Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől fáj a fenék lovaglás után?

Mitől fáj a fenék lovaglás után?

Figyelt kérdés
1 hete kezdtem a lovaglást, de még mindig fáj a fenekem. Ez miért van? Mármint nem az hogy még mindig fáj, hanem egyáltalán miért fáj a fenék lovaglás után? Nem a combunkat dolgoztatjuk meg jobban?

2012. máj. 31. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A nem megszokott igénybevételtől.Hiszen nem ülünk nap mint nap nyeregben...a comb kevésbé fájhat,nekem például mindig figyelmeztetnem kellett magam,hogy fogjam combbal a lovat,különben csak kedvesen elmasírozgattunk.
2012. máj. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 x) ***** válasza:
Lovaglás közben deréktól lefelé gyakorlatilag minden izmodat dolgoztatod, ezért olyan helyeken is fájhat, aminek eddig a létezéséről sem tudtál :) Ha majd lovagolsz már jópár hónapja, akkor szépen kialakul az izomzatod, megszokod az igénybevételt és nem fog fájni :)
2012. máj. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6%
Azért, mert olyan, mintha alulról elvertek volna egy 400 kilós lóval.
2012. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet nem megfelelő neked a nyereg. Engem már tört fel rossz nyereg, szenvedtem is miatta rendesen. Persze izmot is mozgat a lovaglás, de nekem eddig mindig a combom fájt, ha egy darabig nem ültem lóra.
2012. máj. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az izomláztól. Jó jel, mert ezek szerint jól csinálod. :)
2012. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 XDancsi válasza:

Azért fájhat, mert:

1.: Ugetés közben ugye fel és le emelgeted a csípődet is akkor a sokszoros nyeregbe ülés és abbóli felkelés megterhelő a farizmoknak is

2.: Vágtázás közbe a ló kissebb fel le mozgást tesz amitől úgy érzed, hogy pattogsz, és ettől szintén megfájdulhat a fenék

2012. jún. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!