Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tényleg állatkínzás történt...

Lakle kérdése:

Tényleg állatkínzás történt Svédországban? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Mostanában volt a hírekben, hogy 2 huszárt letartóztattak Svédországban állatkínzásért. Én egyáltalán nem értek a dologhoz, csak érdekel, hogy ez tényleg kínzásnak számít-e?

[link]



2012. júl. 5. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
A svédek nagyon rá mennek az állatkínzásra és gyakran túloznak is . Kép nélkül nehéz megmondani hogy a ló milyen állapotban van illetve volt . De nincs kizárva hogy most is csak túloznak .
2012. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mint azt olvashatod nem történ állatkízás, az pedig nyilván elkerülhetetlen, hogy egy hosszútávú megterhelésnél akár állat, akár ember lefogyjon. hosszútávfutót se lát kövéret.

Egyébként erről az jut eszembe, minkor multkor haverommal sétáltattuk a díjnyertes németjuhászait, és a vén nyanya odajött pampogni, hogy de soványak, meg mért nem adnak neki enni... természetesen melette egy hordóra emlékeztető beagle vonszolta magát. Pont ugyanez az eset.

2012. júl. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valami túlbuzgó nő az elhízott lovaihoz hasonlította a csontos-izmos arabokat. Nálunk is van egy shagya arab, adhatsz neki akármennyi és akármilyen kaját ugyanolyan csontrakéta marad, minőségi szénával, roppantott zabbal és osztrák táppal etetünk és nem akar hízni (eü problémák, fogreszelés hiánya kizárva). Aki ránéz és nem ismeri a fajtát az mondja, hogy sovány.

Van lila színű légy-szúnyog riasztó lovakra.

Sokszor túloz a média pl a hólyagos patákon jót röhögtem, mivel a pata külső része elhalt szaru ahogy a köröm is. Ráadásul ezek patkolt lovak, max a patkó kopik a ló patája nem.

Szóval nem történt állatkínzás, az igaz, hogy az egyik lónak fájt a lába, de amiatt beiktattak egy hosszabb pihenőt is.

2012. júl. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
84%
Mit mondjak? 2000 kilómétert VÁLTÓLOVAK nélkül? Hát persze hogy lesántultak, ez nem szándékos állatkínzás, hanem konkrétan tudatlanság. És ezt pont nekem kell mondani, akinek nincs mondjuk lova, egy olyannal szemben (a huszárok) akiknek meg van gondolom....szerintem szimplán szégyent hoztak a huszár egyenruhára és a magyar nép lovas múltjára, váltó lovak nélkül, nem hogy 2000, de még 1000 kilómétert sem illik megtenni. Ha már valami kb. 5 napnyi járáson túl van, ahhoz már váltó ló kell.
2012. júl. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
[link] [link] ezeken van néhány kép is
2012. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Hát igen erről beszélek (előző válaszoló vagyok a -váltólovas) Az oké, hogy nem elhízottak, ezzel nincs is baj, de mondjuk az a sérülés egyértelműen abból adódik, amikor hosszú időn keresztül ülnek a lovon és a nyereg már megtöri. Ilyet egyszerűen elhinni nem tudok, hogy ezek a magukat "huszárnak" nevezett valakik nem voltak tisztában azzal, hogy meddig bírja a nyerget a ló-.- Hihetetlen komolyan.
2012. júl. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom ugyan nem értek a lovakhoz, de számomra ez a ló nem tűnik egészségesnek
2012. júl. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki egy kicsit ért a lovakhoz, láthatja, hogy a sebek harapásnyomok, nem nyeregtörés, és már gyógyulnak, vagyis nem nyomta a nyereg.

Az arabról tényleg hiányzik pár kilóm, kb. 50-100? De ez nem csoda, ekkora úton. A váltóló baromság, napi 40-50km-t néhány naponta pihenőkkel simán bírják egyhuzamban.

A lovak jó közepes állapotban vannak, de ez korántsem állatkínzás.

2012. júl. 8. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kedves előző hozzászóló: Tőlem lehet harapás, de ha a nyereghelyen harapás van akkor nem indulok el vele egy ilyen útra. Lehet útközben szerezte, de hogy? Másik: éppen leírtad, azt ami az igazság, hogy hiányzik a lóról az a pár kilócska. Nos ezért nem baromság a váltó ló, és most leírom miért: Ez a csapat a "túrának" még csak az elején tartott, sajnos sok infót nem tudni hogy hogy ment, mint ment, de gondolom nem egy zabos kocsi kísérte őket. Na már most, igen lehet velük menni mindennap ennyit, csak hogy ha nem jutnak elég energiához egyszerűen legyengülnek. És a szerveztük napról napra rosszabbul fogja viselni az utat. Én ezt úgy írom, hogy nem ismerem az előzményeket, lehet hogy ők már csináltak ilyet, gondolom túlélték azok a lovak, de úgy hiszem, hogy egy 8000 kilométeres útnál, ahol mindennap megdolgoztatják a lovakat megfelelő élelem és pihenés nélkül nem jó dolog hozzákezdeni. De ők tudják..láttam képeken azokat a lovakat, hát nem egy tipikus harcedzett mének, és itt nem a csontosságukról beszélek: láttam három k...a fáradt, összeszakadt lovat, meg egy szétpakolt nem kicsit nyeszlett vezeték lovat. És itt még mindig nem a súlyukról van szó, hanem a fizikai tulajdonságukról. Oké vannak ezek a kis gyors ázsiai lovak, amik hihetetlenül sok súlyt elbírnak, meg szívósak, na de azért ők sem 8000 kilométeren keresztül megfelelő energiabevitel mellett. Oké lehet rosszul látom, szóval nem az igazam akarom itt bizonyítani csak az ehhez köthető véleményem írtam le. Amúgy nem tartom állatkínzásnak, csak felelőtlenségnek,de ők tudják.
2012. júl. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!