Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágta tanulása. Hogyan?

Vágta tanulása. Hogyan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy neten nem lehet megtanulni vágtázni, de mindent meg szeretnék tenni, hogy gyakorlatban jól menjen. :)

Sajnos nagyon keveset tudok ki menni a lovardába, hidegben pedig nekem lehetetlen megoldani a kijutást. :/ Lovagolok már pár éve, de kihagyásokkal és egy elég rossz lovardában kezdtem. Ügetni tudok, szabadon is. Nyár elején ment a vágta hevederben, de ősszel nem igazán. Nagyon pattogtam. Az oktató nagyon jó és lelkiismeretes, nem vele van a baj. : )

Hogyan kell mozgatni a testünket, hogy ne pattogjak? Mi a jobb, ha a felsőtest előre-hátra mozog, vagy ha inkább a felsőtest alsó része. Mind két félére láttam példát, de nem tudom melyik a helyes. Tudom, hogy ezeket megkérdezhetem az oktatótól, de nem tudom mikor jutok ki. :((


2012. febr. 11. 20:46
 1/6 Mailerdeamon ***** válasza:
84%
Úgy tudod követni a mozgását ha úgy csinálsz, mintha egy hintát hajtanál. Előre-hátra kell mozgatnod a csípődet (mint tanügetésnél) ahogy a ló ugorja a vágtaugrásokat. Kicsit engedd hátra a vállad, mert ha előredőlsz nem fog menni. Nyugi, sokkal egyszerűbb mint az ügetés.
2012. febr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. :) A felsőtestnek kell mozogni, vagy csak a csípővel kell hajtani?
2012. febr. 11. 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Kicsit gyúrj rá belső combra lovaglás előtt, pl nálam is szokott lenni, hogy kicsit kihagyok és nem tudok úgy szorítani. (fogj egy labdát a lábad közé, aztán guggolj vele.)


Gondold azt, hogy térdeidtől a combodon át a feneked a lóhoz/nyereghez van ragasztva (ugye azért a térdeidtől, hogy az alsó lábszár függetlenül tudjon segítséget adni). A csípődet ringasd, lazán kövesd a ló mozgását, a felsőtestedet tartsd egyenesen, talán egy kicsit dőlhetsz hátra, a derekad legyen laza, akárcsak tanügetésnél. Eleinte futószáron gyakorold, ha lehet egy olyan lovon, mely tud egyenletes tempóban vágtatni és viszonylag hosszúakat lép. Könnyebben érzel rá egy ilyen lovon, mint egy rövid pattogóson.

2012. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=BAwPUoXHlp0


Itt láthatod, a felsőtest egyenes, a csípővel tolja a lovat és a dereka laza

2012. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

A láberősítést majd megpróbálom, hogy tavaszra megerősődjön. Nem tudom, hogy annak a lónak milyen a vágtája, de én nagyon szeretem.

Köszönöm a videót. :)

2012. febr. 11. 21:26
 6/6 anonim válasza:

szia

csak a fenék mozog, az én edzőm mindig azt mondja, "ki kell törölni a nyerget az ülepeddel".

2012. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!