Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha vennék lovat (mondom...

Ha vennék lovat (mondom venNÉK, nem veszek) akkor milyen felszerelések kellenének neki? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Szóval ha otthon tartanám: Lovagló felszerelés, istállófelszerelés, széna, stb stb.. Mindezeket tudom, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Ui.: Légy szí' ne térjetek el a tárgytól! Maradjatok a kérdésnél!


2012. júl. 12. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is ha otthon tartanád rögtön duplában gondolkodsz mert lovat nem tartunk egyedül és másik faj nem igazán megfelelő neki.

Nyilván a lovaglási irányodnak megfelelő felszerelés neked és a lovadnak. Takaró, kötőfék, vezetőszár. Tisztítószerek és itt különös figyelemmel a rovarirtóra ami ilyenkor nyáron nagyon fontos. Kaja: Széna, lucerna, zab, kukorica...Hely a lónak oda szalma. Itatóvödör, etető.

Ápolóeszközök. Elsősegélydoboz rendesen felszerelve.

És a normális pálya ugye.

2012. júl. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 x) ***** válasza:

Előre megmondom, lehet hogy kihagyok valamit ami éppen nem jut eszembe :)

Szóval.. ugyebár ha van egy istállód akkor azt takarítani is kell. Tehát minimum vasvilla, talicska, istálló inas. Aztán kell egy hely ahová a trágyát hordhatod.

Ezen kívül mindenképpen kell egy jó nagy legelő, karám (villanypásztor kell hozzá).

Aztán egy lovat etetni kell. Szálastakarmány (széna, esetleg lucerna), szalma, abrak (zab, kukorica, lenmag, napraforgó ocsú). Ehhez nem árt ha vannak kapcsolataid, ismerőseid akiktől könnyen tudsz szerezni. Ezen kívül még nem árt ha van otthon répa vagy alma jutalomfalatnak.

Aztán gondolom lovagolni és edzeni is akarsz vele. Ehhez kell egy jó minőségű nyereg, nyeregalátét, kantár, zabla, futószár, bokavédő/ínvédő, fásli. Esetleg ha díjugratni vagy ilyesmit szeretnél akkor cavalettik, járóiskola, akadályok. Ezen kívül neked is jó ha van pálcád, kobakod, lovaglócipőd és lovaglónadrágod, lábszárvédőd.

Aztán ápolófelszerelések: gyökérkefe, vakaró, vízlehúzó, patakés / patakaparó, patazsír, (esetleg sörényfésű, sörénygumi).

További fontos dolgok: kötőfék, vezetőszár, pár vödör ha nincs önitató, abrakos vödör, nyalósó, lótakaró, apró egészségügyi készlet (fertőtlenítő spray, lóbalzsam, kötszer, valamilyen sebgyógyító krém), ha városban lovagolsz akkor nem árt megpatkoltatni.

Ezen kívül jó kapcsolatok (állatorvos, kovács, ácsmester ha valamit javítani kell, profi lovas aki tud segíteni ha nem boldogulsz a lóval.)

Bár az árát nem kérdezted de azért leírom hogy ha az istálló költségeit nem számoljuk bele akkor sem jössz ki másfél millió alatt.

2012. júl. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első! Tudom! Szerinted hülye vagyok? Részleteztem, hogy egyedül tartom-e, vagy sem?! NEM! Ne haragudj, hogy bunkó vagyok, de egy kicsit felháborodtam, hogy nem írtam részleteket, és te "meghazudtolsz"! TUDOM, hogy nem lehet egyedül tartani! "Mindent" tudok, csak a Ti véleményetekre voltam kíváncsi!
2012. júl. 12. 17:01
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy meg köszönöm a válaszokat! :) Am. meg ha lovat vennék, akkor is van istálló, nagy legelő , ápolócuccok :) Nem készülök még lovat venni :)
2012. júl. 12. 17:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként meg, ha vennék lovat, bértartásban lenne, ami havi 35.000Ft. Nem kéne semmit sem vennem, csak a pacit+állatorvosi költségek miatt dolgoznom.
2012. júl. 12. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!