Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék lovat?

Lovaska1 kérdése:

Szeretnék lovat?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy lovat szoktam lovagolni.. 11 éves vagyok ...

ha fontos akkor apukám egy hónapban 150 ezret keres...anyukámat nem tudom...

a helye meg lenne de igazából azt szeretném kérdezni hogy mennyi egy welsh vagy egy shetlandi póni kajája egy hónapban és hogy a szénán és a zabon kívűl kell-e neki más kaja.. kezdő lovas vagyok de élek-halok a lovakért és apukám csak ritkán visz el lovagolni és szerintem sokkal jobb lenne otthonra én egy kicsivel öregebb lovat szeretnék ami tapasztaltabb...

A KIOKTATÁST NEM KÉREM...MERT CSAK 11 VAGYOK A KÉRDÉSEMRE VÁLASZOLJATOK ...



2012. júl. 21. 16:30
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

Van még Pogányban is egy lovarda, ott azt hiszem a bértartás 50 ezer forint.

De szerintem ezt a szüleiddel egyeztesd. :)

2012. júl. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 x) ***** válasza:
85%

Ezredik ilyen kérdés. És csak azért is ki foglak oktatni ha nem baj. Remélem tudatában vagy hogy még vagy 15 évig biztosan nem mész bulizni vagy nyaralni. Egy ló olyan mintha lenne egy fél éves gyereked csak sokkal nagyobb és ha a fejedre nő előbb-utóbb minimum komolyan megsérülsz, rosszabb esetben halálos sérülést szerzel. Csak mondom hogy nem egy ilyen esetet tudok mondani. Egy 11 éves gyerekben nincs annyi határozottság hogy vezető lehessen egy lónak. Mert egy lovat nem csak szeretgetni kell, hanem NEVELNI, TANÍTANI, FEGYELMEZNI. És ehhez határozottság és tapasztalat kell.

És apukád az összes fizetését a lóra fogja költeni szerinted? És mit fogtok enni? Ha mondjuk bejön egy csőtörés vagy egy hirtelen baleset? Miből fizetitek? Egyetemre majd miből mész? Új ruhákat miből vesztek? Mit fogtok enni? Nyaralni pedig nem mehettek mert nem lesz aki vigyázzon a lóra. Egy ló nem olyan mint egy kiskutya hogy 2-3 hónapig foglalkozol vele aztán meg elszaladgál a házban. Ha egy lóval nem foglalkozol előbb-utóbb megölhet.

A másik.. megvannak a kellő kapcsolataid? Állatorvos, patkolókovács, valaki aki füvet kaszál a lónak, akitől abrakot, szénát, szalmát vehetsz? Ha nincsenek kapcsolataid akkor jobb ha bele se kezdesz a lótartásba.

És megint kénytelen vagyok leírni hogy ÁTÉLTEM ezt mindet amit leírtam. Középiskolás koromban a hátam közepére se kívántam a lovamat annyi dolgom volt. Nem mehettem el a barátaimmal bulizni mert valakinek el kellett látni a lovamat.

Még ne vegyél lovat könyörgöm. 11 évesen akármennyire szeretnéd is de nincs elég felelősségtudatod hozzá. Higgy nekünk.

2012. júl. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim válasza:
Én 11 évesen örültem ha focizhattam a réten, és nem akartam egy kacsalábon forgó palotát és még 1 lovat is...
2012. júl. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
nem megvenni nehéz a lovat, hanem eltartani én 20 éves vagyok, de lovam még nincs, 2 év múlva talán lesz rá esély, de nem biztos
2012. júl. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

aki ezt írta


Takarmányozás:

-széna, szalma

-zab, stb.

-esetleg jutifalat, alma, répa, káposzta stb..


Felszerelések:


-Kengyel, kengyelszíj, nyereg, nyeregalátét, heveder.

-Kantár, zabla, esetleg a kör"gumi", ami megakadályozza, hogy becsípődjön a ló szája a zablánál.

-szügyelő, martingál, kikötőszár.

-kötőfék, vezetőszár.

Istálló felsz.:


-etetővödör

-itató

-esetleg kikötőkarika.

-nyeregtartó..


nah nyeregtartó nem kell...mert otthon tartatám a helye meglenne nyereg sem kell mert nyereg nélkül tanultam.. és sokkal jobb

2012. júl. 21. 20:59
 16/36 A kérdező kommentje:
aki akkor is ki akart oktatni nem olvasom el az üzeneteted de megkéreztem anyukámat és anyukám 200 ezret keres szóval apuméval együtt de a családi dolgaink nem nagyon tartoznak rátok...
2012. júl. 21. 21:01
 17/36 A kérdező kommentje:

Én 11 évesen örültem ha focizhattam a réten, és nem akartam egy kacsalábon forgó palotát és még 1 lovat is...


aki ezt írta...én lány vagyok és ömmmmmm ki mondta hogy kell nekem valamilyen kacsalábon forgó palota na ezt nem étettem nem láttam hogy valaki írt volna a kérdésre választ!!!!!!!!!!!!!!


mennyi egy welsh vagy egy shetlandi póni kajája egy hónapban és hogy a szénán és a zabon kívűl kell-e neki más kaja.. ÉN EZT KÉRDEZTEM!!!!!!!!!!!!! ÉS AZT HOGY NEM-E TUDTOK PÉCS KÖRNYÉKÉN VAGY BARANYÁBAN LOVARDÁT. ISTENEM EZEN AZ OLDALON KIÉLITEK MAGATOKAT???? HOGY MINDENKIT CSAK KIOKTATTOK


TI NEM OLVASTÁTOK EL EZT?

Ha kommentet írsz, tartsd be a következőket:

Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe!

Ne menj bele felesleges vitákba! Ha valaki kötözködik, hagyd figyelmen kívül, illetve válaszd a lefele mutató kezet az értékeléshez! A kötözködő embereket ez jobban bosszantja, mint ha válaszolsz nekik! Ha valaki nyomdafestéket nem tűrő hangnemben válaszolt neked, akkor inkább jelentsd az info(kukac)gyakorikerdesek.hu-n, mint hogy magad próbálod megoldani a helyzetet, és magad is minősíthetetlen hangnemben kezdesz társalogni!

Fenntartjuk a jogot, hogy kommentedet (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük.

2012. júl. 21. 21:04
 18/36 A kérdező kommentje:
AKI ÍRT NORMÁLIS VÁLASZT KÖSZ ÉN MEG EZT A KÉRDÉS SZART KITÖRLÖM... ELEGEM VAN HOGY SOSEM A KÉRDÉSRE VÁLASZOLNAK HANEM CSAK MÁRIS LEORDÍTJÁK AZ EMBER FEJÉT...
2012. júl. 21. 21:07
 19/36 A kérdező kommentje:

30-50ezer egy bértartás egy hónapban a lovardában, ebbe benne van a kaja is és a gondozás is ha nem mész ki minden nap. Maga a ló nagyon drága pár százezertől 1 millió is lehet. Miért póni szeretnél? Hamar felnősz, akkor már nem fogsz tudni rajta lovagolni. A lovardában kérdezd meg ahová szoktál járni.


AKI EZT ÍRTA

ÉN NEM LOVARDÁBA JÁROK AM KÖSZI A VÁLASZT LEGALÁBB VOLTAK 1-2 AKI NORMÁLIS VÁLASZT ÍRT!!!

2012. júl. 21. 21:08
 20/36 anonim ***** válasza:

Pécs környéki lovik

Kökénypuszta Bosi lovasklub

Pogány Ideál lovarda

Orfű-Tekeres Tekeresi lovas panzió

Üszögpusztán van valami

Misina Állatmenhelyen is van lovarda

Nagykozárban Bocipacisok

Nagykozárban Old cowboy ranch

Bükkösd Szabó ranch

Bükküsd Ökopark vagy mi, meg asszem Aratóéknál is lehet

Komló Kalafaram

Bánoson is van lovarda asszem van fedelesük is

Kővágószőlősön is van valami


Most így hirtelen ez jutott eszembe.

Nem kioktatás, de inkább ne wels-ben meg shettyben gondolkodj, hanem mondjuk egy haflingiban vagy fjordban vagyis egy nagyobb pónin(kislovon).

Ne egy hónapra számold a kaját, hanem 1 évre, mert nem havi szinten vesszük a lónak a kaját, hanem egyszerre sokat, legalább a telet ki kell vele húzni, mert télen felmegy a takarmány ára. De amúgy 25-30 ezer alatt nem igazán tudod kihozni a lovad egy hónapban, ebben már benne van a patkolás/körmölés is.

2012. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!