Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért bunkó és miért hordja...

Miért bunkó és miért hordja fent annyira az orrát minden lovas?

Figyelt kérdés
Múltkor megyek a hátárba hát látom, hogy a kukoricásba vágtatnak közben pedig a parasztokon gúnyolódnak meg röhögcsélnek de persze arra jó a paraszt, hogy a földjén keresztül nyargalásszatok! és ez nem az első eset volt. Láttam már olyat is, aki éppen a lova mellett hányt és az a legszörnyűbb, h sokszor lányokat látok így... valamikor még összeszólalkoznak magával a tulajdonossal is mégis mit gondolnak meddig fog ez működni? Meddig tűri ezt el a tulaj? Úgy fognak járni mint Németországban ott is ez ment most már alig akad lovaglásra alkalmas út ilyen esetek miatt

2012. júl. 17. 23:14
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Figyelj, nyugodtan fogok veled kommunikálni. Kedves leszek. Miért mondod MINDEN lovasra, hogy bunkó, egoista? :( Miért feltételezed ezt? :/
2012. júl. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Mert én eddig nem láttam mást csak ilyet...
2012. júl. 18. 20:15
 23/37 A kérdező kommentje:
nyilván van kivétel... de nem hiszem hogy ez ellentudná súlyozni azt amit az emberek általában gondolnak
2012. júl. 18. 20:16
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Értem.:) Persze, teljes mértékben igazad van, mert igenis vannak ilyen lovasok, hogy lenéznek másokat, vagy kis hülye kezdők, akik "nem lovasnak" áradoznak, hogy ők hát ő hát milyen profi, hogy ő már futószár nélkül megy és pálcát használ. Vagy pl. a pénzes lovasok, akik 1 lovasóra után lovat vesznek, hogy ők tudnak már lovagolni. Vagy pl. a divatlovasok, akik csak azért tartanak lovat, vagy mennek lovasórára, mert az menő, meg úgy mutatóba tök jól néz ki egy ló.. De van ám a lovasoknak egy "nemismert" része, akik szerények, "együtt vannak" a "parasztokkal", senkit sem néznek le. Egyáltalán nem bunkók, egoisták. Most nem akarom magam fényezni, mert igenis rengeteget kell még tanulnom, de eddigi lovaséletemben senkit sem néztem le, senkivel sem voltam bunkó, sem egoista. A parasztokat meg egyáltalán nem nezem le, és senki mást sem. :) Csak olyan mezőn szoktam vágtázni, ahol nem vetnek, és semmi más nincs ott. :) Én megbecsülök mindenkit, mindenki munkáját. :) Szóval nem minden lovas sznob, fennhordja az orrát. Ezt szerettem volna elmondani szépen, nem bunkóan. Igazad van teljesen! (tudom hogy mondtad, hogy van kivétel, ezért is igazad van, abban is, hogy van rengeteg sznob, egoista bunko lovas, sajnos)
2012. júl. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Én földutakon közlekedek, és esetleg rámegyek a levágott tarlóra, ha jó. Nem iszok, nem cigizek lóháton és elvetem azokat akik ezt teszik. Tiszteletlenség a lóval szemben.
2012. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
LOVAS vagyok, és lovasként mégis igazat adok neked! Nagyon sok beképzelt van köztünk, főként lányok! A legelső, amit megtanítottak nekem, hogy magamra, lovamra és a környezetemre is vigyázzak! Ne rongáljam más vagyonát, mert nem az enyém a világ azért, mert lovas vagyok! Mégis megannyi lovast látok, főként csajokat, akik ahogy te is írod, más földjét átmennek, lenézőek! Sőt, a lovasok egymást is lenézik, ha úgy adódik! Nem mindegyik, de legtöbben! Néha a lovardában, versenyen már nem is a ló a lényeg, hanem a "kivagyokmivagyok" és a vita! Nevetségesek, és lealacsonyítják a lovas embereket a viselkedésükkel! Az ilyenek szégyenfoltok a lovas társadalomban!
2012. júl. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Egy dolog: SOHA ne általánosíts!

Nem csak bunkó lovasok vannak a világon.

Én pl sose rotyózok más földjén és nem örülök, ha mások rotyóznak, mert az ilyen idióták miatt bélyegzik meg az összes lovast (mint ahogy te is teszed, de helytelenül). Én is mérges vagyok arra, aki a bicajos úton lovagol és annyira se képes, hogy a lova után lerúgdossa a lócitromot, utána én hallgathatom, hogy össze van szarva járda.

Vannak ilyenek, de az ilyeneket nekünk lovasoknak kell leállítanunk és nem nektek, aki nem lovagol. Nagyon sok a lovarda szökevény kislány, akik nekiálltak serdülni, aztán szerintük a bunkózástól többek lesznek. Hogy a lovasok mégrosszabbak azt is állíthatom, és sajnos a sok hasonszőrű lányka táptalajt ad annak, aki erre hajlamos. Az edzőnek kéne erről elbeszélgetnie velük, mert amúgy létezik olyan, hogy lovaskultúra és olyan is, hogy lovaskultúra oktató (sajna nagyon kevés van). Érdekes, akik ilyen tanárok mellett tanulnak meg lovagolni, alázattal vannak a lovaik és más lovasok iránt is és egyáltalán nem bunkók.

2012. júl. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
ezeket az állításokat nem alaptalanul teszem... csináltak egy felmérést a lovasok körében az volt a kérdés ki miért hagyja ott a lovardát? ezt egy szakdolgozat keretein belül a legtöbb válasz nem az volt, hogy mert rosszul bánnak a lóval nem az volt, hogy nincsen megfelelő felszerelés vagy ló, nem az volt, hogy nem tudnak jól oktatni, nem az volt, hogy túl drága hanem az, hogy BUNKÓK az emberek az oktatók kifejezetten bunkók legtöbbször emiatt hagyják ott a lovardát vagy az egész lovaglást is akár a kezdő vagy a hobbi lovasok... ez szerintem eléggé elgondolkodtató vagy nem? persze lehet azt is csinálni, hogy letagadni de ezzel nem hiszem, hogy megoldódik eme probléma
2012. júl. 19. 21:26
 29/37 anonim ***** válasza:
..és ha lehordod mindennek és mindenkinek szidod a lovasokat,azzal megoldjuk "eme problémát"??? :))
2012. júl. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Az az edző/oktató aki bunkó, meg is érdemli, hogy ott hagyják. Nagyon sok a pályára alkalmatlan ember, de ha körbenézel egy középiskolában ott is sok tanár van, aki lehet, hogy szakmailag jó, de emberileg felér egy kupac tárágyával.

Valahol a lovarda felelőssége illetve az edzőé, hogy ne alakuljon ki ilyen kép a lovasokról vagyis alázatra kéne őket tanítani.

2012. júl. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!