára is) egy alacsony, dagadt kopasz ember futószárazott egy szürke lovon és kb. fél óra lehetett de folyamatosan üvöltözött velem és értetlenkedett h miért vagyok ekkora sz*r...

a legnagyobb baja az volt h miért nem nyomom le a sarkam (12 éves voltam és először lovagoltam úgy mint egy ,,órán")

többször odajött és konkrétan a bokámat törte h a megfelelő helyzetben maradjon én meg megszeppenve kapaszkodtam a nyeregbe ,,Mi történik velem?" gondolatokkal...


ezután szerencse h nem ment el a kedvem az egész lovaglástól és ugyan úgy voltam vele h teljesen kezdő vagyok de egy ilyen kis dagadt kopasz emberke velem ne üvöltözzön onnan... szerencsére utána kedves oktatóim voltak

2012. jún. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!