Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtok jó tanácsokat adni?

Tudtok jó tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Fél éve lovagolok,de még csak futószáron.Megyek 1 hét múlva lovastáborba és ott mindenki szabadon fog lovagolni.Valami jó tanácsok?

2012. jún. 17. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is mond el az ottani oktatónak, hogy eddig csak futószáron lovagoltál. Utána majd ő segíteni fog, legalább is kellene.
2012. jún. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis lesz szintfelmérő, megmondod, hogy te még futószáron vagy. Vágtáztál már futószáron? Addig jó lenne rajta maradni, míg nem megy a vágta.

Persze ha tudsz ügetni, akkor szabadon el lehet lötyögni, de akkor benned lesz a "jajj mi van ha vágtat" érzés.

Ezekben a táborokban, ha sokan vagytok akkor nem igazán lehet fejlődni, mert 6-8 lovasnál nem lehet egyszerre kifigyelni és kijavítani az összes hibát, inkább tapasztalatot szerzel idegen lovakkal.

Én azt tapasztaltam, hogy sokszor nem akarnak bajlódni a futószárasokkal inkább egy "automata" lóval bedobják őket a karámba. Sokszor ez hamis képet ad a gyereknek, mert, azt hiszi magáról, hogy tud már szabadon lovagolni, közben meg tele van hibával.

2012. jún. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

uhh bocs hogy ez mondom de ez áááááá o.O fél év csak futószár ? én 5 napig voltam futószáron, majd két hónapig nagy karámban (lépés ügetés) utána már csak tereplovaglásra jártam ...

páran azt mondják ezért hogy rossz tanár ... ellenkezőleg ... a legjobb lovas tanárnőm van ... terepen sokkal több dolgot tapasztaltam mint bárki más :)


szerintem ha már fél éve futószáron lovagolsz igazán el engedhetnének téged ...

2012. jún. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

3. válaszoló: tényleg rossz tanár!Ha sokat futószárazol akkor kitudod javítani az apróbb hibákat és aki pár napot futószárazott az igazábol nem is tud lovagolni...A lovaglás nem olyan hogy egyik pillanatról a másikra megtanulsz lovagolni!Több és mire teljesen kifejlődik a tudásod!Barátnőm 10 napot futószárazott és elengedték, leestt a lórol és borda törése van....

2012. jún. 21. 12:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a harmadikra... a futószár az alapja mindennek, ha már majd szabadon fogsz menni, akkor is időről-időre érdemes visszaülnöd futószárra. (Majdnem) mindenki így csinálja.
2012. jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. jún. 23. 11:55
 7/7 marcipanfelho ***** válasza:

én több mint egy évig voltam futószáron :)

tudom h ez húúúú de borzasztó de ha egyszer nem biztonságos

h elengedjenek akkor nem is fognak. ha valaki tudja irányítani a lovat és az ülése is elég jó már ahhoz h biztonsággal lovagoljon akkor el lehet engedni.

mondjuk ez függ attól is milyen gyakran jársz. én kb. hetente 1x jártam lovagolni akkoriban. sokáig voltam futószáron, egy idő után amikor már egész jól haladtam elengedtek lépés erejéig, később már ügethettem is de sokszor visszavette futóra h az ülésemen javíthassak.

azért tartott egy évig, mert vágtázni csak futón vágtázhattam, nehogy baj történjen (kicsit féltem is akkor)

ha a lovas és az edző sem biztos abban h elég biztonságos-e a szabadon lovaglás akkor nem szabad levenni futóról mégha ez évik tart is

2012. jún. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!