Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért bunkó és miért hordja...

Miért bunkó és miért hordja fent annyira az orrát minden lovas?

Figyelt kérdés
Múltkor megyek a hátárba hát látom, hogy a kukoricásba vágtatnak közben pedig a parasztokon gúnyolódnak meg röhögcsélnek de persze arra jó a paraszt, hogy a földjén keresztül nyargalásszatok! és ez nem az első eset volt. Láttam már olyat is, aki éppen a lova mellett hányt és az a legszörnyűbb, h sokszor lányokat látok így... valamikor még összeszólalkoznak magával a tulajdonossal is mégis mit gondolnak meddig fog ez működni? Meddig tűri ezt el a tulaj? Úgy fognak járni mint Németországban ott is ez ment most már alig akad lovaglásra alkalmas út ilyen esetek miatt

2012. júl. 17. 23:14
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Igaz, én is találkoztam már bunkó lovasokkal, osztálytársaim közt is van, de az ne a ló miatt van, vannak bunkó ló nélküli emberek is ha megnézed. Ha valaki bunkó, rosszul nevelték a szülei és kap egy lovat, akkor uyanaz az ember marad. Viszont akit normálisan neveltek a szülei ( az én lovas baráti köröm ilyen), azok nem vágnak fel és nem flegmák, szóval nem szabad általánosítani. Viszont elég szomorú, hogy pár beképzelt ember miatt leírják az egész közösséget.
2012. júl. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
itt nem lovas és ló kapcsolatáról, hanem lovas és ember kapcsolatáról van szó! a ló közvetlenül nyilvánvalóan nem tehet róla h büdös bunkó a gazdája... az meg h ki mit csinált a lovával vagy úgy általánosságban mit csinált az engem nem érdekel maradjunk a tárgynál a feladat nem a nyári élmény leírása
2012. júl. 18. 09:33
 13/37 x) ***** válasza:
100%

Tényleg ne általánosíts. Ha valaki mondjuk bunkó paraszt az nem feltétlenül azért van mert van lova. Ha nem lenne lova akkor is ilyen lenne. Egyébként ők nem is igazi lovasok, csak divatlovasok. Nem szeretem ha egy kalap alá vesznek ezekkel.

Én amúgy csak olyan földeken szoktam lovagolni aminek ismerem a tulaját és előtte megkérdezem hogy nem lenne-e baj. De amúgy is mire van az út? Ne mondja már nekem senki hogy egy jó egyenes földúton nem lehet lovagolni. Majd előbb-utóbb a tulaj szépen feljelenti őket és kész. Nem kell velük foglalkozni, csak a lovaikat sajnálom.

2012. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
55%

Hát, most úgy feltételeztem, inkább a kérdező a bunkó.. "nem a nyári élmények leírása a feladat.." Ideges vagy?

Mi a francnak kell általánosítani? Most ne haragudjatok, hogy fel vagyok háborodva, bunkó vagyok per pillanat, de azt felháborítónak tartom, hogy némelyik ember azt hiszi, hogy az összes mai lovas, egy beképzelt, tapló, bunkó kis divatlovas. Hát képzeld, nem mindegyik, sőt, a többség nem! Attól még, hogy van pár oszt. társadat, meg láttál 5-6 lovast vagy tudjam is én mennyit egész életedben taplónak, egoistának, az azt jelenti , hogy az összes ilyen? Én általánosságban (mondjuk ez is egoistának hangzik) nem hordom fenn az orrom, meg sem szólalok. És az én lovardámban semelyik lovas sem egoista, bunkó, sőt, az összes kedves!

2012. júl. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Miért lennék ideges? A kérdés meg valóban nem a nyári élmények leírására vonatkozik, ha arra vonatkozna akkor abba az irányba teszem fel a kérdést. Ez miért bunkóság részemről? Ez inkább hencegés és dicsekvés a válaszolók részéről, ami ugye a magasan hordott orra és az egoizmusra utal, hogy egy percet sem bírnak ki a maguk dicsérete nélkül... vagy, ha gonoszabb akarok lenni, lehet nevezni ezt még funkcionális analfabetizmusnak is, tudod nem érted amit olvasol
2012. júl. 18. 12:54
 16/37 x) ***** válasza:
82%
Már megbocsáss kedves kérdező, de a kérdésed eleve provokáció. Ha le bunkó parasztozod az összes lovast (mert hogy a kérdés minden lovasra vonatkozik) hát jó hogy megvédjük magunkat. Mégis mit gondoltál majd szépen helyeslünk hogy "igen, mi valóban mind bunkók vagyunk" ? Egyébként meg mindenki olyan választ ír, ami szerinte hasznos. Az pedig hogy kinek mi a hasznos, relatív. Ne adj nekünk ultimátumot hogy "nem ez volt a feladat". A feladat az volt hogy válaszoljunk. Megtettük.
2012. júl. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
De más az hogyha a másikon nevetnek..
2012. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
53%
Én lovasok között még nem találkoztam ilyen irritáló és beképzelt emberrel, mint a kérdező..
2012. júl. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Attól, hogy általánosítok nem leszek bunkó miért lennék?... ugyanis ez egy általános jelenség az országban és általános jelenség a lovasok közt is. Én nem akarok felelősségre "fonni" senkit majd felelősségre "fonja" a tulajdonos ha esetleg lelövi a lovával együtt birtokháborításért. Ez tudod ez olyan mintha, nálatok bemenne valami idegen és odaszarna a szobád közepére meg felborítgatná a szekrényeket. Nem tudom ezt mennyire tartanád bunkó dolognak. Egyébként furcsa dolognak tartom, hogy a bunkókat véded közben haragszol rám és ennek ellenére lebunkózol, akkor most jó vagyok nálad kicsit zavaros a gondolkodásod. :/
2012. júl. 18. 19:20
 20/37 A kérdező kommentje:

"Ha le bunkó parasztozod az összes lovast (mert hogy a kérdés minden lovasra vonatkozik) hát jó hogy megvédjük magunkat."


A kérdés nem feltétlenül a lovasoknak szólt... egyébként ezzel és hasonló problémával fentebb körökben is foglalkoznak és aggasztja az embereket. Egyébként bármely olyan embert megkérdezel aki nem lovagol, DE hosszabb ideig ismert lovasokat akkor azt fogja mondani neked, hogy mindegyik sznobg*ci próbáld ki ismeretlenül, úgy hogy nem adod be rögtön hogy lovas vagy.


ha meg valaki nem a kérdésre válaszol azt offolásnak vagy rosszabb esetben trollkodásnak nevezik, ha pedig ezt nem direkt csinálta akkor ott már mentális problémák vannak.

2012. júl. 18. 19:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!