Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az baj, hogy engem nem érdekel...

Az baj, hogy engem nem érdekel semmiféle lovas sport annak ellenére, hogy lovas vagyok?

Figyelt kérdés
Én nem tudom, de az ilyen díjugratásokon, díjlovaglásokon én halálra unom magam, ha nézem és kicsit fáradt vagyok simán elalszok rajta. Nem tudom megérteni mi érdekes van abban, hogy felfelfuvalkodott hólyagok a lovukon pöffeszkednek? Valaki képes úgy beszélni néha róla, hogy mindjárt elélvez én engem olyankor elfog az erős nevetés. Én a lovaglást egész másképp képzelem el.

2012. júl. 18. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Hát szerintem meg pont ilyen egy igazi lóbarát, mint te. Az általad leírt zakós-kesztyűs pöffeszkedős tipusról, akinek a ló sporteszköz, megvan a véleményem, de inkább nem írom le, mert vérre menő veszekedés lesz belőle. Éljen a terep (=természet lágy öle :)) és a lovacskák!!! :)
2012. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 x) ***** válasza:
64%
Én is ilyen vagyok bár nem ilyen intenzíven :) versenyeztem amatőr versenyeken (díjugratás) és ott jöttem rá hogy ezek nem is lovasok. Sznob volt az összes. Tépték a lovak száját, kiabáltak velük, lement a körük és otthagyták őket a p.csába. A profi versenyek pedig azért nem tetszenek mert szerintem egy jó versenyeredményhez kell hogy szoros, különleges kapcsolat legyen a ló és a lovas között. Ez pedig nem működik ha minden versenyen más lovat lovagolsz. Meg szerintem az sem igazságos hogy mondjuk egy világbajnokot évekig ünnepelnek meg dobogó meg pezsgő a lovat meg 2 hét után elfelejtik, pedig azok a lovak egyedül is megcsinálnák a pályát.
2012. júl. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Előszöris, nem minden sportlovas hólyag ( csak nagy részük) . Pl én találkoztam 2 lovassal 1 verseny napján, kicsit összeismerkedtem velük, aztán indultak ( díjugratásban). Az egyik több lóval indult, folyton sietett, káromkodott ha valami nem sikerült, idegeskedett, aztán mikor végzett odaadta vkinek a lovakat aztán idegeskedett, hogy nem lett első. A másik pedig végigment, vertek 2 rudat, lejött a pályáról, mindenkinek mondta, hogy ő volt a hibás, rosszul számolta ki a távolságot, aztán megpuszilta a lovat és visszavitte az istállóba, ráadásul még csak nem is az ő lova volt, előbbinek viszont sajátjai.


Másfelől szerintem nincs azzal gond, ha téged nem érdekel, pl sokan vannak, akik szeretnek focizni, de nem néznek TV-ben focimeccseket. Na jó, nem olyan sokan, de vannak. Pláne ha te amúgy se űzöd azt a sportot, pl én ugratást nézek és ugratok is, viszont a galoppot nem nézem. Szerintem ezzel nincs baj. A lényeg, hogy szereted a lovakat és a lovaglást :)

2012. júl. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudnám végig nézni. :D Csak néha néha , amikor nézek Székely vágtág, meg ilyeneket, azok érdekesek. Mondjuk sohasem neveznék be semmilyen versenyre sem. :D
2012. júl. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Ezért tart itt Magyarország ahol... amit leírtál... ebben a gondolkodásmódban.

Ezért nem volt olyan nagy érdeklődés a nemrég rendezett CSIO-ra a Nemzetiben, és ezért haldoklik a lóversenyzés (Kincsem Parkban).

Természetesen vannak olyan lovasok akik csak a sporteszközt látják a lóban, de nem kéne álltalánosítani.

Van aki igen is szereti a lovát és emelett jól/ügyesen/versenyszinten lovagol.

Én mikor kimentem Tattiba nézni a lovasokat, irigykedve néztem őket hogy milyen jól lovagolnak.... mert nem az a lovaglás mint rengeteg lovardában, hogy felülsz és menjél... hanem megkell tanulni elengedtetni a lovakat, szárra lovagolni stb...

Nekem tetszik a szabadidomítós fejezet is, de csak miután az idomító munka tökéletesen megy valakinek!

Az én edzőm is, díjugró versenyző és egy rossz szavam nem lehet rá, sőt az egyik példaképem, mert tőle 3hónap alatt milliószor többet tanultam, mint a sok kipróbált alacsony szintű lovardákban.

2012. júl. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Ezért tart itt Magyarország ahol... amit leírtál... ebben a gondolkodásmódban."


Én eddig pont fordítva láttam, ugyanis mindegyik lovast akit ismerek érdekelnek az efféle versenyek CSAK engem nem, ezen túl pedig, ha nem érdekel akkor most mit tegyek? kényszerítsem magam rá, hogy érdekeljen? Meg amúgy sem vonz ez a légkör tudod a sznobizmus mások fikázása és kritizálása... nos én azt mondanám inkább ezért tart ott Magyarország ahol nem azért mert engem nem érdekel eme pöffeszkedő hólyagok társaság majd ha lejjebb ereszkednek és esetleg emberszámba vesznek magukon kívül másokat is akkor lehet nagyobb népszerűségnek fog örvendeni de így? ne is álmodj róla önkritikát kellene előbb gyakorolni ezekben a szakágakban működő lovasoknak...

2012. júl. 18. 11:18
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem mondtam, hogy kényszerítsd rá magad, mindenki úgy csinálja ahogy kényelmes neki.

Nekem csak az szúrt szemet, hogy szinte a népet is a versenyzés ellene akarod beszélni.

És egyébként ha valaki már nemzetközi versenyeken indul talán van is mire "pöffeszkednie", mert én sem tudok úgy lovagolni hogy részt vehessek igazi, színvonalas versenyeken...... de ne ragadjunk le ennél a "szóváltásnál", egyszerűen csak az a véleményem, hogy azért másokat nem kell uszítani.........

2012. júl. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%os: Nagggyon aranyos lehetett a második emberke. :)) ezeket az embereket tudom megbecsülni. :) Szép történet :). Amúgy kijavítanám magam, mert szeretem nézni a díjugratásokat, meg a Székelyvágtát is néztem pl. De a Nemzeti Vágtáról is megvan a véleményem...
2012. júl. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én versenyzek, de van amikor megunom a másik nézését. Amikor 40 lovas van egy versenyszámban az elég unalmas. Amúgy van az apuci pici lánya és az abból felnevelkedett lovasnemzedék akinek csak annyi, hogy alámraknak egy jó lovat és semmit nem tudok, a ló megcsinál mindent helyettem. Akár még jó helyezést is elérnek és úgy gondolják mekkora királyok. És vannak akik megküzdöttek azért, hogy lovagolhassanak. Ők tudják értékelni a lovat, lovaglást. Persze vannak átfedések és nem lehet általánosítani. Találkoztam ilyen meg olyan lovassal is. Akiket nem szeretek azoknak nem keresem a társaságát. Ilyen egyszerű.

Amúgy CSIO-val kapcsolatban. Néztem a Grand Prixet. Hát mit ne mondjak volt amikor nekem nem az jött le, hogy húú de jó lovas. Amikor a lábszára úgy hátracsúszott, hogy éppencsak seggbe nem rúgta magát.

2012. júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5-ös, és 7-es válaszoló vagyok!

Mindenkinél előfordulhatnak hibák, de az is lehet hogy akit láttál a CSIO-n az gyengébben lovagolt.

A CSIO-ra sajnos nem tudtam kimenni, de az előtte lévő CSIO utánpótlásra igen..és beültem a fedelesbe is mikor melegítettek, és legtöbbjükre azért irigykedtem, és még több akarat erőt adott hogy keményen eddzek.

Viszont amit a versenyzésről mondtál, így igaz .. van ilyen ember is, meg olyan is.... a "felfuvalkodott" kategóriával nem kell foglalkozni.

De amint írtad van olyan versenyző aki mindennap keményen izzad az edzéseken és a lovát is szereti.....pont az ilyenek miatt!!!!!!!!!!!!! mondtam, hogy nem kéne uszitani, hogy "jajj szar versenyzés..."

2012. júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!