Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit csinálnátok ha a ló...

Ti mit csinálnátok ha a ló nem vágtázik alattatok?

Figyelt kérdés
6 éve kezdtem el lovagolni, egy évet kihagytam kéztörés miatt, most 11 vagyok.Vágtánál a ló minden erőfeszítésem ellenére csak rúg, de nem ugrik be. Mit tegyek?

2012. máj. 25. 10:13
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
10%

Pálcáz,rugd meg az oldalát.

am Kata írj privit ha még fenn vagy!

2012. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
56%
Nincs ott egy oktató, aki segítene?
2012. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%
Nem biztos, hogy meg kell rúgni. Hagyd abba a segítséget egy pillanatra, majd kezd el ismét.
2012. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%
Az elsőnek a jó k.rva .nyját! Az eszedbe sem jut, hogy nem érhetsz el mindent veréssel? Vagy hogy a ló is élőlény, és nem gép, aki kedved szerint engedelmeskedik? Ha rajtam múlna megtudnád milyen az ha megpálcáz valaki, te érzelmileg agyhalott kis senki!
2012. máj. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%

A helyes vágtasegítséggel kergesd bele a vágtába, egy kis idő múlva a kettőt már össze fogja tudni kötni, és szépen finomul majd. :)

Amint beugrik vágtába, és esetleg rohan, (érdemes egyébként terepen próbálkozni, hosszú, egyenes szakaszon)de próbáld egyből rövidíteni, hagyd, hogy felvegye a saját egyensúlyát, és utána fokozatosan visszarövidíteni.

2012. máj. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

REPLAY:

"belso állítás nélkül normálisan nem lehet megtanítani ugyanis ezis hozzá tartozik a beugratáshoz.elöször is elkell nála érni ,hogy ütemesen tisztán ügesen ,sokszor lenyujtatni ,hogy adja fel a hátát így elkezdi használni a hátulját valamint rögzíteni kell nála az egyenletes támaszkodást és megtanítani fordulni a külso száron. Ha ezek megvannak akkor fogja csak tudni megcsinálni az átmenetet addig amíg nincs toló ero a hátuljából addig mindíg az elején lesz.A következot ajánlom:Ha elérted nála a fent említett dolgokat akkor kezd el a beugratást a következo képpen,enyhe belso állítás,2 ütemet ülj le tanügetésbe ,derékal illetve egy határozott csizmasegítséggel emeld be. Ne vágtáz vele elsönek sokat és könyíts ki neki ,ha jó lábra ugrik be dícsérd meg.Elképzelheto .hogy nem veszi majd egyböl és belerohan majd ez természetes ilyenkor vedd fel lépésbe sétálj vele 2 kört és az egészet kezd ujból ,nagyvonalakban enyi."

2012. máj. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
13%
uuristen most mi lesz..
2012. máj. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
61%
Nálam se ugrik be mindig, van, hogy a helyes segítség ellenére sem hajlandó...ilyenkor pár kört sétálok vele, vagy ügetek, hogy a feje kitisztuljon és én is nyugodt legyek és másodszorra szokott sikerülni.
2012. máj. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
45%

Keress egy olyan oktatót, aki normálisan, érthetően és türelmesen magyaráz. Ne olyat, aki fél óránként rád néz, hogy élsz-e még. Egyedül NE gyakorolj, mert nagyon könnyen rossz vége lehet!! Csak egy megbízható oktató felügyelete mellett lovagolj.


Néhánnyal előttem valaki korrektül leírta, hogy mit csinálj. Ezt így leírás alapján nem lesz könnyű megvalósítani, azért is javaslom az oktatót.

2012. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
42%
Az első meg szerintem poénból írta, amit írt.
2012. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!