Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az oktatóm mesélte hogy amikor még más helyen lovagolt akkor ki mentek terepre 2hafival meg egy welsh pónival.Földúton mentek,de átkellett lovagolniuk egy falun ahol csak az úton tudtak menni.Aztán jött egy busz és intettek,hogy lassítson(azok a lovak soha nem láttak buszt)erre a buszsoför szépen visszaintett nekik,a lovak megijedtek és vágtattak a busz elött aztán szét minden felé mindenki az erdöben,ott volt egy ház vagyis ilyen tanya szerüség ahol ki voltak engedve a kutyák és megkergették az edzömet akkor leesett a lóról át a kerítésen és gyorsan felmászott egy fára:Dkésöbb meg lett mindenki,a lovat a legközelebbi lovardában találták meg.

Van egy lovam és én is mennék terepre,de az én lovam soha nem látott autót(max.traktort)félek hogy megijed ilyenkor mit tegyek?csak próbáljak nem leesni?hogy nyugtassam meg a lovat?


2012. júl. 11. 23:30
 1/4 peepi válasza:
Első sorban megkéne próbálnod valahogy hozzászoktatni az autókhoz pl: mikor autó közelébe megy veled jutalmat adsz neki lehet az rágcsálnivaló vagy simogatás...akármi.....másrészt ha el akar vinni a lovad akkor próbáld megtartani magad ..sok ló ha megijed rögtön haza fele veszi az irányt full vágtába ilyenkor az az első dolgunk ( ha nem futnak utánnunk kutyák ) hogy elforditsuk a haza irányából és közbe érdemes átjátszani a száját hogy lelassítson ...megnyugtatni a lovad halk nyugodt lassú szavakkal lehet a legjobban ,közbe ha a hátán ülsz akkor simogathatod közbe a nyakát vagy bármitaz a lényeg hogy neked kell a legnyugottab energiát sugározni a lovadra ha ilyen a helyzet :))
2012. júl. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szoktasd hozzá menj sokat (ne egyedül) autók közelében és megszokja mi is így csináltuk a másik meg hogy pálcás zablát használj kicsit erősebb mint egy csikózabla de nem fáj neki.
2012. júl. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem sincs hozzá szokva a lovam az autókhoz!

Most járnak kifele traktorok minden nap levisszük a keritéshez és ott megy el előtte az autó..de az elején még mindig megijed! Kocsiba fogni már régóta akartuk..de akivel beszéltünk sosem ér rá!Pedig neki van egy nagyon okos lova és nagyon jól tanítja be a másik lovakat!

2012. júl. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a traktoroktól nem fél talán az autóktól sem fog annyira. Én szembe szoktam fordítani a lovamat a motorosokkal (azóta fél tőlük amióta egy megkergetett minket) meg általában mindenféle fura dologgal, mire megpördülne általában már el is húz mellettünk és nincs ideje megindulni előre. Ilyenkor figyelni kell, nehogy kipördüljön alólad. Kicsit erősebb kézzel és csizmával is lovagolhatod amikor éppen jön egy autó, illetve erős állításba veheted. Én mindig lépésben szoktam közlekedni ilyenkor a lóval, mivel menekülő állat és az a legrosszabb neki, ha tétlenül kéne várnia mi fog történni. Ráadásul, ha áll akkor nekiáll toporzékolni, esetleg ágaskodni, vagdalni magát.
2012. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!