Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 2 hete vettem egy 8 éves...

2 hete vettem egy 8 éves kancát . Az a gond vele hogy a patáját nem engedi hogy megpucoljam ha az első lábait probálom akkor elkezd kapálozni ha a hátsó lábait akkor rúg a levegöbe? Köszönöm.

Figyelt kérdés
ló,kanca,pata, takarítás
2012. júl. 13. 17:18
 1/3 anonim válasza:
Próbáld meg azt, hogy mielött elkezdenéd pucolni le raksz elé valami kaját, ami lefoglalja.
2012. júl. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én lovammal is ez volt a baj. A lábait elvileg adta amikor megvettük. Gyakorlatilag ha hozzányúltam a lábához már elindult. Amúgy nálad a patakaparással van gond vagy csak a lábát akarod megpucolni? Mindkettőnél úgy kezd, hogy fokozatosan egyre lejjebb haladsz a lábán, de csak addig amíg érzed, hogy már annyira nem tetszik neki de még nem vergődik. Jó lehet ha előtte kifárasztod. Én azt csináltam, hogy jól megfutószáraztam és utána próbáltam felvenni a lábát. Az első napokban megelégedtem azzal, hogy hagyja végigsimogatni a lábát. Utána mikor ezt már nyugodtan tűrte, akkor vettem fel a lábát. Minden ellenkezést azzal bűntettem, hogy megpörgettem az eleje körül, úgy hogy a vezetőszárral a hasa alját ütögettem. Lábfelvételben segített még a másik lovam is. A karámban odaállítottam a ló túloldalára és így oldalra nem tudott ellépni és látta a másikon, hogy nyugodtan megáll, neki sem kell félnie.
2012. júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A patáját nem engedi hogy felvegyem amúgy a lónak a testét megtudom takarítani de a patáját nem
2012. júl. 14. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!