Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan megszületik első babám...

Lassan megszületik első babám és van egy törpe tacsim, aki utálja az egész lépcsőházat és a gyerekeket sem szereti sajnos, meg úgy álltalában a családon kívül sem rajong senkiért. Lesz gond a baba születése után vele? .

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várnék. Nem szeretnék megválni tőle
2010. jan. 9. 10:35
1 2 3 4 5
 1/45 Pityupocse válasza:
56%
AZ elején meg kell kicsit nevelni majd, hogy tudja, nem ugathatja meg, nem moroghat stb. Nem kell megverni csak az orrára ütni, pont elég lesz!
2010. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk egy önfejű cicánk van. Gondban leszünk mi is, de majd úgy alakítjuk a dolgokat hogy ő se érezze magát elhanyagolva, és szokjon hozzá az új családtaghoz. Nehéz lesz , de türelemmel megoldjuk.
2010. jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Én is a megoldásra törekszem,mert a gyerek mellett erre a kutyusra vágytam már 3éve, a szívem szakad hacsak arra gondolok,hogy nincs velünk.
2010. jan. 9. 11:00
 4/45 anonim ***** válasza:
86%

Orra koppintás? Hááát....én ha kutya lennék, biztosan ilyen cselekedetre még agresszívabb lennék... De van egy műsor a spektrum tv-n amely csomó problémás kutyát mutat be és hogy hogyan lehet őket kezelni, trükkök, ötletek, járókelőkkel szemben, otthoni csíntevésekre...stb, és még pénzbe se kerül :) Egy fiatal nő (kb 50kg-os de tiszta energiabomba, szokta megnevelni a nála néha kb 1,5x nehezebb kutyákat, néha kicsit vicces is) A címe:"A póráz két végén"

bővebb infó: [link]

2010. jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
23%

Mindjárt jönnek a sötétek és elmondják, hogy a kutya családtag, és inkább ne szülj gyereket, de isten ments, hogy ráemeld a kezed.


Nekem az a véleményem, a kutya az kutya. Meg kell nevelni, fegyelmezni kell. Ha nem ért a szép szóból, vagy az utasításból, akkor elő jó kis szilvafa vesszőt, vagy seprűnyelet és el kell a pofáját kenni.

Gyorstalpaló kurzus, hogy jobban megakarjon a gazdi igényeinek felelni.


Mindenkinek jobb, ha beilleszkedik a társadalomba.

Neked is, mert nem ugrik neki a szomszédgyereknek, nem kell miatta szégyenkezni, és nem kell tartanod, hogy megharap valakit, és a végén el kell altatni.

2010. jan. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
49%

Még annyit tennék hozzá. Két kutyám van, az egyikre 2, a másikra 3 éve nem kellett kezet emelni.

Az elején eldöntöttük ki a főnök, és minden rezdülésemet figyeli.

Hajnalban elkezd vonyítani, kinyitom az ablakot, és egyetlen egyszer kell szólnom, hogy helyedre, és csend van.

2010. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 11:11!

Téged gyerekkorodban seprűnyéllel, vagy nadrágszíjjal vertek? És van saját gyereked? És azt is szoktad verni??? És mivel???? Seprűnyél, szíj, fakanál?

Mit szólnál hozzá, ha egyszer a családod összebeszélne, és azt mondanák, hogy oké, rosszul áll a szemed? Na akkor adjunk neki, aztán szarrá vernének!

2010. jan. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
75%
ja és még annyit kedves 11:11-es, hogy azok a sötétek, akik nem ismerik fel hogy van más út, mint az agresszivitás! Ezért van az, hogy a kutya el lesz 3-4 évig, Te meg a kur*a nagy önteltségedtől túlbuzdulva véletlenül egy kisgyereket hagysz majd felügyelet nélkül a kutyával, és az meg szétkapja, mert az lett belenevelve tudat alattilag hogy a méret a lényeg: Te megvered a kutyát, a kutya széttép(het)i a gyereket: tipikus táplálkozási lánc...elnyomott agresszivitás ...ezzel van tele a híradó...hát, én biztosan nem mennék hozzád gyerekkel, sőt én még a szomszédod sem szeretnék lenni...és ilyen esetben szerinted megúszhatod a börtönbüntetést? Hmmm??? Aztán majd dobálózhatsz azzal, hogy Te megverted! De ne lepődj meg, ha még fel is jelentenek állatkínzás miatt!! Ha még nem tették meg a szomszédok! Aki nem tud - megtanulni - együtt élni egy élőlénnyel, akkor inkább ismerje be, ne erőltesse, és inkább ajándékozza el. Így mindkét félnek jobb lesz. Gondolom, Te sem szeretnél olyan családban élni, ahol a férj megveri az asszonyt...
2010. jan. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
78%

OFF egy kicsit, de a 11:11-re válasz:


Nekünk volt egy németjuhászunk. Apám rendszeresen verte szerencsétlent. Ha előtte ment és útban volt a kutya, akkor jó nagyot belerúgott (de úgy hogy visított egyet), ha rosszat csinált akkor szintén egy jó nagyot papuccsal rávert, vagy azzal ami a keze ügyében volt. De legtöbbször megrugdosta. Sokszor volt, hogy úgy elkapta apámat a hév, hogy a kutyán vezette le. Tény, hogy nagyon engedelmes volt neki. Ahogy te is írtad, elég volt csúnyán ránézni, a kutya már ment is a helyére. Sokszor volt, hogy én mentem oda és védtem meg a kutyát, hogy ne bántsa, mert elegem volt abból ahogy veri...Hozzáteszem, hogy engem is ugyanúgy megvert ha rossz voltam. Volt, hogy engem is megrúgott, megvert, hajamat cibálta stb.

Azóta már egyikük sem él...

Mikor ilyeneket olvasok összeszorul a gyomrom, hogy azt a szerencsétlen kutyát mennyire megverte apám. Pedig annyira alázatos, hűséges kutya volt. Lehet, hogy ha nem veri meg annyira, akkor nem lett volna ilyen, hanem ő lett volna a főnök. Nem tudom van-e igazság abban, hogy veréssel érdemes nevelni....Mondjuk az állatorvos is azt mondta, hogy ha rossz az új kutyánk, akkor csapjunk oda neki egy padló darabbal...(Ezen pislogtam nagyokat)

Szerintem először érdemes mással próbálkozni.


A kérdésre a válasz: hozzá kell valahogy szoktatni a kutyát ahhoz, hogy elfogadja azt, hogy a baba ugyanolyan mint te. Ő is felette áll....

2010. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk volt egy kuvaszunk régen. Nagynéivel éltünk aki nem szerette a szertelen kölyköt. Párszor belerúgott. Nagykorában a kuvazs megtámadta... Apukámnak teljesen szót fogadott... Szóval ennyit a verésről..

Az más ha néha megráncigálod a grabancát, vagy adsz neki egy taslit. Néhány kutyának használ, ezt ki kell tapasztalni.

Kedves kérdező, neveljétek meg a kutyázokat! A tacskó elég makacs fajta, többször hallottam hogy irányítja a tanácsot! Rengeteg kutyás könyv van, videó, tv műsor erről! Azt tudnod kell, hogy a kutyának rossz így élni! Tegyétek a dolgokat rendbe minnél hamarabb és akkor nem lesz gond. Emellett majd a gyereket is meg kell nevelni hogy mti szabad a kutyával. De nem is muszáj nekik imádni egymást. Modnjuk ha öröklött dologról van szó akkor nem sok esélyed van. Nézz utána honnan van a kutya, milyen szülei voltak. Vihetitek iskolába is.

2010. jan. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!