Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van az, hogy a lovam...

Miért van az, hogy a lovam nem olyan mint egy ló? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés
Sokan raknak fel videót, hogy hogyan csatlakoztatják a lovukat. Én úgy tudtam a ló egy menekülő állat. Az enyém azt tökéletesen megcáfolja. Nem lehetett köreb körbe elindítani vágtába. Vagy ügetésbe. Mindig leállt legelni. Egyszerűen hajtani se lehet. A pálcára immunis. Nem tud megállni egy helyen ha sétálunk. Mindig mennie kell valamerre. Olyan mintha őt nem érdekelné mi történik a világba. Igazából szeretném ha érzékenyebb lenne de 12 évig nem tudom mit csinálhattak vele a másik helyen, hogy olyan lett mint egy tégla. A világgal való kapcsolata is olyan mint egy tégláé. Szeretném szabadidomítani, szeretnék neki trükköket tanítani szeretném elmélyíteni a kapcsolatunk de egyszerűen értelmetlennek érzem mert még meg se lehet ugrasztani, hogy összekapja magát. Szóval lehet, valamivel még visszaérzékenyíteni??

2012. júl. 12. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem így kéne hozzá állni..

És ha már szi. az soha nem a kényszerítésről szól! (pedig nem értek hozzá..)

2012. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi az a "szi"??
2012. júl. 12. 21:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Szabad idomítás csak lusta voltam leírni.. xD
2012. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem kényszerítés. DE az már gáz ha normálisan megzavarni se lehet nem?? Más lónak ha már felé dobom a kötelet rohan, ez meg. Felemeli a fejét és eszi tovább azt amit éppen eszik.
2012. júl. 12. 22:01
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Te ne nagyon akarjál lovat idomítani ha ennyire halvány lila fingod sincs róla, még a problémát se látod...

AD1, az ember idomít, ergó a ló bármely nem kívánatos viselkedése a te hibád, mert nem nevelted ki belőle. Nem az állatot fikázzuk, ő nem kérte, hogy feladatokat kapjon. Plusz ha magadban sose keresed a hibát, akkor soha nem léphetsz egyről a kettőre.

AD2, a lovad nem tégla, hanem nem tisztel. A tiszteletet határozott és domináns viselkedéssel nyerjük el, aminek persze előfeltétele, hogy egyáltalán lássuk mikor szivat, tehát fegyelmezni kell, és mikor nem érti mit akarsz, és el kell magyarázni a feladatot újra. Az, hogy immunis a pálcára szánalmas, és írtózatosan ronda kijelentés az idomítás világában. Egyrészt arra utal, hogy te ész nélkül próbálod a lovat verni, hogy csináljon valamit, másrészt arra, hogyha nem csinál rá semmit, akkor annyiban is hagyod, amivel kb annyit erősítesz meg benne, hogy legközelebb se csináljon semmit. Ha egyszer parancsot adunk a lónak, akkor azt végre kell hajtania, ha ott álsz emiatt 2 óriág, míg meg nem csinálja, akkor addig, de soha nem könyörgünk a lónak, olyat alárendelt tesz, akkor meg nem kell csodálkozni, a ló mint főnök nem hajtja végre. Hab a tortán, hogy mondjuk a lovat nem csak veréssel illene együttműködésre bírni, hanem helyes negatív és pozitív megerősítéssel, de főleg pozitívval.

AD3, a lovad nem immunis a világra, hanem nyugodt tipus, a többség ennek nagyon is örülne.

Szóval lehet valamit csinálni, menj el egy lovardába, és okíttasd ki magad mi is a ló, mert jelenleg alapokat sem tudsz. A türktanítás pedig most felejtős, mert jelenleg életveszélyes lenne a te szinteden.

2012. júl. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy beszinteltél engem utolsó. Úgy állítottad be mintha az én hibám lenne, hogy olyan a ló amilyen. Sajnos sz@rt se tudsz se a kapcsolatunkról se arról, se arról, hogy milyen volt ez a ló eddig. 1 éve van nálam kb. Mikor elhoztuk vágóra akarták vinni, mert nem lehetett vele bírni.El telt a tél. Csoda, hogy még élek mire kiharcoltam magamnak a vezető szerepet és azt, hogy olyan barátságos személyisége lett amilyen most van neki. Ha te vagy bárki más fél évvel ezelőtt megpróbálta volna sétáltatni, valószínűleg nem lett volna jó vége. Ma már ha a nyakadba raknád a szárat is követne. Magamat is hibáztatom, hogy bárcsak értenék hozzá többet, de nem értek. 6 éve lovagolok. Az valami egy átlagos lóhoz, de az enyémhez semmi. Mindig megdicsérem ha valamit jól csinált, de ha nem hajtja végre a feladatot (mondjuk a vágtát) sokadik próbálkozásra sem, akkor bizony odacsípek neki a csizma mögé. És nem, nem jól jött le neked. És nem verem a lovat ha valamit nem jól csinál meg. ÉS igen immunis a pálcára bármilyen szépen is akarom magam kifejezni. Nem csökönyös. Nem azzal van a baj. Egyszerűen mintha máshol sokat verték volna. Semmi nem érdekli ami körülötte történik. Kupecektől vettük azok meg ki tudja mit csináltak vele. Megpróbálom a legjobbat nyújtani neki és én mindent megteszek, de itt elakadtam . És ezért kértem tőletek segítséget. A tisztelet nem hiányzik. Engem tisztel egyedül ebbe a lovardába. Ha valaki megpróbálja este bevinni a boxába valószínűleg kitépné magát. Egy csaj mesélte, hogy egyszer csak úgy tudta behozni hogy felkötötte a hasára a mellső lábát és az orrára tekerte a vezetőszárat. Velem sose csinált ilyet. Így nehéz elhinnem, hogy baszakodik bárkivel is. Lehet, hogy egy kicsit brutálisan fogalmaztam, de sok dolgot akartam összesűríteni, azt, hogy levond a mögöttes tartalmat az nem a te dolgod, mert ebből a kis szövegből, semmit nem tudsz meg rólunk...
2012. júl. 13. 07:51
 7/7 anonim ***** válasza:
én sokat futószárazám, újra megmutatnám neki, hozzászoktatnám az ostorhoz :)
2012. aug. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!