Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Részletre lovat?!

Peepi kérdése:

Részletre lovat?!

Figyelt kérdés
Szerintetek lehet lovat részletre venni ?? vagy legalbb is hogy ne egyszerre fizessem ki a ló egész árát ??

2012. júl. 12. 01:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez embertől függ...Ha nem tudod rögtön megvenni tehetsz le előleget, de olyanról még nem hallottam, hogy részletre lovat venni. De ha már megvenni csak részletre tudnád, hogy akarod eltartani?
2012. júl. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én vettem már részletre lovat, mert úgy kényelmesebb volt :D
2012. júl. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben hatalmas az átverés esélye. Inkább egy összegben fizesd ki a lovat. Viszont ha megvenni se tudod, akkor hogy tartod el?
2012. júl. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ne csinálj butaságot!!!

1. Mire már az utolsót törlesztenéd..eladná a gazda másiknak..mert IGEN VAN ILYEN EMBER! Senkiben sem bízhatsz meg!

2.Ha részletre akarsz venni lovat, hogyan akarod eltartani??


Nem kap majd zabot? esetleg csak egy kiskoca bálát kap mert az 600-1000Ft??



Csont vékony lesz az a ló...De ha tévedünk akkor írd meg!

Csak nehogy póroljárj..Esetleg ha részletre veszel és nem olyan rossz körülményekben tartanád mint ahogy kb. leirtam akkor irnitok kellene egy papirt h nálad is legyen egy másolat meg az eladónál is. 2 tanu mindenképpen kell, hogy igenis ti erről megegyeztetek x összegben. Te is alá irod ő is aláírja személyes adatok... és elteszed a papirt ezzel védve vagy!!Esetleg így lehetne! De én részletbe biztos nem vennék!

2012. júl. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Olvasgasd a paci.hu fórumon a Nagy átverések topikot, tanulságos.
2012. júl. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Esetleg csináld úgy, hogy adsz egy előleget a tulajnak, és utána gyűjtöd a packóra a pénzt, mintha részletbe fizetnél, csak nem adod oda, majd egy összegben. Remélem érthető voltam... :D
2012. júl. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Leginkább csak két részletben tudom elképzelni. Egyik részét amikor megegyeztek, hogy megveszed a másikat amikor elhozod. De általában nem hónapok telnek el a kettő között. Ráadásul előfordulhat, hogy a pénzt elrakják ló meg nincs. De ha ki tudod fizetni részletre, akkor azt félre is tudod rakni és összegyűjteni.
2012. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Gondold bele magad a másik fél helyébe, hogy miért is nem nagyon kínálnak lovat részletre. Ha te lótulaj lennél és lenne egy 400 ezres lovad, akkor mennyi lenne az az összeghatár, miután te odaadnád a lovat? Na és mennyi időn belül?

Egy jó szerződéssel két részletben megoldható, foglaló + a maradék, de ilyenbe senki nem megy be, hogy te havi x összeget fogsz adni. Sőt ha valaki ilyennel állna elő, akkor azt mondanám neki hogy a vételár 2/3ának kifizetéséig én nem adom oda a lovat, viszont addig is tartanom kell, ezért még pluszban leakasztok rólad 30 ezer bértartást is, így meg nem nagyon érné meg neked. A másik, hogy felelős gazdaként nem adnám olyan embernek a lovam, aki nem tudja max 2 összegben kifizetni a lovat, mert felmerül a kérdés, hogy vajon hogy fogja eltartani?

Szóval, ha gazdaként nem akar bukni az ember, akkor bizony kemény feltételeket szabhat, mert nem egyszer volt rá példa a történelem során, hogy az első részlet után meglépnek az állattal, a gazda meg ott marad megkárosítva.

2012. júl. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kitudnám egyszerre is fizetni az árát a lónak ..pénzem van bőven rá ...csak igy kényelmesebb lenne :))
2012. júl. 13. 18:42
 10/13 anonim ***** válasza:
így csak bonyodalmat okoznál magadnak és az eladónak is. Jobb lepapírozni, aztán egy összegben kifizetni.
2012. júl. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!