Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Versenyzéshez szükséges?

Versenyzéshez szükséges?

Figyelt kérdés
Versenyezni szeretnék 3,5 éves ismeretlen származású 147 cm-es csikóslovammal. Én 11 éves vagyok. Valamilyen ügyességi versenyre gondoltam. Mi szükséges ehhez, és kb. mennyibe fog ez kerülni?
2012. júl. 8. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Származási lap és útlevél? Úgy hallottam chip nem elég...
2012. júl. 8. 14:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen ügyességi versenyhez max lóútlevél kell, ahhoz meg kell csikóbélyegzési lap, egy tulajdonosi lap, meg egy friss vérvizsgálati eredmény fertőző kevésvérűségre.


Ha komoly szakági versenyen szeretnél indulni ahhoz már rajtengedély vizsga is kell, az speckósabb dolog, mert egyesületi tag kell legyél, meg sportorvosi és edzői igazolás is kell, meg ugye maga a vizsga letétele, de ilyen házi, meg buli versenyeken nem kérik, elég csak a lóútlevél.

2012. júl. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérsz vérvizsgálatot. Nálunk az állatorvos egy ezresért leveszi a vért a vizsgálat pedig olyan 7 ezer körül van. Lefénymásolod az eredményt és nyomtatsz hozzá egy tulajdonosi lapot természetes személy esetén (vagy valami ilyesmi a neve), ezt kitöltöd, aláíratod két tanúval. Természetesen kell még hozzá az útlevél igényló is. Mind a kettőt megtalálod a lóútlevél iroda honlapján. Kell még a chippelésről valami papír, amit szintén le kell fénymásolni. Ezeket elküldöd és vársz. Lehet nem árt felhívni őket, mert velünk csinálták azt, hogy ott pihent a fiókban és amikor felhívtuk őket azonnal elküldték másnap, de olyan 2 hét mindenképpen kell. Utána elviszed az állatorvoshoz az útlevelet és a vérvizsgálat eredményét és ő majd kitölti. A versenyhez kell még egy évnél nem régebbi oltás is.
2012. júl. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt a link ahol a fent említett dolgok beszerezhetőek: [link]
2012. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még egy valami: melyik évben született a lovad? Mert van ahol ügyességi versenyen sem indulhat 4 évesnél fiatalabb.
2012. júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!