Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta ló való kezdőknek?

Milyen fajta ló való kezdőknek?

Figyelt kérdés
Lipicai,Magyar soprtló,Angol telvér. Milyek fajta ló a legalkalmasabb egy kezdő számára? 12\L

2012. júl. 5. 10:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, és én is nagyon szeretem az angol telivéreket nagyon barátságosak és szépek is na meg kényelmesek xD <3
2012. júl. 5. 15:55
 12/15 A kérdező kommentje:
A haflingi is aranyos :)
2012. júl. 5. 15:56
 13/15 anonim ***** válasza:
65%
Én ismerek eléggé pörgős, ideges angol telivért(már 2x nekem is próbált jönni, de nem mert bántani csak felém ágaskodott, 13 éves kanca) és nagyon nyugodt angol telivért is(pálcával kell ösztökélni, mert olyan lusta, pedig csak 10 éves és kanca). Ismertem egy haflingit is. Eléggé kis makacs volt, de azért könnyen lehetett lovagolni, ha tudta, h ki a főnök. Tanultam egyszer egy huculon, akihez erős kéz kellett, de nem volt benne semmi rossz szándék csak makacs volt és kész. A sporlovak eléggé menősek(biztos van nyugodtabb is). Most egy enyhén sodrott pacin tanulok. Nagyon kellemes rajta, bár van, h siet és olyan is van, h alig akar menni(főleg karámban). Viszont akiket igazán szeretek, azok az ügetők. Egyszerűen imádom őket. Bár kicsit pörgősek, de tudnak nyugodtak is lenni(legalábbis én ezt tapasztaltam) és kezdőkkel türelmesek.
2012. júl. 7. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a Furioso Noth Start is ajánlom a kisbéri félvért is és persze a Lipicait is
2012. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
Én 2 és fél éve egy fjordokon lovagolok. 2 évét egy kancán aki kicsit lusta volt és kicsit ilyedősebb de nagyon türelmes és aranyos volt akár hányszor le akartam szállni odament a lelépőhöz pedig senki nem kérdé rá xd. Akin most lovagolok egy herélt fjord. Semmi baj vele, bátor és figyelmes pedig iskolaló és annak ellenére egyáltalán nem tompa. Én őket is előszeretettel ajánlom akár terepre is!
2021. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!