Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szelídítsem meg őket?...

Hogy szelídítsem meg őket? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A papámnak van 4 lova (2 kanca, 2 csikójuk). Az egyik kicsi nagyon szelíd, kedves kis mén, kb. 3 hónapos, a másik csikó pedig kb. 2 héttel idősebb nála, kanca, de nagyon vad. A két kanca szeret engem, már nyerítenek ha meglátnak, és jönnek oda hozzám, de néha, nagyon ritkán mégis elkezdenek sunyítani, és az egyik az az istállóban párszor már rám is "támadt" volna, szntem azért, mert evett, de nem tudom. Nagyon ijedősek is, bár az nem csoda, mert a papám már idős nagyon, és sokat kiabál, de velük nem szokott, csak ha majdnem a sarkára lépnek, vagy ha vezetjük kifelé őket a mezőre, és elkezdene legelne, akkor szokta felrántani a fejét és szitkozódni. Mit tegyek, hogyan szelídítsem meg őket jobban? És a kiscsikót?
2012. júl. 22. 15:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az igaz , hogy kaja közben nem szabad zavarni a lovat , de ez még nem indok , hogy emberre támadjon!


A legjobban úgy tudod megszelídíteni , őket ha nyugodt maradsz és hozzászoktatod ,őket az általános dolgokhoz. Ezeket a dolgokat a 2 veszekedő válaszoló közül az értelmes már leírta.Pucolgatás, vezetgetés stb.

2012. júl. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:

Felszerelésem nekem van, a papám régen kocsizta őket, csak egy baleset óta már nem, nincsenek körmölve, a lábukat nem adják fel, és a papám tudja mikor és hogy kll őket elválasztani, már gyerek kora óta voltak körülötte lovak és állatok :)

2012. júl. 22. 21:51
 13/15 A kérdező kommentje:

Többiek: oké, köszönöm mindenkinek!


Ill. azt akarom kérdezni, hogy akkor simogassam a szeíd csikót, tanigassam, hogy feladja a lábát, és pucoljam, esetleg kötőféket tegyek rá egy pár percre, vagy 6 hónapos vagy 1 éves koráig hagyjam??? :SS

2012. júl. 22. 21:52
 14/15 anonim ***** válasza:
Igazából a 2-3 hetes csikókat már szokták kötőfékhez szoktatni és vezetgetni.6 hónapos lovat már bőven lehet.
2012. júl. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Érdekes, a mi csikónk születése óta velünk van, ott aludtunk mellette, és nem lett elrontva! Azóta is minden nap elkísér bárhova megyek, mindig odabújik, követ...
2013. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!