Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen érzés az első ugratás...

Dóri15 kérdése:

Milyen érzés az első ugratás lóval? Nehéz? Sokmindenre kell odafigyelni? : )

Figyelt kérdés
bár tudom a lovaglásnál is elég sok mindenre kell odafigyelni.. :)
2012. jún. 17. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nagyon sok mindenre kell figyelni, hogy jól álljon a lábad, ne forduljon ki a sarkad, ne tépj bele a ló szájába, de azért a szárkontaktus megmaradjon, a könyököd ne forduljon ki, és hogy ne lehessen átköpni a térded és a nyeregszárny között. No meg a távolságot is figyelni kell, de természetesen az első ugrásnál csak az a lényeg, hogy juss át az ugrás másik oldalára, természetesen a lóval együtt :) Ha nem vagy abban biztos, hogy nem tépsz bele a paca szájába, ajánlom, hogy markolj bele a ló sörényébe, de persze akkor egy kicsit lazábbnak kell lennie a szárnak a kezedben. Ha kell még segítés, írj privátot! ;)
2012. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor először ugrasz, akkor nem.

Legalább is, ha jól belovagolt, betanított lóval mész. Elsőre arra kell csak figyelni, hogy fent maradj, csak utazz a lovon, ismerd meg az érzést, hogy milyen.

Csak annyi, hogy térded szorít, kikönnyítesz, és engedsz egy kicsit a száron. Szóval csak ismerd meg az érzést, hogy milyen ugrani, utána lehet tanulni, hogy mit hogyan.

Sok sikert :)

Amúgy nagyon jó érzés, csak... szerintem túl hamar túl vagy rajta. :D

2012. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem nehéz, csak rossz/furcsa. Olyankor még nem tudod hogy pontosan hogyan, mikor és mit csinálj, még nem alakult ki a mozdulat és elég esetlen lesz tőle az egész.

Persze már az első ugróedzésen is vannak jó megmozdulások, vannak jó érzésű ugrások, de korántsem olyan jók, mint amikor már rutinosabb vagy, és ráéreztél a dologra.

Nyilván sokat számít, hogy milyen lóval ugratsz először. Mennyire idomított, mennyire kényelmes. Az is számít, hogy menyi tapasztalatod van előtte cavalettizésből.

Az a lényeg viszont, hogy soha nem szabad rástresszelni az ugratásra. Elsőre tapasztalt lovat fogsz kapni, csak magadra kell majd figyelned, és arra, hogy elkapd az érzést.

Ugratni egyáltalán nem nehéz, maga a mozdulatsor teljesen egyszerű. Ami ebben a szakágban nehéz, az a pályalovaglás, a távolság érzése, az, hogy milyen döntéseket hozol adott pillanatban.

2012. jún. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előszörre nagyon furcsa érzés lesz, és hát nem olyan jó, mint vártad :D Hirtelen fölfele mozgás, amíg nem jössz bele, nem egy kellemes mozdulat. De az érzés utána leírhatatlan, hogy "igen, ugrattam" :D

Először az a fontos, hogy fent maradj, ott legyen a csizmád és engedjen a kezed!

2012. jún. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ami még először fontos szerintem, a lendület:) Én amikor először próbáltam, a ló belassult, kb megállt előtte, nem szegült ellen, de gondolkozott, helyből ugrotta át, vagy csak átlépte az akadályt. És ekkor következik be, hogy elkésel, vagy korán emelkedsz, kb lefejeled, és elég kellemetlen:D Úgyhogy nem árt, ha megvan a kellő lendület, és legalább az adott jármód ritmusát érezd:)
2012. jún. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 marcipanfelho ***** válasza:

nekem az első ugratásom szuper volt :) mai napig szeretek ugratni. nem egy betervezett dolog volt, táborban voltam és közölték velünk (terepesekkel) h lehet h fogunk ugratni ha lesz farönk... kicsit megijedtem mert életemben nem ugrattam még, nem tudtam elképzelni mekkora farönk lehet az :) azok akik nem ugrattak direkt nyugodtabb lovakat kaptak (ahogy én is) és elmondták mi a teendő ha akadállyal találkozunk. természetesen ott volt a farönk :P

én nagyon jó lovat kaptam, vigyázott rám és annak ellenére h bevoltam sz*rva szépen átugrotta :) nem szegült ellen, még csak nem is gyorsított vagy lassított h engem ezzel még jobban megijesszen és hála égnek nem ugrott olyan hatalmasat sem :) hihetetlenül boldog voltam utána :D utána ugrattunk még 3-4 akadályt abban a táborban terepen :) nagyon jó volt. most már pályán ugratok elég picike akadályokat és nagyon élvezem :D

2012. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
JÓÓÓ ☺Nekem lépésből ugrott egy Haflingi olyan egy métert első ugrásom volt nem is akartam nem gondolkoztam és gyönyörűet ugrott.Imádtam azóta is ugrani akarok.Viszont a leérkezésre figyelj hogy inkább egy picit hátra dőlj
2016. júl. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!