Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szabad idomításhoz hogyan...

Szabad idomításhoz hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés

lehet veszünk egy 1 éves csikót, amit kocsizásra szeretnénk betanítani. Viszont én meg szeretném emellet kiélni szabad idomító vágyaim :) :D tavaly született egy welsh csödör csikóm, amit idén eladtunk, gyönyörűen fel adta nekem a lábait, le térdelt meg lefeküdt :) de csak úgy hogy fogtam és húztam le vagy hátra a lábát. Ez oké mert enenk is rendkívül örültem, de hogyan tudnák rávenni arra egy csikót hogyha meg adom neki a jelzést akkor lefeküdjön vagy meghajuljon. eggyáltalán milyen jelzést agyak neki? rá kerestem google-n, a 7 játékot adja ki, azt már fel is térképeztem az agyamba, és ahsználni is fogom de ezután mit csináljak ?

csikót mi már tanítottunk kocsizásra szóval azt tudjuk hogy megy :) ráadásul van egy segítönk is :D egy magyar félvér herélt majd vele fogjuk be kocsiztatni :)


de a szabad idomítást szeretném valahogy megtanulni, de google-n tényleg zinte nem találok semmit

még egy abrátnőmet fogom faggatni emiatt de azért örülnék ha kapnék válaszokat :))



2012. jún. 27. 17:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nézz videókat,kérdezz meg a szabadidomító embereket.
2012. jún. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
kérj tanácsot Hamza Viktóriától
2012. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
húha ez jó őtlet :) de hol tudnám fel venni a kapcsolatot Hamza Viktóriával ? :o vagy hogy?
2012. jún. 27. 17:26
 4/14 anonim ***** válasza:
Facebook
2012. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

okés


de azért szeretnék kapni, pár tanácsot :)

2012. jún. 27. 17:43
 6/14 Mailerdeamon ***** válasza:
Ahhoz hogy egy lónak taníts valamit először neked kell tanulnod. A szabadidomításnak elég nagy irodalma van, rengeteg kurzus indul, ha komolyan gondolod csak válassz egyet. A 7 játék kezdésnek jó, mert ha nem csak egy-egy trükköt szeretnél megtanítani neki akkor érdemes megalapozni a munkát, hogy minél kisebb jelzésekre reagáljon a ló.
2012. jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

kurzus ? :o hmmm


én azt hittem hogy páran úgy tanítják a lovaikat hogy pl valaki meg mutatja nekik mit hogy csináljanak, és akkor a saját lován csiszolja azt amit hallott és látott

de lehet megnézek egy ilyen kurzust(itt neten)

2012. jún. 27. 21:09
 8/14 anonim ***** válasza:

Magának a parellinek megvan már a jelrendszere. Ha trükköket szeretnél a lónak tanítani, akkor arra dolgozd ki a saját jelrendszered és úgy tanítod a lónak ahogy akarod. Pl pálca érintésre kapáljon a lábával. Mondjuk idő és türelem is kell hozzá. Az éves csikó még kíváncsi, szeret játszani, könnyű lekötni a figyelmét.

Nekem Neznorov a szabadidomítás csúcsa.


Mellesleg miért akar mindenki szabadidomítani? A terep lovaglás már kiment a divatból? A parellit szeretem, mert egy nagyon jó kiképzési módszer, jó alapja lehet a klasszikus kiképzésnek.

2012. jún. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Előttem már elmondták a lényeget. Azt viszont szeretném elmondani, hogy egy éves csikónak még trükköket ne taníts. Könnyen meghúzhatja magát, és be is kell előtte melegíteni. Lehet az égvilágon semmi baja nem lesz a csikódnak, de lehet, hogy fájdalmat okozol neki. Ezt előre sosem lehet tudni. Az egyik lovamat még "agyonütni" sem lehetett, a másik meg állandóan megsérült, pedig úgy vigyáztam rá, mint a hímestojásra. (szabadonidomítós, ex ugrólovas, jelenleg díjlovas vagyok)
2012. jún. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

utolsó elötti:


imádok terep lovagolni :) de nincs rá lehetőségem mostan sajnos ... 1 évig folyamatosan csak terepre jártam ...


viszont a szabad idomítás azért érdekel mert egy különleges kapcsolatot tudok így kialakítani a lovammal :) bár nem csak így lehet, de így legalább én is lekötöm magam, és mondhatom azt hogy : Igen azt tényleg én tanítottam neki:)



utolsó:


olyan nagyon bonyolult trükköket nem hiszem hogy fogokneki tanítani, de ki tudja.


Szerintem kicsi az esélye annak ha le fektetem a lovat akkor meg húzza az izmát, mert nap mint nap le fekszik a ló :)



amúgy én azt tudom hogy pálcával vagy ilyesmikkel lehet jelzést adni még, de nem tudom hogyan értessem meg egy lóval mit szeretnék anélkül hogy faképnél hagyna :/

2012. jún. 28. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!