Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy jól...

Mit csináljak, hogy jól menjen a vágta?

Figyelt kérdés
Arab lovon lovagoltam, elindítottam vágtába (edzővel) , és pattogtam.. Egy kézzel kellett kapaszkodnom azért az első nyeregkápába.. Persze a kényelmes vágtájú angol telivért tudom hajtani, meg minden.. De,, dőljek hátra? Vagy mi? Mindig mondják, hogy üljek le a seggemre, de nem tudok, és csak mondják! Aztán meg gondolom magamban, hogy üljek le basszus ha nem tudok, mert béna vagyok, vagy kidob a ló?!?! Ilyenkor legszívesebben leugranék a lóról és hazamennék. :'D Előre is köszi a válaszokat. :)
2012. júl. 17. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg követni a csípőddel, ne csak utazz rajta és próbáld érezni az egyensúlyt, hanem szándékosan kövesd... szerintem... legalábbis az egyik ismerősöm ezt magyarázta, mikor én veled 1 cipőbe voltam, neki meg ment. :)
2012. júl. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De nem! Pont hogy HAJTOM a csípőmmel, de valahogy nem megy leülnöm! :D
2012. júl. 17. 12:56
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom te hogy voltál, de én futószáron nem vágtáztam soha! Engem rögtön beállítottak a többiek közé, akik tudtak vágtázni. Csak lestem! No persze pattogtam én is rendesen. Akkor meg azt kaptam kb meg, hogy nem értek hozzá... Na jó hogy basszus!

Aztán máshoz mentem lovagolni, ő meg kivitt a mezőre egy rövid hát nem mondanám azt futószárnak, hanem nem is tudom minek nevezzem. Na szóval először úgy vágtáztunk a mezőn, következő alkalomkor pedig egy magam megint.

Ráadásul nem is mondott semmit nagyon, hogy mit csinálok rosszul mert én pont mögötte voltam. Csináltam ahogy bírtam. Ki is ültem a vágtát egy ideig, aztán kiestem a ritmusból, szorítottam mint a fene a lábammal a lovat, hogy le ne zuhanjak... Próbáltam ülni a seggemen én is! Ment is amíg bírtam a ritmust. :D

Még nem estem le egyszer sem, pedig lovagoltam már párszor igaz nem sokszor (nagyon drága, akkor én 5-ször voltam és 10.000 Ft-omba került). Nem bírom megfizetni és nincs olyan hely ahol ingyen (úgy hogy ellátom a lovat) tudnék lovagolni. Meg egy oktató sem ártana.


Nekem annyit mondtak, hogy szorítsam le a lábam, meg szorítsam a lábam a ló hasához befele és mást nem is mondtak azt hiszem. Egyenes legyen a hátam, nekem mindig ezt mondták meg hogy: LE A SARKAT!

2012. júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igazából egy vemhes magyar félvérrel is jól ment a vágta, terepre mentünk. Volt amikor emelkedőn kellett erdőben mennünk, és ki kellett könnyíteni. Nagyon jó volt! Nem dölöngéltem, hanem kiemelkedtem a nyeregből, előre hajoltam , és rugózott az egész testem csípőtől lefele . :) Igazából terepen lovastáborban tanultam meg valamennyire vágtatni, de edzőnél még nem vágtáztam szabadon, csak véletlenül. :D ezen a héten megyek még hozzá :D
2012. júl. 17. 14:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Ülj egy hokedlire, és a folyosón vagy a konyhában menj vele végig, és erősen öleld át a lábaddal. Ne ugrálj, hanem mintha "hintáznál" a csípőddel. :Dezt az edzőm mondta, én nem próbáltam..:DD
2012. júl. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok sajnos!!Nekem is mondják,hogy Ülj le!Ülj le! De nem értik meg hogy nem tudok.Szorítom amennyire csak lehet!!4 éve lovagolok heti 1x és még mindig nem tudok vágtázni!!!Legszívesebben mikor mondják hogy Ülj már le! Odavágnám hozzá mérgemben hogy nem tudok leülni és nem csinálom.Akarom és próbálom,de nem megy.Na a bal kézre vágtáról meg ne is bszéljünk!!Ott nem is hupogok hanem ott a túlélésért küzdök!!Ott aztán végképp nem tudok leülni!!Jobb kézen pedig NÉHA 2-3 vágtaugrásnál tudok leülni aztán ennyi.:'( :'(
2012. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok: a hokedliset még nem is próbáltam!!Köszi a tippet!
2012. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok megint:a csípőmmel én is követem,de egyszerűen hupogok.
2012. júl. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Juj utsó, én is teljesen! Egyszerűen hajtanám én, tudom hajtani, de hát ha nem tudok leülni?!?! Akkor mit csináljak?! Persze könnŰ az edzőnek dumálni, mert ő már 20 éve csinálja ezt... Én is azt mondanám legszívesebben, hogy nem megy, nem tudok leülni, és kész!!! De most komolyan.. :D Köszi a válaszokat! :D A hokedliset kipróbálom :'D
2012. júl. 18. 11:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok:legalább nem érzem magam egyedül,hogy csak én nem tudok vágtázni!!
2012. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!