Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy kutyát tartani panelban állatkínzás (vagy legalábbis azt, hogy de rossz szegény kutyának)?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert szerintem nem az a lényeg, hogy kertes ház, vagy bérház, hanem az, hogy mennyit foglalkozik az ember a kutyával, és milyen minőségben. Valamint aki kertesben tartja a kutyát, nem feltétlenül viszi naponta sétálni, lehet, hogy csak hetente egyszer találkozik másik kutyával, de azzal is agresszív, mert nincs jól szocializálva (mert pl. kiskorában még a kertben is le lehetett fárasztani, ezért nem vitték sétálni stb), sokszor láncon van (mert pl. rossz a kerítés) meg hasonló dolgok. Egy bérházi kutya ellenben mindig felfedez valami újat a környezetében, sok sok kutyát ismerhet meg, akivel játszhat, sokkal nyugodtabban kezeli a kutyákat.


Azt viszont hozzátenném, hogy ezek az állítások nem mindenkire jellemzők, egyik részről sem (kertes-panel), és egy nagy testű kutyának tényleg rossz lehet egy minigarzonban élni. De remélem értitek a kérdésem lényegét, és azt, hogy egyik megoldás sem rosszabb a másiknál, a kutya boldogsága a gazdi akaratán múlik... Nem azon hogy panel vagy kertesház. Sztem.


2009. ápr. 30. 13:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Legtöbbször akik kertes házban tartanak kutyát (mi is) nem akarjuk hogy a kutyánk mindenkivel barátságos legyen, inkább őrizze a házat. A másik meg az hogy a kerti kutyának pl. nem kell megvárnia a sétát hogy egy picit áskálódjon, szaglásszon, vagy elvégezze a dolgát. És akármikor megkergetheti a madarakat vagy a macskákat (miénk legalább is szeret velük játszani de még sosem kapott el eggyet se), ha unatkozik mert nem vagyunk otthon. Ehelyett egy lakásban tartott kutya ilyen esetben szerintem vagy pihenni tud vagy olyasvalamit tenni ami miatt utána a gazdi leszídja (a bútort rágcsálja, nem valami botot, kiborítja a kukát és beletúr a szemétbe...). De azt pl. én is elítélem ha valaki tartósan láncon tartja a kutyáját.
2009. ápr. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Én mindkét oldalát tudom képviselni mivel régebben őanelban laktam és akkor is volt kutyám.Iga h abban a szerncsés helyzetben voltam h a garázssoron volt egy üzletem és szinte egész nap szabadon volt a kedvencem mert velem volt az üzletben.De mikor a férjem volt a boltban én akkor is vittem mindenhová magammal még a csecsemőorvoshoz is.Kint szépen megmagyaraztam h rögtön jövök rádobtam a pórázt a babakocsira és ő ot várta meg míg a gyerekkel kijöttünk.Igaz nagyon jólnevelt és értelmes spani volt(szerintem átlagon felüli képességekkel,de lehet h csak ezért látom így mert az én édes kis kutyám volt,sajna csak volt)Utána falura költöztünk,volt nápolyi masztifom,és briárdom is de n őket is uyganúgy sétáltattam napi szinten.Abban igazad van h a falusi kutyák nem olyan jól szocializáltak,mert az enyémeket nem érdekelte a kerítésen belüli kutyaugtaás,míg némelyik kutyus felmászott a kerítésre h megegye azt a "korcsot" az utcán ( máramelyik nem egy darab láncon volt!)Most egy spanim van megint,igaz h nem napi rendszerességgel de viszem sétálni és hála olyan helyen lakunk h nem kell mindig póráz,de ha annyit mondok neki "Jön az autó"akkor leül az út szélén.Igazat adok abban h nem a panelon és nem a kertesházon múlik a kutyatartás intelligenciája,hanem a gazda odafigyelő képességén.
2009. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is a 2. emeleten volt. kistestű kutya volt, és ha nem vesszük magunkhoz meghalt volna már.

Otthon játszottunk vele, pl eldugtuk a labdáját, ő meg megkereste azt nagyon szerette.

2009. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
56%
Panelban (néhány kivételével) a kutya bezárva van, amikor a gazdi nincs otthon. Nincs nyitva ablak, vagy nem úgy, viszonylag kis tér van a kutyának, míg ha udvaron van tartva a kutya, ott levegőn van, túrhatja az udvart, kereshet magának elfoglaltságot akkor is, ha a gazdi nincs otthon. Annak való kiskert nélküli panelba kutya, aki nem dolgozik, nem elfoglalt egész nap, pl. nyugdíjasoknak, mert akkor van ideje sétálni a kutyával, van ideje foglalkozni vele napközben is. Aki dolgozik, és elfoglalt, az panelban ne tartson kutyát, mert olyan hátrányai is lehetnek, amit fentebb írt az első hozzászóló, megrágja a bútort, beletúr a kukába, unalmában...
2009. ápr. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Mi kertesházban lakunk. Hatalmas a telkünk. Ennek ellenére a közel 30 kilós kutyánk szabadon jár-kel a házból ki-be. És lám, mindig csak akkor kívánkozik ki a házból, ha mi is kint vagyunk (és persze, ha a "dolgát" akarja végezni). A kutya ugyanis falkaállat. Neki a családunk a falka, tehát velünk érzi jól magát. Mindegy, hogy kint vagy bent. Ennyit a lakásban tartott állatok kínzásáról...
2009. ápr. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
42%
14:08-as vagyok. Az előttem írónak, belátom, valahol igaza van. :)
2009. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
88%
Szerintem mindegy hogy panel vagy kertes haz, a haz a gazdinak kenyelmesebb. Mi most koltoztunk panelbol hazba, a kutyam imadja a hatalmas kertet, de nem tunik boldogabbnak, mint azokelott, ugyanugy bekerezdkedik, es velunk szeret lenni, ha pedig ki visszuk setalni, egyenesen odavan a boldogsagtol. Minden gazdinak kotelessege torudni kedvencevel, amennyire csak tud es mindent megadni neki! En ha a kutyusom bent akar lenni beengedem, mert kulonben sir es konyorog hogy velunk lehessen. A kutya tarsas leny, szuksege van tarsasagra, foleg ugye ha ehhez van szokva.
2009. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%

1) A kutya panelben akkor is jobban érzi magát, mint láncra verve, vagy a menhelyen(!), ha

2) Nem mozgatja át alaposan, szinte minden nap a gazdája.


Ha foglalkozik vele, mozgatja, akkor szinte mindegy. A kutyák ragaszkodnak a gazdájukhoz, és inkább őt választják, mint a kertbéli kóbor macskákat, ebből kell kiindulni.

Sokszor tényleg több inger ér egy rendszeresen foglalkoztatott és mozgatott panellakó ebet, mint egy kerti blökit, akinek a macskakergetésen, idegenek ugatásán kívül semmi nem történik az életében. Nincsenek idegen szagok, közös séták a gazdival, stb...

2009. ápr. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%

14:08as,

igen, a kutya falkaállat, épp ezért ha ott vagyunk, velünk akar lenni. Csak az nem mindegy, hogy amíg dolgozok vagy bevásárolok, a kutyám egy panel előszobájában busong, vagy a kertben sassolja a rigókat:)

Szerintem. Volt panelban is kutyám, igaz akkor heti 2 napot dolgoztam, és akkor is volt bébiszittere:) De a mostani eszemmel és időbeosztásommal nem tartanék kutyát lakásban.

2009. ápr. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
46%

Nem gondolod komolyan, hogy egy panelblökit több inger ér, mint egy kertit?Azért ez enyhe túlzás.

Az a baj, hogy a panelgazdi meg van róla győződve, hogy a kerti kutyát nem viszik sétálni, a kerti gazdi meg azt hiszi, a panelkutya napi 10 percet van a szabadban.

NEm az a fontos, hogy szeretjük a kutyánkat?

Ne legyen ez egy panel kontra kert vitafórum...

2009. ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!