Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyanevelésben tanácsokat...

Kutyanevelésben tanácsokat szeretnék, hozzá tudtok szólni?

Figyelt kérdés

Kiskutyám 11 hetes. Mivel ugye kicsi, az ágyam mellé tettem a kiságyát. Èjjelente 1-2szer felkel, ilyenkor pisil, aztán úgy alszik el, h leteszem hozzá a kezem. Tegnap megpróbáltam a nappaliban altatni. Elaludt az ölemben, betettem a kiságyába, de éjjel felkelt. Kimentem hozzá, nyüsszögött, elaltattam, visszalopóztam a szobába. Még egyszer eljátszottuk ezt hajnalban. Reggel fél 7kor kelt, akkor szokott. Sírt utánam, ugatott is,mert nem talált. Amikor meglátott, úgy örült nekem, hogy majdnem elszállt a farokcsóválástól.

Az a kérdésem, hogy hogy szoktathatnám le arról, hogy sírjon utánam, hogy egyedül, máshol is el tudjon aludni, ne csak mellettem? Attól félek ha ezt megszokja, akkor is ezt fogja csinálni, ha megnö. Vagy ez még normális, mert kicsi még? Késöbb tud majd egyedül aludni anélkül h hisztizne?

A másik: Már az újságpapírra pisil-kakil. napi 3szor viszem ki, reggeli, ebéd és vacsora után. Rá fog majd jönni magától, hogy kinnt kell pisilni-kakilni? Vagy mit tehetnék még ezügyben? Köszi és bocs h hosszú lett.



2011. nov. 13. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez normális.:) Nekem is, mikor a kutyáim kicsik voltak, az előszobában aludtak, féltem hogy ellopják őket. Éjjel arra ébredtem, hogy sírdogálnak és négy kis golyó keres a lakásban, kétségbeesve.:) De ez el fog múlni, felnőtt kutyáknál vicces lenne. Szobatisztaságnál, arra szokasd hogy a szabadban végezze a dolgát, mert ezt az újságpapirost meg fogja szokni, ha nagyobb lesz...
2011. nov. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

Nemszeretek linkekkel dobálózni de itt minden le van írva:) Jó olvasgatást:)

2011. nov. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Így van, cerbis ebneveldét olvasd át, lehetőleg minél többször, minden kérdésedre választ kapsz :)
2011. nov. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)

Ne félj, még tök normális, hogy így viselkedik a kicsi, 3-4 hónapos koráig nyugodtan alhat veled!

(Most le fognak pontozni, de előbb olvassanak el pár kiképzőkönyvet a pontozók.)

Ha egyébként nem kényezteted el, semmi gond nem lesz, amikor kiszoktatod később az előszobába.:)


(Tehát hagyd más kutyákkal játszani, ha veszély van, sose kapd ölbe, ne nézd végig, ahogy eszik, ne etesd a te kajádból, csak ha te már befejezted az evést, stb...)


A pisilésről:

Amikor kiviszed, várd meg, amíg elvégzi a dolgát.

Amikor ez megtörtént, iszonyatosan dicsérd meg, magas, kedves hangon, látványosan örülj neki!

Amikor újságpapírra, akkor ne mondj semmit - ne is szidd, ne is dicsérd...

Le fog esni neki a csízió.:)


Jó kutyázást!:)

2011. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Volna még egy kérdés: Èn nem engedem, h az ágyamban aludjon. DE amikor dolgozom, akkor a szüleim vigyáznak rá, és néha éjjel is ottalszik. Ès ök beteszik maguk közé az ágyba. Eddig úgy néz ki, h tudja, h nálam nem jöhet fel. Tudni fogja, h náluk mehet a hiszti, nálam viszont semmire nem megy vele? Próbáltam megmondani nekik h ne tegyék az ágyukba de nem hatotta meg öket...
2011. nov. 13. 14:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát nem javít a helyzeten, hogy ők másképp nevelik, de azért ha te következetes vagy, akkor tudni fogja, hogy nálad mit szabad és mit nem.
2011. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi:) Gondolom sejteni lehetett, h jönnek még kérdések... Miért van az, h ha sétálni viszem, akkor mindent meg akar enni? füvet. gazt. mohát. falevelet. földet, homokot, bogyót, bogarat, ha semmi nincs, akkor meg nyalja az aszfaltot? mit csináljak vele? most rászólok, hogy "fúuuuj", meg megrántom a pórázt felfelé, de nem nagyon használ... ugyanúgy enne mindent... :(
2011. nov. 13. 17:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát pedig ezt kell csinálni, amíg be nem fejezi. Illetve elvonhatod a figyelmét, legyél érdekesebb, mint a külvilág. Nem egyszerű eset, de próbálkozz :)
2011. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kutya szocializációjának első lépései. kis tündér lehet ahogy ragaszkodik hozzád. Valóban, még nőnie, önállósodnia kell. [link]
2012. febr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!