Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy üljem ki az ügetést?

Hogy üljem ki az ügetést?

Figyelt kérdés

Régen jártam voltig-ra de nemrég belekeztem a lovaglásba.

Minden nagyon jól megy csak az a baj hogy nem tudom kiülni az ügetést ,hogy üljem ki? Na meg a vágtátától is félek, egyszer vágtáztam és majdnem leestem a lóról.Hogyan küzdjem le a félelmemet? Tudnárok adni tanácsokat, esetleg linkelni hasznos oldalakat? És azt is megszeretném kérdezni hogy mennyi idő után lehet menni terepre, és mikor lovagolhatok egyedüfutoszár nélkül? Mi szerint válaszam meg a lovat? Magyarsportló vagy lipicai? Vagy angoltelivért a többin nem engednek.A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2012. júl. 1. 17:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Probáld érezni a ló ritmusát és ahogy a lovon patognál ugy álj fel.
2012. júl. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Keress egy normális edzőt, és akkor nem lesz több kérdésed, anélkül úgyse lehet rendesen megtanulni.
2012. júl. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 x) ***** válasza:
96%

Mindenképpen keress egy jó edzőt. Ha a mostani helyen nincs ilyen akkor érdemes lenne mást keresni.

De azért csak írok valami támpontot. Szóval ha egy ló üget, az ugyebár egy kétütemű mozgás. Ez neked annyit jelent hogy fel és le. Ha figyelsz érezni fogod hogy mikor "dob föl" a háta. Tehát hogy mikor kell kikönnyíteni. A félelem leküzdéséhez pedig csak gyakorlás kell. Minél többet ülsz lovon annál jobban megszokod és elmúlik a félelem.

Az pedig hogy mikor mehetsz terepre / futószár nélkül az csak a fejlődéseden múlik. Jobb helyeken pár hónapig várnak hogy minden jármódban biztonságosan ülj. Akkor mehetsz futószár nélkül. A ló fajtája pedig majdnem mindegy.

2012. júl. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. júl. 1. 19:28
 5/21 anonim ***** válasza:

Keress egy jó lovardát egy jó edző és nyugodt (nem betonalodalú, bealvós) kiegyensúlyozott lovakkal.

Az, hogy milyen tempóban haladsz ez tőled függ, hogy érzel rá a dolgokra.

Tanügetést úgy ülöd ki, hogy jól bele szorítod magad a nyeregbe a combjaiddal és a térdeiden támaszkodsz, térdtől lefele ne kapaszkodj a lábaddal ügyelni kell, hogy függetlenül tudd mozgatni, így tudsz majd jó csizmasegítséget adni, ha szükséges. Laza derékkal egy ici-picit hátra dőlve könnyű követni a ló mozgását. Kengyel nélkül sokat kell gyakorolni ezt, és a könnyű ügetést is, ahol minden második ütemre felállsz, amikor a külső első láb lendül. Azért kell kengyel nélkül, mert ne ahhoz szokj hozzá, hogy a kengyelből állsz fel, hanem térdből kell, és az alsó lábszárad továbbra is függetlenül mozog.

Vágtával is futószáron illik találkozni először, kengyel nélkül és kengyellel is. megtanulod, hogy kel ülni és megtalálni az egyensúlyod, és itt is laza derékkal követed a ló mozgását, és arra töreked, hogy olyan legyen, mintha térdedtől a derekadig összenőttél volna a lóval.


Sok gyakorlással hamar lekerülsz futószárról, főleg ha hetente többször jársz, eleinte garantált az izomláz. Lófajta ilyenkor mindegy, a légyen, hogy nyugodt és segítségekre jól reagáló lovat adjon alád az edződ, szóval ezt nem te választod.

2012. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
Én régóta lovagolok(kihagyásokkal),de abból csak az elmúlt 3 év számít(sajnos).Azóta van saját ló,meg edző aki nem xarja le a fejem+ van hozzám türelme(én is nagyon félős voltam,főleg régi rossz élmények miatt ma se vagok húde vagány,de össze se lehet hasonlítani a kettőt)...Na én mostanra jutottam el odáig,hogy ki merek menni terepre mert érzem valoszinűleg,nem esek le csakmert a ló elugrik oldalra vagy bakol egyet...Szóval érezni fogod mikor jön el az idő,ha eröltetnék mondj nemet!Ha erőltettek régen valmit én meg nem voltam biztos benne,mindig "baj" lett a vége!Ja és bármilyen meleg is van terepre/ugráshoz mindig kobak+gerincvédő(ma is felvettem a hőség ellenére is),a tolószék nem vicces!!!
2012. júl. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még.Sajna tapasztalat,hogy a bérlovasokat le...-ják.(mintha leglábbis nem közülük kerülnének ki a későbbi pontencális lótartók...)Biztos van olyan hely ahol nem,de nekem ez a tapasztalatom.15 évnyi bérlovaglás utánn..Megfordultam pár helyen.De az első lovarában ahol bértartottam, ott is csak "másodrendű polgár voltam",mert csak hobbyzin akartam és csak egy pályrol leselejtezett ügetőm van.Igaz ugyanannyit fizettem,mit az akinek több millás a lova.Na el is jöttem...A mostani lovarda nagyon jó,de nehéz volt rátalálni és itt szembesültem azzal,hogy az elmult 15 évben a nagy nullát tanitották óránkén nem kevés pénzért!És szemmel láthatóan nem én voltam a totál béna a dologhoz,mert most meg érdekes módon fejlődök,..:-)
2012. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek de sajnos az én közelembe csak ez a lovarda van a többi nagyon messze van. Fleisher Dezső az oktatom ha valaki ismeri Ő jól lovagol meg jól is tanit lehet csak én vagyok nagyon félős :D
2012. júl. 2. 11:22
 9/21 anonim ***** válasza:
Keress jó edzőt, ő megtanítja futószáron. :) Ha futószáron meg a lépés, ügetés, vágta, akkor mehetsz futószár nélkül.
2012. júl. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
De ha van edződ akkor miért nem vele beszéled meg ezt? Kérd meg hogy mutassa meg előbb, vagy magyarázza el részletesebben/más oldalról is, nem fogja leharapni a fejed :D Azt meg pláne bízd rá, hogy milyen lovat válassz, ő tudhatja a legjobban.
2012. júl. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!